Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Visteon OA z Fiata Stilo - włączenie bez CAN-a

SQ9MEM 05 Maj 2008 20:43 12347 28
  • #1 05 Maj 2008 20:43
    SQ9MEM
    Poziom 28  

Dostałem dziś od znajomego do naprawy (nie wyszukuje stacji) radio Visteon OA z Fiata Stilo (wersja na kasety), niestety nie mam pojęcia jak to radio uruchomić bez magistrali CAN - radio wyświetla "NO CAN NETWORK". Szukałem wiele na ten temat, lecz nic sensownego nie znalazłem. Czy ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na uruchomienie tego radia bez magistrali CAN ? Oferuję punkty za pomoc.

0 28
  • #3 05 Maj 2008 23:27
    SQ9MEM
    Poziom 28  

Nie w tym modelu. Przed założeniem tematu próbowałem już chyba większości kombinacji przycisków i żadna nie działa.

1
  • #4 06 Maj 2008 10:49
    djlj24
    Spec od car audio

W tym modelu nie da się wyłączyć CANa. Skoro masz uszkodzony tuner to patrz podobny problem w radiach Ford 6000 i 4000. Jest to praktycznie to samo tylko zmontowane na płycie nie w puszce.

0
  • #5 07 Maj 2008 00:44
    waldi58
    Poziom 23  

Wydaje mi się jednak że to radio da się zrobić bez cana. Miałem w rękach taki model z kasetą i działał bez sieci. Znam nawet człowieka , który to robi ale dla mnie za drogo a takich przypadków jest mało do roboty.Oczywiście nie chce się tą wiedzą podzielić . Trzeba do niego wysyłać to radio.

0
  • #6 07 Maj 2008 22:59
    sq6ade
    Poziom 40  

waldi58 napisał:
    Wydaje mi się jednak że to radio da się zrobić bez cana..

Da sie bez CANa zrobić - masz rację. Ale ostateczny test po naprawie w pojeździe :D
    waldi58 napisał:

Oczywiście nie chce się tą wiedzą podzielić . Trzeba do niego wysyłać to radio.

Kto żyje z reanimacji takich klocków nie dziwi się temu.

0
  • #7 08 Maj 2008 19:00
    djlj24
    Spec od car audio

Zastanawiałem się jak to robi i pewnie wymienia procesor programując go zmodyfikowanym programem. Można by jedno radio wysłać i mieć procesor do podstawiania na czas naprawy radia, tylko lepszy byłby emulator CANa, nawet jakby odpalał radio na kilka minut.

0
  • #8 08 Maj 2008 23:37
    waldi58
    Poziom 23  

Widziałem go od wewnątrz i wygląda normalnie działą również normalnie. Po włożeniu do samochodu z canem radio zachowuje się tak samo jak Blaupunkty z zawieszonym canem tzn can sie sam aktywuje w radiu , radio żąda podania kodu i zaczyna normalnie działać . Niestety ale po wyjęciu z samochodu znowu ma aktywną sieć can.
    Ponieważ nie miałem narzędzia do przeczytania procka zaniechałem prób w tym temacie . Zbyt rzadki temat . Z Blaupunktami z kolei nie ma problemów.

0
  • #9 09 Maj 2008 09:37
    SQ9MEM
    Poziom 28  

Nie będę bez przerwy gonić znajomego, żeby do mnie przyjechał aby sprawdzić czy radio działa. W związku z tym radio idzie na śmietnik, a znajomemu poleciłem, żeby kupił sobie maskownicę i jakieś normalne cywilizowane radio. Szkoda się nad takim dziadostwem męczyć.

0
  • #10 09 Maj 2008 13:06
    djlj24
    Spec od car audio

I to jest właściwa decyzja. Radia Visteon są jednorazowe i jakość ich też nie jest za rewelacyjna.

0
  • #11 09 Maj 2008 13:22
    zbyha
    Poziom 16  

Moze naprawiając radio poza autem podłącza adapter - CanBus. Widziałem taki adapter na allegro , ale pod inne radio.

0
  • #12 09 Maj 2008 15:27
    djlj24
    Spec od car audio

Właśnie do tego radia nie ma adaptera.

0
  • #13 10 Maj 2008 13:41
    Nawigator
    Poziom 33  

A czy to radio jest "przypisane" poprzez logowanie Can-busem do danego auta (wtedy uniwersalny emulator może być bezużyteczny) czy można go podłączyć i uruchomić (oczywiscie po podaniu kodu) w każdym Stilo?
    Wtedy emulator z kawałkiem transmisji miałby sens a naprawa radia to czasem 10 minut a nie każdy ma ochotę na kupno nowego radia.
    Pzdr. N.

0
  • #14 10 Maj 2008 15:00
    djlj24
    Spec od car audio

Radio po podłączeniu do samochodu poprosi o kod - jeżeli stwierdzi komunikację.
    Usterka tunera oznacza dokładnie co w Fordzie czyli brak scalaka i trzeba szukać dawcy a to kosztuje więcej niż dobre radio niefabryczne i naprawa też nie jest na 10 minut.

0
  • #15 11 Maj 2008 08:33
    fabi
    Spec od car audio

Jeśli jest to sprawa procka, to trzeba przyjrzeć mu się dokładniej. Programator do ST jest, potrzebne radyjko do testów. SQ9MEM jeśli chcesz wyrzucić to radyjko to chętnie je przyjmę do testów.

0
  • #16 11 Maj 2008 09:43
    kuris
    Poziom 16  

Witam wszystkich wiem na pewno że radio nie jest przypisane do danego auta ,montowałem kilkanaście takich radyjek i obojętne jest w jakim aucie ,po podłączeniu on czyta cana i jest gotowe, oczywiście potem kod .

0
  • #17 11 Maj 2008 10:04
    SlaweK
    Poziom 43  

Więc pozostaje pomyśleć z czym on może po tym Canie gadać i spróbować mu to zapewnic kupują fragment auta.

SławeK

0
  • #18 11 Maj 2008 16:59
    djlj24
    Spec od car audio

W zasadzie to wydaje się proste. Ale potem zwykle okazuje się, że radio działa z komputerem pokładowym a ten nie zgłosi się bez licznika, który nie będzie działał poprawnie bez jakiegoś czujnika itp. I w ten sposób trzeba wypruć z Fiata całą instalację :).

0
  • #19 15 Maj 2008 19:00
    pepe
    Poziom 23  

Na stół wystarczy samo body. Robię tak od dłuższego czasu i do samej naprawy zupełnie wystarcza.

0
  • #20 16 Maj 2008 12:44
    djlj24
    Spec od car audio

To jest bardzo cenna informacja.

0
  • #22 17 Maj 2008 12:10
    djlj24
    Spec od car audio

Tu mnie trochę zaskoczyłeś, ponieważ serwis Fiata twierdzi, że radio z Pandy nie będzie chodziło w Stilo i to nie tylko problem rozwiązania okablowania.

0
  • #23 17 Maj 2008 13:06
    pepe
    Poziom 23  

Pytanie co kryje sie pod pojęciem "chodziło". Na stole rusza, identyfikuje zapłon - do naprawy wystarcza.

0
  • #24 21 Lip 2009 10:45
    fabi
    Spec od car audio

Udało mi się radio zmusić do odpalenia bez szyny CAN na stole. Radio włącza się, widnieje komunikat NO CAN NETWORK i odlicza od 05 do 00 potem pyta się o kod. Po podaniu kodu wyświetla się napis 20 MINUTES MODE i radio działa. Po wyłączeniu i włączeniu radia znów napis NO CAN NETWORK, odliczanie 5-0 i pytanie o kod.

Pytanie do Waldi58, czy radio które widziałeś tak samo się zachowywało?

Radio na procesorze ST92F120 z fiata STILO.

0
  • #25 21 Lip 2009 13:25
    waldi58
    Poziom 23  

To radio po prostu prosiło od razu o kod i po podaniu go grało normalnie . Po wyłączeniu i załączaniu ponownym działało prawidłowo. Dopiero odpiecie zasilania powodowało powtórne wczytanie kodu. Jeśli go podłączyło sie do sieci Can to automatycznie uzbrajał sie w Can i nie można go było później odpalic bez sieci

0
  • #26 24 Lip 2009 06:33
    fabi
    Spec od car audio

W moim przypadku radio pyta się o kod za każdym razem kiedy zostanie włączone. Chciałem zobaczyć co się stanie po 20 minutach. Czy się wyłączy i czy wyświetli jakiś napis. Po 20 minutach nic się nie stało, radio grało dalej. Zostawiłem je włączone przez całą noc i rano dalej grało.
    Niestety nie udało mi się doprowadzić do takiego stanu jak opisuje Waldi58.

0
  • #27 02 Paź 2009 20:57
    DąDeL
    Poziom 10  

witam, tez mam takie radio tylko ze cd i problem polega na tym, ze po wlaczeniu wyswietla napis 'NO CAN NETWORK' po czym odlicza od 5 do 0 i nic, zostaje na 0, moze ktos zna przyczyne?? ja jesli chodzi o te sprawy jestem kompletnie zielony ale za kazda rade bede wdzieczny

1
  • #28 03 Paź 2009 07:59
    fabi
    Spec od car audio

Radio musi być podłączone w samochodzie do szyny CAN. Jeśli nie skomunikuje się z autem to wyświetla taki właśnie komunikat.

0
  • #29 07 Paź 2009 11:56
    DąDeL
    Poziom 10  

dzieki, problem rozwiazany, jeden can był odłaczony:)

1
  Szukaj w 5mln produktów