Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Blomberg digitronic Saphir WTA 3920 - wymiana łożysk

SławekX 06 May 2008 08:14 5579 2
    SławekX
    Level 15  
    Witam.
    Mam pralkę Blomberg digitronic Saphir WTA 3920 (ładowana od góry) i problem z ściągnięciem łożysk. Przy podważaniu blacha, w której jest osadzone łożysko, odchyla się ok. 3 mm i dalej nic. Przypuszczam, że muszę zdjąć łożysko z półosi, ale nie mam ściągacza i nie wiem, jak to zrobić. W zespole czynnym jest łożysko - FŁT Iskra 6204 Z HOI (oryginalnie), w biernym chyba takie samo. Dołączam zdjęcia i proszę o pomoc:

tan
    Level 15  
    Jest jeden "chamski" sposób, który czasem pomaga. Spróbuj wkręcić śrubę w gwint ośki (nie do samego końca) i uderz po niej parę razy - czasem zapieczona ośka przy takim ordynarnym traktowaniu puszcza.
    SławekX
    Level 15  
    Dzięki za odpowiedź, ale nie pomaga. Jak jest zbudowane to mocowanie łożyska? Może jeszcze coś trzeba zdemontować?

Edytowano 12 maja 2008:
    Skończyło się na interwencji fachowca i cięciu łożyska - tak było zapieczone. Pralka hula, jak nowa. Czy moduł krzyżaka wraz z grzałką nadmuchu (foto 1 i 2) można gdzieś zdobyć? Jest skorodowany i ubytki zalane specjalną masą (płynne aluminium), ale na wszelki wypadek chciał bym mieć nowy.

Pozdrawiam