Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Bauknecht WA3773] Nie spuszcza wody (E3)

Sagge 04 May 2008 23:41 3608 5
 • #1
  Sagge
  Level 2  
  Witam,
  Jestem na forum nowy, więc witam Wszystkich serdecznie. Jestem użytkownikiem pralki Bauknecht WA3773 i pojawił się pewnego razu błąd E3. Pralka nie spuszcza wody. Ze względów na liczne wydatki, naprawę pralki chwilowo odłożyłem i pranie robiłem "półautomatycznie" to znaczy w chwili gdy zaczynało się wirowanie i słyszałem dźwięk pompy odkręcałem awaryjny spust wody i zlewałem wode do kuwety. To dziwne że "to coś" (przepraszam za określenie ale nie znam się na tym, ani to wirnik ani śmigiełko ;) ) co jest w rurze po odkręceniu korka kręci się, ale wody nie spuszcza... Poza tym pralka funkcjonuje dobrze. Muszę to naprawić bo tak naprawde trzeba siedziec przy niej przez cale pranie... Jaki może być powód tej usterki? Czy można ją we własnym zakresie usunąć? Jeżeli nie to z jakim kosztem można się liczyć?

  Pozdrawiam serdecznie, oczekując na odpowiedzi.
  Krzysztof.
 • #2
  eeban
  Home appliances specialist
  Do sprawdzenia drożność węża spustowego >>jak drożny należy wymienić silnik pompy spustowej >> zużyty
 • #3
  marqs-60
  Level 20  
  Witam.Sprawdź drożność węża spustowego,wymień silnik pompy (jak napisałeś, to dziwne coś).Pozdrawiam. Dobre sobie eeban był szybszy:D
 • #4
  Diesel.Benz
  Level 12  
  Sprawdź wąż odpływowy jak napisali przede mną.A także czy w filtrze nie ma jakichś skarpetek.Czasem tak się zdarza i w mojej. Po prostu wyczyść cały system odpływowy i powinno hulać.
 • #5
  Sagge
  Level 2  
  Dzięki chłopaki za naprowadzenie, zdjąłem tylną blachę i od środka wypchałem go ;)

  Oto winowajca:
  [Bauknecht WA3773] Nie spuszcza wody (E3)
 • #6
  User removed account
  Level 1