Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr Aktywny na scalaku TL 074CN i kilka pytań

vespereq 22 Sty 2004 18:22 1167 2
  • #1 22 Sty 2004 18:22
    vespereq
    Poziom 26  

witam serdecnzie, posiadam filtr aktywny na tymże układzie scalonym, posiada on odwrócenei fazy o 180 stopni, płynną regulacje głośnosci oraz płynną regulacje czestotliwosci odciecia, zasilany jest niesymetrycznie 12V, Kupiłem go razem z płytą do subwoofera. Posiada on także wejscia i wyjścia high signal czy cos takiego, jestem ciekaw co to jest, po eksperymentach jakie przeprowadziłem wynika, że po podaniu sygnału na wejscie liniowe, ani na wspomnianym wczesniej wyjsciu(i wejsciu) high signal, nic się nie pojawia. natomiast jeżeli sygnał podam na wejscie high input działają wszystkie funkcje(filtr i odwracanie fazy) natomiast sygnał jest tak słaby, że nie jest w stanie wysterować wzmacniacza. Domyślam się że tam można podpiąć sygnał prosto z innego wzmacniacza, chociarz i to wydaje mi sie nie do konca jasne gdyż między + a + wejscia i wyjscia high signal jest kondensator 56um 100V tak na dobrą sprawe nie wiem po co, może ktoś się orientujepo co cuś takiego jest. Drugie pytanie to wie ktoś lub ma może jakis prosty projekt(schemat) takiego crossovera, który po podaniu na niego sygnału będzie mi go dzielił na bas i resztę, tak, abym mógł wyprowadzić sygnał (tą reszte co zostanie)do innego wzmacniacza, najlepiej gdyby był z płynna regulacją odcięcia. dzięki serdecznie. vespereq

0 2
  • #3 22 Sty 2004 18:51
    vespereq
    Poziom 26  

hehe bardzo chetnie, gydbym go ja jeszcze miałto by bylo swietnie, ja kwspominalem wczesniej kupiłem to jako gotowca zmontowane z płyta do suba teraz robie tam mały remont bo rozwiazania konstruktora m isie nie podobały i jestem ciekaw co to wogole jest ale jak cos to pytaj postaram isie to napisac najbardizej obrazowo jak tylko umiem

0