Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lena 3 - jak zmontować skalę?

stealth5 06 Maj 2008 00:09 1705 9
  • #1 06 Maj 2008 00:09
    stealth5
    Poziom 9  

Witajcie,

W OR Lena 3 (prod. Eltra Bydgoszcz) mam "luzem" mechanizm skali, czyli taką grubszą nitkę, którą przesuwa się pokrętłem strojenia. Ta nitka przesuwa wskaźnik skali (przyczepiony do niej) i kręci kółkiem umieszczonym na trymerze(?) strojenia. Nitka z jednej strony ma małą pętelkę, a z drugiej sprężynkę z haczykiem.

Jak to poskładać do kupy? Nie wiem którędy dokładnie biegnie ta nitka, przez które "krążki" po kolei, jak nawinięta ma być na strojeniu i gdzie zamocowane jej końce. Proszę chociaż o ogólne lub częściowe wskazówki, to jakoś resztę może wykombinuję. Męczę się z tym dwa dni i dalej nie mogę dojść. Czy końce sznurka jakoś ze sobą się łączy czy mocuje gdzieś na tym kole trymera?

Bardzo proszę o pomoc, bo utknąłem chyba na amen.

0 9
  • #2 06 Maj 2008 00:19
    rema
    Poziom 27  

Witam. Ja zakładałem dziś do "amator 2" i sam do tego doszłem. Z pomocą może być problem. Trzeba pomyśleć. Pozdrawiam.

0
  • #3 06 Maj 2008 08:44
    Telo
    Poziom 39  

Gdzieś mam serwisówkę do RM Lena podaj maila to postaram się poszukać.

0
  • #4 06 Maj 2008 09:25
    stealth5
    Poziom 9  

No właśnie myślę i nic mi z tego myślenia nie wychodzi. Kombinacji jest sporo i żadna z tych, które testowałem dotychczas nie pasuje. Może jakoś przez analogię - jak w "amatorze" są zamocowane końce?

Telo, gdybyś znalazł serwisówkę, to poproszę na stealth5(malpa)op.pl. Będę wdzięczny za poszukanie.

Jeśli ktoś jeszcze ma pomysł lub kojarzy jak to wygląda, również proszę o pomoc :)

0
  • #5 07 Maj 2008 12:47
    rema
    Poziom 27  

Witam. W amatorze końce są połączone spręrzyną na skali by zapewnić naciąg.

0
  • #7 07 Maj 2008 23:37
    stealth5
    Poziom 9  

Hm, w Lenie 3 trochę inaczej to wygląda - są jeszcze dwa inne kółka po drodze do kondensatora, a on sam inne ma mocowania linek. Upewniłem się za to, że tą lewą część rysunku poskładałem dobrze :) Śliczne dzięki panowie, powoli do przodu będę walczył dalej :)

0
  • #8 09 Maj 2008 09:11
    Telo
    Poziom 39  

Przepraszam ale już nie mam tej serwisówki gdzies zagineła.

0
  • #9 12 Maj 2008 10:30
    stealth5
    Poziom 9  

Spoko, dziękuję w ogóle za chęci i poszukanie. Na razie radio odłożyłem, bo mam pilniejsze sprawy. Spróbuję za kilka dni zrobić zdjęcia wnętrza, może wtedy ktoś mnie nakieruje.

0