Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polaczenie z systemem alarmowym przez internet, trans wideo

owad 05 Maj 2008 18:09 2037 6
  • #1 05 Maj 2008 18:09
    owad
    Poziom 13  

Witam. Chcialem sie zapytac ktory system umozliwia polaczenie sie z centralka przez internet na odleglosc, najlepiej przez www. Chodzi o monitoring, ewentualny podsluch czy podglad. Sa takie mozliwosci?
    Czytalem cos o jablotronie ale nie jestem pewien jak to z tym jest.
    Dzieki za podpowiedzi

0 6
  • #3 09 Maj 2008 11:14
    Andrzejj.
    Poziom 11  

Polecam Integrę SATELa - można nie tylko podglądać, ale również sterować i programować zdalnie. Na dodatek nie jest potrzebne szybkie łącze do internetu - podłączałem laptopa przez zwykły modem łączący się na poziomie ok. 40 kbps i ładnie działało przy użyciu DLOADX i GUARDX, ale gorzej przez WWW (JAVA). Duża zaletą jest to, że można zrobić interaktywną wizualizację obiektu.

0
  • #4 09 Maj 2008 13:26
    owad
    Poziom 13  

No a z satela mi napisali ze to nie mozliwe.
    Co za roznica czy przez www czy przez te ich programy? Lacze jest to same.
    Ale chyba wlasnie sie domyslilem ze majac na mysli podglad pisales nie o podgladzie wideo przez internet z kamery??

0
  • #5 09 Maj 2008 13:35
    don diego
    Poziom 32  

Rozwiązaniem jest rejestrator do kamer z możliwością połączenia przez internet. Na przykład z oferty firmy Novus.

0
  • #6 09 Maj 2008 15:57
    Andrzejj.
    Poziom 11  

Podgląd w moim poście dotyczy wizualizacji obiektu, a nie kamery - dzięki niemu widać układ pomieszczeń, rozmieszczenie czujek oraz stan w jakim się znajdują (naruszenie, czuwanie, alarm, itp). Mam taki obiekt, a podgląd jest trealizowany przez kamerę IP - przez www lub programem (dla kamery, lub rejestratora jest oczywiście potrzebne szybsze łącze).
    Różnica pomiędzy podglądem SATEL Integra przez program, a www wynika z różnego sposobu komunikacji - dla www potrzebna jest JAVA i dostępny jest tylko podgląd manipulatora z możliwością zdalnego sterowania nim (można nawet z komórki). Natomiast programy udostępniają bardzo wiele funkcji ułatwiających zdalną obsługę.

0
  • #7 09 Maj 2008 22:33
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Jezeli chodzi ci o monitoring wizualny to bedzie niedlugo dostepne w postaci modulu VIVER do ktorego bedzie mozna podlaczyc 4 kamery.

pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów