Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie setow z miksera na kompie

-NikuS- 06 Maj 2008 16:20 4717 9
  • #1 06 Maj 2008 16:20
    -NikuS-
    Poziom 12  

Witam, nie wiem czy to wlasciwe miejsce na ten temat, jesli nie to z gory przepraszam. Ale przejdzmy do rzeczy, otoz moj problem wyglada nastepujaco: posiadam dwukanalowy mikser Reloop rmx20 z wyjsciem rec, od ktorego idzie kabel do wejscia line-in w karcie dzwiekowej Prodigy 7.1 hifi, niestety na zadnym z programow nie nagrywa sie z niego dzwiek.
    Mikser jest podlaczony pod PC poniewaz narazie nie posiadam Cd-playerow i zastepuja mi je decki z Traktora. Nie wiem co jest przyczyna tego ze dzwiek nie jest nagrywany. Direct wire mam ustawione tak:
    Nagrywanie setow z miksera na kompie
    Bawilem ze tu tez z innymi ustawieniami, niestety bez efektow.

Gdyby kolega czytał opisy działów to na pewno wiedziałby gdzie zamieścić swój temat.
    Opis działu, w którym kolega raczył umieścić swoje zapytanie:
    Audio Szukam
    Poszukiwanie schematu lub instrukcji audio.

Przeniosłem.
    [Art]

0 9
  • #2 06 Maj 2008 19:08
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

A patrzyłeś, jakie masz ustawienia miksera w windows?

0
  • #3 06 Maj 2008 19:52
    -NikuS-
    Poziom 12  

Hmm, nie wiem o co chodzi z tymi ustawieniami. Gdzie mam to sprawdzic i jak powinno to byc ustawione??

0
  • #4 06 Maj 2008 21:34
    joy_pl

Zwykle jest koło zegarka taka mała ikona od głośności…

Wtedy opcje>właściwości>nagrywanie>ok.> i musisz zaznaczyć we. liniowe.

Bo rozumie, że gniazda w k. dźwiękowej masz dobrze poustawiane…

0
  • #5 06 Maj 2008 21:54
    -NikuS-
    Poziom 12  

Mam to ustawione tak jak mowisz, wlasnie wszystko wyglada jakby bylo ok, a tu nie nagrywa ;/

0
  • #6 06 Maj 2008 22:06
    joy_pl

A jakiego programu używasz do nagrywania, może spróbuj "GoldWave".

0
  • #7 06 Maj 2008 23:15
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

joy_pl, jaki ten świat jest mały. Pozdro dla kawy (Cieślaka) oraz góry od Banana!!!

Po pierwsze, trzeba sprawdzić czy wybrane jest właściwe wejście do nagrywania (można też nagrywać to co się odtwarza, również z dźwiękiem z mikrofonu i LineIn), sprawdzić czy jest włączony Full Duplex (bez niego nie da się jednocześnie grać i nagrywać). Zależy też od karty dźwiękowej.
    Natomiast program do nagrywania polecam CDex, jest tam taka opcja "nagrywaj z Line-in", umożliwia nagrywanie bez ograniczenia czasowego oraz jednoczesną konwersję "w locie" do MP3. Kiedyś używałem do nagrywania muzyki z radia na dysk 1GB.

0
  • #8 07 Maj 2008 22:38
    -NikuS-
    Poziom 12  

Co to jest ten Full Duplex?? (tak w skrocie) i gdzie moge to wlaczyc?

0
  • #9 07 Maj 2008 23:36
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Full Duplex to możliwość jednoczesnego odtwarzania i nagrywania dźwięku. Half Duplex to możliwość tylko odtwarzania dźwięku lub tylko nagrywania dźwięku. Half Duplex ujawni się tylko gdy włączysz muzykę na komputerze i włączysz nagrywanie na dowolnym programie muzycznym. Pojawi się błąd, że nie może być to wykonane lub nie można znaleść dostępnego urządzenia.
    Nie wiem, co to za karta dźwiękowa, obecnie Full Duplex pewnie jest standardem, tak jak taka opcja odgrywania kilku dźwięków jednocześnie. Na SB AWE64/Win98 można było włączyć/wyłączyć w menadżerze urządzeń. W SB Live! nie pamiętam. W AWE64 spaliłem wejście liniowe i musiałem założyć jakąś bylejaką kartę OPTi co nawet znalezienie sterowników sprawiło mały problem i ma Half Duplex.
    Przestudiuj jeszcze opcje tej karty...

0
  • #10 08 Maj 2008 13:14
    -NikuS-
    Poziom 12  

to ta karta:
    http://www.kartydzwiekowe.com.pl/?akcja=produkt&id=255

Napewno jest Full duplex, moze mam zepsute wejscie line-in na karcie, albo rec na mikserze, moze to byc przyczyna?

edit. probowalem tez na zintegrowanej dzwiekowce( 8 kanalow), tez nici z nagrywania ;//
    Nikt nie potrafi pomoc??

0