Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radio thomson, komputer i głośniki

Kangurek1 05 Maj 2008 10:44 1095 6
  • #1 05 Maj 2008 10:44
    Kangurek1
    Poziom 13  

Witam, miałem wątpliwości czy w dobrym dziale umieściłem ten temat. Mam radio thomson TM 9036 i chciałbym podłączyć do niego głośniki z wieży... te głośniki też podłączył bym do komputera. Mam pokój 4m x 4m i przy suficie, w każdym rogu, chciałbym je umieścić. Nie wiem jak sie za to zabrać bo radio nie ma żadnych wyjść na głośniki więc musiałbym sobie je dorobić... nie wiem czy będzie potrzebny jakiś mikser, wzmacniacz, nie wiem nawet jak podłączyć komputer do tego.

Założenia:
    -dobre nagłośnienie
    -podłączenie radia i komputera
    -mało kablowania
    -nie zniszczenie radia i komputera przy podłączaniu

Proszę o pomoc bo nie wiem jak sie za to zabrać.

PS. Nie mam jeszcze głośników, składam stary komputer, nie wiem czy parametry kompa mają jakieś znaczenie do tego najwyżej napisze

0 6
  • #2 05 Maj 2008 11:35
    hos7433
    Poziom 22  

Wszystko co planujesz wykonać jest bez sensu.
    Jeśli chcesz uzyskać "dobre nagłośnienie" to proponuję zaopatrzyć komputer w kartę dźwiękową 5.1 i głośniki 5.1 jakiejś dobrej firmy.

0
  • #3 05 Maj 2008 11:44
    Kangurek1
    Poziom 13  

no dobrze, ale jak podlaczyc radio i komputer do glosnikow??

0
  • #4 05 Maj 2008 12:33
    hos7433
    Poziom 22  

Ten Thomson prawdopodobnie nie posiada żadnych gniazd wejściowych (audio in). Przeróbka polegająca na uzupełnieniu tych gniazd i dodatkowym uzupełnieniu gniazd głośnikowych ma jakiś sens? Założenim Twoim jest uzyskać dobrej jakości dźwięk przestrzenny. Z tego czegoś efektu nie będzie. Jakbyś nawet dokonał tych przeróbek to będziesz miał sygnał stereo ( 2 głośniki). Głośniki w czterech kątach pokoju, plus jeszcze podbicie basów to system 5.1, który spełni Twoje założenia.

0
  • Pomocny post
    #6 05 Maj 2008 22:04
    hos7433
    Poziom 22  

No to masz kartę 5.1. Pozostaje dokupić głośniki multimedialne Creative Inspire T 6100 i po problemie. Poszukaj w Google. Widziałem gdzieś za 149 zł. Ewentualnie wybierz inne o większej mocy z uwagi na wielkość pokoju.

0
  • #7 06 Maj 2008 09:43
    Kangurek1
    Poziom 13  

THX wielkie hos7433 Bardzo mi pomogłeś :)

0