Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon NP-155 czy warto?

annaanna 22 Sty 2004 19:10 1251 11
  • #1 22 Sty 2004 19:10
    annaanna
    Poziom 14  

Mam możliwość kupna za grosze do użytku domowego starą kopiarkę Canon NP-155. Jest sprawna, miała ostatnio wymieniany bęben światłoczuły. Jednak kopiuje z szarymi smugami wzdłuż kartki. Nie można tego zlikwidować suwakami, bo albo w jaśniejszych miejscach znika tekst, albo wszystko się robi szare. Właściciel mówi, że to kwestia regulacji i czyszczenia. Nie znam się na kopiarkach, nie chciałbym inwestować w ten sprzęt, moje potrzeby to kilka kartek tygodniowo, więc może ktoś z kolegów mogłby mi doradzić, czy tego typu objawy mogą grozić jakimiś kosztownymi naprawami, czy może to jakieś typowe i banalne sprawy. Czy można gdzieś poczytać na ten temat?
    Pozdrawiam

0 11
  • #2 22 Sty 2004 20:05
    BoBa
    Specjalista - kserokopiarki

odpuść sobie ten zabytek

0
  • #3 22 Sty 2004 21:14
    schakal
    Poziom 14  

Zabytek - nie dostaniesz juz do tego części.
    Wg opisu to może być drobiazg, ale nie zaryzykował bym kupna.
    Odpuść

0
  • #4 22 Sty 2004 23:27
    traktor32
    Poziom 12  

Po pierwsze mam pytanie NP 155 czy NP 1550 ???

Poozdrawiam

0
  • #5 23 Sty 2004 08:15
    annaanna
    Poziom 14  

Dzięki za wszystkie porady. Chodzi dokładnie o NP-155, dziwny model z ruchomą, górną częścią (nie 1550)
    Pozdrawiam

0
  • #6 23 Sty 2004 08:42
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

robiłem kilka takich , częste awarie

0
  • #7 23 Sty 2004 09:02
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 23 Sty 2004 18:55
    LEM
    Poziom 33  

Wojtek Płonka napisał:
    Jeżeli chodzi o drukarkę firmy "Canon" to nie polecam żadnej z nich. Są bardzo awaryjne i w dodatku dosyć drogie w eksploatacji.

Ja wolałbym gdybyś podparł jakimiś faktami taki wg mnie subiektywny punkt widzenia. Co do kosztów eksploatacji drukarek to porównaj proszę koszty innych producentów (w tej samej klasie drukarek) po wydrukowaniu np 5000 stron. Zsumuj koszty i wynik podaj na forum. Sam zapewne bedziesz zdziwiony.

:arrow: annaanna

Pewnie nic nowego nie wniose jak Ci powiem odpuść sobie to.

0
  • #9 24 Sty 2004 20:58
    annaanna
    Poziom 14  

Dzięki za wszystkie porady i ostrzeżenia, odpuszczę to sobie, bo nie chcę się wpakować w kłopoty. Myślę, że przy moich potrzebach taniej wyniesie kopiowanie w punktach usługowych, chociaż trzeba będzie wyjść z domu. A tak z czystej ciekawości skąd biorą się takie szare smugi na kopiach, bo nieraz zdarza się to i w punktach usługowych?
    Pozdrawiam wszystkich

0
  • #10 24 Sty 2004 21:05
    LEM
    Poziom 33  

annaanna napisał:
    .... A tak z czystej ciekawości skąd biorą się takie szare smugi na kopiach, bo nieraz zdarza się to i w punktach usługowych?
    Pozdrawiam wszystkich

To zależy, mogą powstawać już na optyce (np. brudna optyka), mogą powstawać na uszkodzonym lub wyeksploatowanym bębnie (proces nanoszenia obrazu na kartke) również mogą powstawać w procesie utrwalania (zużyte cześci w piecu głównie wałki). To tak z grubsza. W szczegóły nie ma sensu sie zagłębiać bo książkę możnaby napisać

0
  • #11 25 Sty 2004 13:25
    teridar
    Poziom 18  

Najczęściej smugi na kopiach powstają z oszczędności.
    Z oszczędności na wzywaniu serwisu. A potem nastepuje zdziwienie że rachunek jest taki wysoki.

0
  • #12 24 Mar 2004 21:08
    andra
    Poziom 11  

A z uzywania nieoryginalnego toneru tez mogą być smugi?

0
  Szukaj w 5mln produktów