Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Blomberg digitronic Saphir WTA 3920 - wymiana łożysk

SławekX 06 Maj 2008 08:14 3770 2
  • #1 06 Maj 2008 08:14
    SławekX
    Poziom 15  

Witam.
    Mam pralkę Blomberg digitronic Saphir WTA 3920 (ładowana od góry) i problem z ściągnięciem łożysk. Przy podważaniu blacha, w której jest osadzone łożysko, odchyla się ok. 3 mm i dalej nic. Przypuszczam, że muszę zdjąć łożysko z półosi, ale nie mam ściągacza i nie wiem, jak to zrobić. W zespole czynnym jest łożysko - FŁT Iskra 6204 Z HOI (oryginalnie), w biernym chyba takie samo. Dołączam zdjęcia i proszę o pomoc:

0 2
  • #2 06 Maj 2008 08:51
    tan
    Poziom 15  

Jest jeden "chamski" sposób, który czasem pomaga. Spróbuj wkręcić śrubę w gwint ośki (nie do samego końca) i uderz po niej parę razy - czasem zapieczona ośka przy takim ordynarnym traktowaniu puszcza.

0
  • #3 06 Maj 2008 10:42
    SławekX
    Poziom 15  

Dzięki za odpowiedź, ale nie pomaga. Jak jest zbudowane to mocowanie łożyska? Może jeszcze coś trzeba zdemontować?

Edytowano 12 maja 2008:
    Skończyło się na interwencji fachowca i cięciu łożyska - tak było zapieczone. Pralka hula, jak nowa. Czy moduł krzyżaka wraz z grzałką nadmuchu (foto 1 i 2) można gdzieś zdobyć. Jest skorodowany i ubytki zalane specjalną masą (płynne aluminium), ale na wszelki wypadek chciał bym mieć nowy.

Pozdrawiam.

0