Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica-Minolta Bizhub 162 - komunikat o otwartej pokrywie

marcin1109 06 Maj 2008 09:59 3711 18
  • #1 06 Maj 2008 09:59
    marcin1109
    Poziom 13  

Witam, mam taki oto problem: czasem pojawia się komunikat w kopiarce Konica-Minolta Bizhub 162 o tym że pokrywa boczna jest otwarta. Pojawia się on nieregularnie i bez wzgledu na to czy boczne drzwi są otwierane czy nie. Często pomaga otwarcie i ponowne zamknięcie drzwiczek, ale zdarzył się właśnie przypadek kiedy nie mogłem skasować tego komunikatu przez ok 3 godziny. Nie pomagało nic. teraz jak wciskam wkrętakiem czujnik przy bębnie to za każdym razem komunikat znika. co jeszcze moge zrobić? Jak się w prosty sposób dostać do tego czujnika.

0 18
  • #2 06 Maj 2008 20:23
    seatt
    Poziom 19  

Witam
    Proponuję wgrac nowy firmware do tej maszyny.

Pozdrawiam

0
  • #3 06 Maj 2008 20:32
    marcin1109
    Poziom 13  

jest wgrany najnowszy wersja 1.03 chyba że spróbuję jeszcze raz wgrać.

0
  • #4 06 Maj 2008 21:41
    Tomek H
    Poziom 28  

nie wiem jaki jest tam czujnik ale może on jest uszkodzony.warto podstawić.
    kiedyś miałem taki przypadek z tym że w ricohu że jak słoneczko wyszło zza chmur to maszyna komunikowała żeby drzwiczki zamknąć. a jak za chmurkę zaszło to już problem znikał:D

0
  • #5 06 Maj 2008 22:30
    teridar
    Poziom 18  

Proponuję odkręcić tylną pokrywę i wyregulować położenie wyłącznika krańcowego drzwi. To może być przyczyna Twoich problemów.

0
  • #6 12 Maj 2008 15:05
    marcin1109
    Poziom 13  

sęk w tym że ten czujnik niczego nie wnosi. próbowałem uruchamiać kopiarkę przy otwartych drzwiach bocznych ( nie wciskając oczywiście niczym czujnika) wciskając jedynie czujnik umieszczony na dole bliżej przedniej pokrywy. Kopiarka uruchamia się i normalnie pracuje jak przy drzwiach zamkniętych.
    Oddałem kopiarkę klientowi - cały czas na niej pracuje ale sporadycznie wyskakuje ten komunikat. Co śmieszniejsze u innego klienta posiadającego biozhuba 162 też pojawia się ten problem.

0
  • #7 14 Maj 2008 13:25
    sharg
    Poziom 10  

Ja mialem identyczny problem, z tym ze w bizhubie 163.
    Okazalo sie ze klient wkladal niewlasciwie papier do kasety.
    Mianowicie niedociskal papieru do prawej krawedzi kasety (pod rolka pobierajaca),
    co powodowalo ze rolka nie siegala do papieru i nie pobierala go, co z kolei kopiarka interpretowala jako otwrta pokrywe.
    Wystarczylo docisnac papier prowadnica okreslajaca format papieru do prawej krawedzi kasety i problem zniknal :D

0
  • #8 14 Maj 2008 17:21
    Boracz
    Poziom 19  

To nie jest informacja o otwartej bocznej pokrywie. Komunikat ten brzmi "Otwórz boczną pokrywę. Jest poprostu nieszczęśliwie opisany. Pojawia się wtedy gdy kopiarka zgłasza zacięcie papieru z pierwszej kasety przy jednoczesnym braku poboru kartki.

0
  • #9 14 Maj 2008 17:46
    Tomek H
    Poziom 28  

Wiec masz problem z poborem papieru a nie z drzwiczkami

0
  • #10 20 Maj 2008 08:55
    micchal26
    Poziom 16  

Sprawdz ogranicznik w kasecie ,rolke poboru i separacji,warto również zajrzeć do sprężyn które podnoszą papier.maszynka ta pobór ma rozwiązany prymitywnie więc nie ma co tam się popsuć.

0
  • #11 20 Maj 2008 09:20
    serwek
    Poziom 25  

Witam
    Sprawdź czy w ogóle kręci się rolka pobierająca. Zaznacz rolkę na boku flamastrem. Spróbuj zrobić kopie. Otwórz i popatrz czy rolka jest w innym położeniu. Jeżeli jest w tym samym i nastąpił "protest" maszyny to sprężyna sprzęgła poboru może być pęknięta, raz zaskakuje, a raz nie.
    Czasami właśnie one pękają. Niefrasobliwi Użytkownicy kombinują z kasetą wkładając tam cuda. To nie wada sprężyn, to...... ;))
    Pozdrawiam serdecznie
    "serwek" :))

0
  • #12 21 Maj 2008 11:05
    maribt
    Poziom 15  

to jest wada fabryczna tych maszyn. Mamy taki problem w kilku maszynach z tym, że komunikat wyskakuje raz na tydzień albo i rzadziej i niestety nie mam żadnego pomysłu co może być przyczyną.
    Problem był już poruszany na forum ale nikt nie dał konkretnej odpowiedzi.

0
  • #13 08 Gru 2008 19:27
    michal11897
    Poziom 14  

na drzwiach w lewej gornej czesci jest jeszcze taki metalowy palec zalaczajacy glowny wlacznik napiecia na grzalki i inne podzespoly, klient raz od trzaskania tymi drzwiczkami spowodowal ze sie poluzowal i zle trafial. sprobujcie tego.nawet jak byl luzny to potariflo bledami pieca mi rzucac bez wyrazniej przyczyny.

0
  • #14 29 Sty 2014 16:06
    abcpawel
    Poziom 18  

Też to 'złapałem', bizhub163. Brak koncepcji na razie, wszystko już poruszyłem. Maszyna zawsze po włączeniu pokazuje 'otwarte drzwiczki kas1'. Co ciekawe pomaga otwarcie i zamknięcie szuflady. Jeśli już zaskoczy działa bez zarzutu do momentu przełączenia w standby, po wznowieniu ponownie komunikat o otwartych drzwiczkach. Rozwiązal to ktoś?

0
  • #15 30 Sty 2014 12:48
    Tomko89
    Poziom 11  

Cześć. Mamy przynajmniej 150 takich maszyn w obsludze. Na poczatek zwracam uwage na jedno. Dlaczego wszyscy odczytują skrót " OTW. POKR. BOCZNA 1 KAS. " jako otwarta pokrywa boczna 1 kasety???? Prawidłowo jest "otwórz pokrywę boczną 1 kasety" czyli innymi słowy otwórz i usuń zacięcie.

Kolega Serwek dał wyraźne instrukcje. Najpierw trzeba sprawdzić czy rolka poboru papieru się kręci. Jeżeli nie to prawdopodobnie doszło do zerwania sprężyny sprzęgła pierwszej kasety. Maszyna kręci, po chwili wskakuje zacięcie i komunikat " OTW. POKR. BOCZNA 1 KAS.

Innym problemem z podobnym komunikatem może być
    - uszkodzenie czujnika krancowego w maszynie
    - uszkodzenie blachy włączającej owy czujnik (na drzwiach)
    - ewentualnie drugi czujnik zamnkniecia drzwi lewa strona.

Pozdrawiam
    Tomek

0
  • #16 30 Sty 2014 22:38
    abcpawel
    Poziom 18  

Minolta u mnie okazjonalnie, prędko bym na to nie wpadł, jeśli w ogóle.
    Dzięki Tomko że mnie oświeciłeś bo tak wyważałbym otwarte drzwi.
    Myślę że wątek można zamknąć

0
  • #17 13 Lut 2014 10:57
    abcpawel
    Poziom 18  

A jednak nie idzie. Sprawdziłem sprzęgło poboru i nic z tego (spręzyna cała). Komunikat otw. drzwi 1kas pojawia się zawsze po włączeniu maszyny, bądź po wybudzeniu jej ze stanu czuwania. Poza tym działa bez problemu. Faktycznie w historii zacięć najwięcej jest (prawie że tylko) z pierwszej kasety, i jeszcze coś związane z testem poboru pierwszej kasety...

0
  • #18 13 Lut 2014 21:12
    Tomko89
    Poziom 11  

Cześć. Uaktualniam temat :idea:

W zeszłym tygodniu spotkała mnie (jak mi się wcześniej wydawało) niemożliwa sytuacja z tą maszyną. Identyczna jak opisujecie. Pomogło (jak na razie) poprawienie styków na płytce w głębi maszyny. Wygląda to następująco: Na drzwiach po lewej stronie jest plastikowa dźwignia, która informuje maszyną o otwartych drzwiach, ta załącza przycisk pod dozowaniem, z którego nastęnie przewody idą do małej płytki pod tacą odbiorczą. Znajduje się tam przekaźnik czy coś podobnego. Wypiąłem z niej kabelki, poczyściłem i wpiąłem z powrotem. Efekt natychmiastowy brak usterki.

Rozmawiałem z zaprzyjaźnionym serwisantem, opowiadał że zdarzyło mu się kiedyś już wymienić ta płytkę.

Pozdrawiam
    Tomek

0
  • #19 24 Kwi 2014 17:02
    abcpawel
    Poziom 18  

Faktycznie, przekaźnik jest, zwaliłem z niego plastik wyczyściłem styki i.......... działa!

0