Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja CCTV + RTV-SAT w domu jednorodzinnym

emjot1 06 Maj 2008 15:23 5771 9
  • #1 06 Maj 2008 15:23
    emjot1
    Poziom 9  

Witam serdecznie,

Jestem obecnie na etapie kładzenia kabli przed tynkami wewnętrznymi.
    W domu wykonałem oprócz instalacji alarmowej CCTV i RTV-SAT oraz LAN.

Zasada działania jest następująca: w każdym gniazdku abonenckim ma być sygnał RTV-SAT oraz obraz z poszczególnych kamer.

I tak:

Na poddaszu umieszczona będzie skrzynka rozdzielcza zbierająca sygnały z anten dachowych i dostarczała je przewodem koncentrycznym 75 Ω TRISET-113 1,13/4,8/6,8 do poszczególnych gniazd abonenckich.

Na parterze umieszczony będzie rejestrator, do którego będą podłączone kamery przewodem CCTV YAR 75-0.59/3.7+2x0.50 z dwoma przewodami zasilającymi. Do rejestratora będzie podłączony internet.

I teraz pytanie.

1. Czy przesłanie sygnału z rejestratora (parter) do multiswitcha (poddasze) może odbywać się za pomocą jednego kabla koncentrycznego, tzn. wyjście z rejestratora kablem do do modulatora, a z niego na poddasze do multiswitcha?

Generalnie chodzi mi o przesłanie sygnału z rejestratora do multiswitcha

Poniżej przedstawiam schemat instalacji.

Z góry dziękuje za wszelkie rady.
    MirekΩ

• #2 06 Maj 2008 18:33
    pkhenr
    Poziom 32  

wtedy tylko widzisz wybrany obraz z rejestratora czyli albo Quad albo jedną z kamer

• #3 06 Maj 2008 18:39
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Co prawda temat do ZiA niezbyt pasuje, ale skoro już jest...
    Do góry wystarczy jeden kabel, poślesz nim zmodulowany sygnał z rejestratora (ale tu będziesz musiał wysłać sygnał już podzielony), lub z kamer (tu dla odmiany przy rejestratorze każda kamera będzie musiała mieć swój modulator, za nimi jakiś sumator). Na poddaszu także sumator/zwrotnica do połączenia ze sobą sygnałów CCTV i naziemnej.
    Na Twoim miejscu akurat na kablu bym nie oszczędzał i na górę rzucił nawet dwa dodatkowe - tak na wszelki wypadek.

• #4 06 Maj 2008 20:53
    emjot1
    Poziom 9  

Witam ponownie,

Nie wiem czy dobrze przedstawiłem całą sytuację.

Chciałbym to wszystko tak podłączyć, aby na zaprogramowanym przez siebie kanale telewizyjnym móc oglądać obraz z dowolnej kamery, tzn. np. na kanale 24 - kamera 1, na kanale 26 - kamera 2 itd.

Czyli kamery do rejestratora, do każdej z nich modulator. To wszystko do jakiegoś sumatora a potem jednym kablem na poddasze????

Pozdrawiam

• #6 06 Maj 2008 21:20
    bryleczka
    Poziom 12  

I nie zapomnij o UPS-e. Prądu nie ma i w domu jest ciemność...

• #7 07 Maj 2008 08:07
    emjot1
    Poziom 9  

sharp napisał:
    PS. Ile tych kamer będzie?

Kamer będzie docelowo 8. Taki mam zamiar kupić rejestrator.

• #8 07 Maj 2008 14:05
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Osiem kamer - rzeczywiście stawiasz sobie Big Brothera ;-).
    Trochę się wykosztujesz na te zabawki: osiem dobrych modulatorów, ośmiowejściowy splitter, do tego może dojść osiem rozdzielaczy sygnału (jeśli rejestrator nie ma wyjść przelotowych), do tego kompletne kamery, rejestrator..., o osprzęcie TV i SAT nie wspomnę.

• #9 07 Maj 2008 15:20
    emjot1
    Poziom 9  

Wielkie dzięki sharp. Twoje podpowiedzi na pewno rozjaśniły mi umysł :D. Postaram się to wszystko według twoich wskazówek poukładać.

• #10 07 Maj 2008 16:29
    kris1966
    Poziom 17  

Mógłbyś pomyśleć jeszcze o kabelku do odbiornika pilota

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson