Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon s450 nie drukuje kolorów

alex20 06 Maj 2008 10:05 2057 5
  • #1 06 Maj 2008 10:05
    alex20
    Poziom 9  

Witam
    Mam taki problem z canonem s450, zaczęły zanikać kolory przy wyruku, kolor żółty zatkał się i zassał inny i zrobił się czarny, po wymianie i czyszczeniu głowicy ok na jakiś czas. Po jakimś czasie znowu problemy z kolorową głowicą - wydruk testowy głowicy i kolorów zero.
    Po wymianie głowicy na nową dalej nie drukuje - czyściłem styki, sprawdzałem tasiemki, reset drukarki.
    Doradźcie co można jeszcze sprawdzić.

0 5
  • #2 06 Maj 2008 10:14
    gabrycha
    Poziom 19  

wyczyść sobie - wymyj dokładnie - cała stację srvisową wraz z pompką i ssakiem - sprawdź skuteczność zasysania ssaka i pompki.

0
  • #3 06 Maj 2008 10:54
    alex20
    Poziom 9  

Stacja wygląda ok, zasysanie atramentu działa, pampers był wcześniej czyszczony więc nie jest pozatykane. Bardziej mi to wygląda na elektronikę.

0
  • #4 06 Maj 2008 11:07
    leeart

Poziom 34  

W module czyszczącym jest taka przysawka, która do chodzi do czoła głowicy. Zdejmij ją i rozciągnij spręzyne, która się tam znajduje. Takie były kiedyś zalecenia przez Canon Polska jak te drukarki przychodziły na gwarancji z podobnymi objawami. Również możesz mieć nie szczelność samej tej gumki przylegającej do głowic, lub wężyka itp.Skoro nowa głowica (więc ją można wykluczyć) to stawiam na moduł czyszczący- częste wystepujący problem w tych modelach.

0
  • #5 06 Maj 2008 11:25
    alex20
    Poziom 9  

leeart a jak mam się dostać do tej sprężyny.
    tam gdzie parkuje kolorowa głowica to z tej gumki mogę wyjąć taki pkawałek jakiegoś plastiku?? długości około 1,5 cm

0
  • #6 07 Maj 2008 12:03
    gabrycha
    Poziom 19  

nie wyciągs tego - to jest takie coś porowate które zapobiega rozchlapywaniu się odessanego atramentu.

0