Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xantia-nierównomierna praca silnika na gazie

Autospec666 05 Maj 2008 21:55 4582 10
  • #1 05 Maj 2008 21:55
    Autospec666
    Poziom 10  

Witam Panów!
    Od pewnego czasu mam problem z moim citroenem. Silnik 1.8i spala około 16 litrów gazu w mieście...byłem u gazownika na regulacji i wszystko jak najbardziej w porządku...swoja drogą dość ostro jeżdżę i na małych odcinkach drogi. Ostatnio zauważyłem, że auto ma bardzo nierównomierna pracę na biegu jałowym, a na benzynie ciągle strzela...najbardziej jak jest zimny silnik. Od pewnego czasu odpalam z gazu...świece i przewody zakupiłem nowe...cóż to może być....???

• #2 05 Maj 2008 22:21
    autoas
    Poziom 41  

Odłącz aku. na 10min i zobacz czy dobrze jest na benzynie i napisz

• #3 06 Maj 2008 19:37
    Autospec666
    Poziom 10  

odłączyłem akumulator na 10 minut i nic to nie pomogło...nadal mam duże problemy z odpalaniem zarówno na benzynie jak i na gazie...czy może to być regulator biegu jałowego??Jak trochę pojeździłem na benzynie to mnie sie dławi...wydaje mi się że i tak jest zamulony na benzynie...?

• #4 14 Maj 2008 22:28
    tomekb
    Poziom 25  

co z diagnostyka silnika?

• #5 15 Maj 2008 14:45
    Autospec666
    Poziom 10  

Musze sobie kupić diodę do diagnozowania silnika. Wiem, że kiedyś były problemy z silnikiem krokowym...czy to normalne, że słychać z niego charakterystyczne brzękanie...tak jakby przeskok iskry??

• #6 21 Kwi 2009 02:04
    MateuszWejman
    Poziom 11  

Ja u siebie czegoś takiego nie słyszę, więc dobrze trzeba sprawdzić układ. Jeśli zakładałeś gaz niedawno to napewno to wina instalacji gazowej. Mnie po instalacji nie palił na wszystkie świece i strzelał. Jeżeli świece wymieniłeś to widocznie gówno zrobił ten gaziarz z tą jego regulacją.

• #7 21 Kwi 2009 09:16
    autoas
    Poziom 41  

Mateusz rok czekałeś???

• #8 21 Kwi 2009 10:06
    MateuszWejman
    Poziom 11  

Czytałem wczoraj forum z postami o Xantii i akurat ten dostałem w wyszukiwarce ;) Z góry przepraszam, jeśli robię bałagan. Uznalem subiektywnie, że jest sporo ludzi, którzy szukają czasem problemów z autem w googlach i mogą trafić też na taki temat i czasem warto jest go pociągnąć do końca mimo daty:)

• #9 06 Lis 2010 17:54
    bartek_28
    Poziom 1  

Witam,
    również mam problem z gazem ktoś pomoże
    problem polega na tym że po odpaleniu samochodu jest wszystko w porządku jednak po przejechaniu ok. 1km w czasie postoju zaczynają falować obroty (powiedzmy postój ok 1 min. falowanie ok. 40 s i się uspokaja do czasu ponownego ruszenia pedałem gazu). I nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że po rozgrzaniu się silnika i załączeniu wentylatorów silnik się uspakaja i więcej się nie pojawiają falowanie oczywiście do momentu ponownego schłodzenia silnika. To co byłem w stanie wymienić to zrobiłem ale problem dalej trwa. Zostały wymienione/naprawione:
    - silniczek krokowy
    - nowe kable WN
    - świece
    - ustawione zawory
    - Przeczyszczono przepływomierz
    Na komputerze nie wyświetla żadnych błędów

Brakuje mi już pomysłów proszę o pomoc!!!

• #10 07 Lis 2010 21:18
    autoas
    Poziom 41  

"bartek" a co ma wspólnego twój samochód z tą xantią z tematu?

• #11 13 Lis 2010 15:29
    Jacoll72
    Poziom 9  

Może mi coś doradzicie. Autko Xantia 1,8 16V
    Ostatnio mam problemy z wolnymi obrotami po odpaleniu zimnego silnika.
    Przy minusowej temperaturze jest ok. +5,+10 odpalam trzy a nawet cztery razy. Wchodzi na około 1100 obrotów i zaczyna stopniowo zchodzic w dół aż do zdławienia silnika.
    Wymieniłem silnik krokowy i świece.
    Ostatnio dochodzi do tego nie równa praca silnika (coś jak by nie palił na jeden gar).

Co o tym myślicie?:cry:

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME