Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B4 domykanie szyb

05 Maj 2008 19:51 3667 12
  • Poziom 15  
    Witam, chce zlikwidować funkcje domykania szyb z centralnego, który przewód mam odciąć aby tej funkcji nie było. Podłączyłem alarm Proximy ale on steruje w trybach 1 i 3 sek., mam nastawione na 1s, teraz jak jest gorąco chce zostawiać okienka uchylone, niestety zbrojąc alarm (central zamyka)domyka mi szybki, dlatego chce to zlikwidować.pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Kolego, coś ściemniasz, albo nastąpił jakiś cud na ziemi.
    Jeszcze nie spotkałem jak żyje Passata B4, który domyka szyby przy impulsie 1s.
    Oczywiście jeżeli tak bardzo chcesz coś ciąć, to możesz odciąć przewód szary i nie będziesz miał wtedy na 100% domykania.....
    ....i zamykania również.
    Takie tam radykalne cięcie :D.
  • Poziom 15  
    klócz francuzki napisał:
    Kolego, coś ściemniasz, albo nastąpił jakiś cud na ziemi.
    Jeszcze nie spotkałem jak żyje Passata B4, który domyka szyby przy impulsie 1s.
    Oczywiście jeżeli tak bardzo chcesz coś ciąć, to możesz odciąć przewód szary i nie będziesz miał wtedy na 100% domykania.....
    ....i zamykania również.
    Takie tam radykalne cięcie :D.

Dzięki, apropo, nie ściemniam, właśnie mi domyka, troszkę bo troszkę ale domyka, wiem że jak zrobi sie raz po razie (otwarcie, zamkniecie) to wiecej sie otworzy, ale mi przy impulsie 1 sek. domyka szybki, uchylać nie uchyla. Rozumiem ze szary w wiązce drzwi kierowcy.
  • Poziom 13  
    Człowieku, nie możesz go odciąć, to był żart.
    Nic nie zrobisz.
  • Poziom 15  
    klócz francuzki napisał:
    Człowieku, nie możesz go odciąć, to był żart.
    Nic nie zrobisz.

no to dzięki, czy na pewno nic? przecież coś daje impuls podnośnikom z centralnego.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Czy czasami ten twój alarm nie posiada osobnego kanału który jest odpowiedzialny za domykanie szyb, chodzi mi o osobny przewód na którym podczas zamykania pojawia się impuls masy o długości ok 30 sekund i który jest podłączony do instalacji samochodu do przewodu szarego.
    Jeżeli tak jest to wystarczy odciąć ten przewód od przewodu szarego lub można (jeżeli alarm ma taka opcje) przeprogramować alarm by wyłączyć funkcje komfort - domykanie szyb
  • Poziom 13  
    Z tego co pamiętam, to Proximy nie miały osobnego przewodu komfortu.
    Ale póki co model tej proximy jest objęty klauzulą Top Secret.
  • Poziom 15  
    grala1 napisał:
    Czy czasami ten twój alarm nie posiada osobnego kanału który jest odpowiedzialny za domykanie szyb, chodzi mi o osobny przewód na którym podczas zamykania pojawia się impuls masy o długości ok 30 sekund i który jest podłączony do instalacji samochodu do przewodu szarego.
    Jeżeli tak jest to wystarczy odciąć ten przewód od przewodu szarego lub można (jeżeli alarm ma taka opcje) przeprogramować alarm by wyłączyć funkcje komfort - domykanie szyb

niestety nie ma, alarm PROXIMA ZN, funkcje do centralnego (2kabelki, otwieranie i zamykanie) w dodatku aktywna masa( pasek ma +12), podpięty przez szary i zielonyz wiazki od drzwi kierowcy,zastosowałem 2 przekazniki, impuls na pewno 1sekundowy. Niżej sie nie da :-(
  • Poziom 13  
    W Proximie ZN jest programowalna funkcja komfort i takowa jest zapewne zaprogramowana.
    Do kolegi grala1:
    super byłoby, gdyby użytkownicy tego forum nie zgadywali i nie zabierali głosu nie będąc pewnymi tego co piszą.
  • Poziom 15  
    klócz francuzki napisał:
    W ZN jest programowalna funkcja komfort i takowa jest zapewne zaprogramowana.
    Do kolegi grala1, super byłoby, gdyby użytkownicy tego forum nie zgadywali i nie zabierali głosu nie będąc pewnymi tego co piszą.

funkcja komfort to inna bajka( w Proximie daje na 30sekund)i jest wyłączona, pisałem wyżej tylko sterowanie centralnym, jest wybór 1 lub 3 sek., jest nastawione na 1 sek
  • Poziom 13  
    Dokładnie, programowalna i wydłużajaca impuls na przewodzie zamknij.
  • Poziom 15  
    klócz francuzki napisał:
    Dokładnie, programowalna i wydłużajaca impuls na przewodzie zamknij.

Tylko że jak pisałem jest ta funkcja wyłączona, domyka szybki tylko trochę(2-5cm) ale to wystarcza, i kolego, nie mów mi że pierwszy raz i że cud ale mój kolega w innym pasku tez ma ten sam problem.
  • Poziom 26  
    Moze sie myle, ale tam przecierz jest tak: dodatni impuls 12V z zamka jest podawany na modoł komfortu i dalej na sterownik centralnego zamka. Wstawisz diodę (prostownicza) miedzy modoł komfortu, a sterownik centrala. Kabelek "zamykanie" (po przekazniku) z alarmu podłącz za diodą. Będzie działac i alarm i domykanie z kluczyka.