Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Sharan 1,9Tdi problem z dogrzaniem silnika

22 Jan 2004 19:50 10147 6
  • Level 14  
    Witam mam problem z dogrzaniem silnika w vw sharan 1,9 Tdi, urządzenie dogrzewające jest zlokalizowane przed tylnym lewym kołem i zasilane jest paliwem ze zbiornika (nie jest to grzejnik elektryczny). Problem polega na tym, że to nie działa - w dwóch grubszych przewodach jest napięcie brązowy-masa czerwony-+Acc, niestety nie wiem czym są pozostałe cztery cienkie przewody. VW Tool nie chce się w ogóle skomunikować z tym modułem.
    Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł lub ma w swoich zasobach schemat podłączenia tego cuda to bardzo proszę o pomoc, gdyż auto ma przez cały czas zimny silnik nie pracuje właściwie i duuużo pali.

-------------------------------------------
    Obym miał zawsze LWA przed maską
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 13  
    z tego co mi wiadomo, to jest jeszcze czujnik temperatury i chyba to urządzenie włancza sie jak temperatura zewnęt. jest ponizej 4 stopni. Moze własnie ten czujnik masz walnięty.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 21  
    moze poprostu termostat w ukladzie chlodzenia nie zamyka glownego obiegu jeszcze, moze tu cos znajdziesz www.elcats.ru
  • Level 28  
    Witojcie
    Może być termostat ,ale sprawdz złącze może zaśniedziało to normalne szaraków
  • Level 14  
    Termostat już sprawdziłem, czujnik pewnie też jest ale urządzenie jest najprawdopodobniej połączone przez magistralę i wtedy to już gorzej.

• Level 27  
    Napewno to urzšdzenie to webasto bo takowe standartowo jest w sharonie montowane, spisz z niego model ale pewnie będzie to thermo top c. Przyczyn nieuruchamiania moze być kilka, padnięty sterownik który znajduje sie w webascie, uszkodzona pompka paliwa, brak sygnału załšczajšcego. Spisz model a będziemy szukać rozwišzania.
  • User under supervision
    Sprawdź kolego czujnik na podszybiu z lewej strony, obok silnika wycieraczek, poprostu go zmostkuj on uruchamia ten dogrzewacz, bo on działa dopiero przy temp. ok + 4*C lub niżej,a później sprawdź czy słychać pompkę zasilającą w paliwo to urządzenie, która znajduje się z prawej strony auta przed tylnym kołem przy zbiorniku paliwa. Często urywają się styki na tej pompce i brak zasilania. Jak to sprawdzisz i nie pomoże to trzeba wymontować dogrzewacz na stół i sprawdzić, przyczyn może być kilka - świeca żarowa, zatkane sitko,czujnik płomienia. Podaj typ urządzenia to podeśle może schemat.[/code]