Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć transoptor szczelinowy do Dsm51-PPL

06 Maj 2008 08:53 1938 5
 • Poziom 9  
  Witam!!!
  Mam wielką prośbę do znających sztukę tworzenia układów-ja jestem początkujący-a mam do podłączenia transoptor szczelinowy z wyjściem TTL OPB960T51 do płytki prototypowej DSM51-PPL z wbudowanym asemblerem firmy MicroMade. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Paweł
 • Poziom 9  
  Witam!!
  Muszę zrobić stanowisko do mierzenia prędkości kątowej silnika elektrycznego z wykorzystaniem mikrokontrolera x51, mam juz kupione, które muszę wykorzystać płytkę prototypową Dsm51-PPL z wewnątrznym asemblerem firmy MicroMade oraz transoptor szczelinowy z wyjściem cyfrowym OPB 960 T51. Chodzi mi jak podłączyć transoptor szczelinowy( każdą nóżkę) do wejść na płytce( co wiem ma to być port p3.4, ale jeszcze dokładnie nie wiem którą nóżkę).
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  OK!
  Mniej wiecej bedziesz musial zrobic tak:
  Z tego co widze to ten transoptor ma 5 nozek :) Dwie z tych nozek to anoda i katoda diody - 1 to anoda 2 to katoda - czyli do anody podłączasz napiecie VCC z twojej plytki czyli 5V przez rezystor np 1k a katode do masy (GND na twojej plytce).
  Teraz zajmujesz sie pozostałymi trzema nozkami - noge 3 (VCC) transoptora dajesz na VCC twojej plytki DSM czyli na 5V a noge 5 (GND) dajesz na mase na twojej plytce DSM (GND).
  Nozke 4 (OUT) podlaczasz do pinu p3.4 kabelkiem :) P3.4 dla 80c51 to o ile pamietam T0 (to jest chyba 14 nozka) :)

  Cos takiego Ci narysowalem :) Ale byla zabawa w paincie:) Czy o to ci chodzi? Sprawdz to jeszcze :)

  Jak podłączyć transoptor szczelinowy do Dsm51-PPL
 • Poziom 9  
  Witam!!!
  Bardzo dziękuję że mi pomogłeś i w najblizszym czasie sprawdzę to i napiszę ci jak mi poszło. Jak będę miał jeszcze wątpliwości lub pytania to napewno odezwę się do ciebie. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam pa
 • Poziom 19  
  Nie ma sprawy! Wal jak w dym :)