Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 1035 i SC395. Błąd o czujniku lub złym napięciu.

06 Maj 2008 16:38 1984 8

• Poziom 32  
    Bład mówi o czujniku lub złym napięciu. Objaw taki że maszyna zasypała tonerem cały developer. Wymieniłem developer, wyczyściłem i bład sie nie pojawił. zrobiłem 30 kopii , wydrukowałem SC i było ok. Dijechałem do domu a tu telefon że wyskoczył ten sam bład.
    Macie jakieś pomysły?
  • Poziom 13  
    Witam o jakim kolega czujniku mówi ? :|
    Kod błędu SC395 mówi najogólniej o upływie napięcia BIAS.
    Proszę sprawdzić kontakt elektryczny sprężynka w maszynie - blaszka w wywoływaczce - blaszka - wałek magnetyczny.
    Nie zaszkodzi wypiąć i wpiąć złącza na płycie zasilacza wysokiego napięcia (to ta płytka za kołem zamachowym). Ostateczność to uszkodzona płyta zasilacza wysokiego napięcia HVPS
    Chyba że mówimy o błędzie SC390 który jest związany z błędem czujnika TD ;)

Pozdrawiam Tomek
  • Poziom 11  
    Witam

U mnie kiedys taki blad spowodowala zle wkrecona?? sruba od listwy czyszczacej ktora jakims dziwnym sposobem wyleciala i dotykala walek ladujacy pododujac wlasnie blad SC395. Wczesniej szukalem powodu bledu tak jak napisal tomek2010.
    Zycze powodzenia

• Poziom 32  
    te blaszki i kontakty sprawdzilem i czyscilem jak developer zmienialem :)
    bład to SC395 i może za bardzo ogólnikowo napisałem i źle zobaczyłem ( bo TD to SC391 :)) ale wracając ...
    jakie tam napięcie powinno być i jak to sprawdzić?
  • Poziom 13  
    Witam, co do sprawdzenia to jak to w RICH'u SP5-804 OUTPUT CHECK podkod 67 powoduje podanie napięcia BIAS.
    Zmierzyć miernikiem ustawionym na pomiar stałego napięcia do 1000V (najczęściej najwyższy zakres) na wałku magnetycznym.
    Domyślnie napięcie BIAS dla procesu kopiowania dla tej maszyny to - 600V ustawiane w kodzie SP2-201-1
    Proponowałbym przyjrzeć się jednak jak blaszka przy wkładaniu wywoływaczki "celuje" w sprężynkę i czy sprężynka jest na swoim miejscu i czy jest przejście od sprężynki do płyty HVPS.

W kwestii ścisłości SC391 to błąd pojawiający się podczas inicjacji czujnika TD w SP2-801 a SC390 gdy napięcie z czujnika TD jest poza zakresem w czasie pracy maszyny(mniej niż 0,5V lub więcej niż 5V) :)

Powodzenia Tomek

• Poziom 32  
    a możliwe że napięcia nie ma wcale? ( bo miernik pokazywał 0 ) a błąd wyskakuje tylko czasami?
  • Poziom 13  
    Witam, może zadam głupie pytanie ale czy kolega dotknął drugą końcówką miernika do szkieletu maszyny ?
    Przy braku tego napięcia kopie będą bardzo blade i maszyna nie będzie poprawnie wykonywać korekcji dla ID i napięcia ładowania.
    Idąc tym tropem, przy problemie z kontaktem napięcia BIAS automatyka dosypuje toner do wywoływaczki bo odczyt z plamy kontrolnej (tzw. ID patern) jest za jasny - można sprawdzić jakie jest wartość napięcia Vsp w kodzie SP3-103.
    Powinno być w okolicy 0,3-0,6V i na pewno grubo poniżej 2V.

Pozdrawiam Tomek
  • Poziom 25  
    Jeżeli jest rysa na bębnie, nawet poza obrazem, to przyczyną tego błędu może być przebicie z wałka magnetycznego na masę bębna poprzez deweloper.

• Poziom 32  
    hm to by tłumaczyło to zasypanie na początku.
    Napięcie wiem jak zmierzyć - bo napięcie to nie potencjał :) musza być 2 pkt :)
    Dzis chyba było juz ok bo nie dzwonili do mnie że bład wyskoczył.
    Zobaczymy jutro :)