Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B 97r X20DTL nie włańcza się wiatrak od chłodz. wody

Stiwen1 06 Maj 2008 17:01 15574 10
  • #1 06 Maj 2008 17:01
    Stiwen1
    Poziom 21  

Witam problem taki jest że od niedawna szybciej wzrasta temperatura wody, kiedyś żeby było go zagrzać trzeba było się namęczyć, bardzo trzeba było długo jeżdzić żeby do 80stopni go zagrzać, ale teraz jest bardzo szybko 80 i przy 90stopni wentylator nie włańcza się. Teraz będzie coraz gorzej bo będzie ciepło. Wentylator na pewno działa bo sprawdzałem bezpośrednio. Znalazłem jakiś przepalony bezpiecznik bardzo duży zielony 30A i był on umieszczony przy akumulatorze po lewej stronie aku. i tam był jeszcze jeden taki sam bezpiecznik i przekaznik. W drugiej skrzynce z przody aku. jest pełno przekażników i ten 1 czarny jak go zewrę to zadziała wentylator od klimy i od wody , a sam nie chce się włączyć. Jak mam sprawdzić czy może jest niedobry czujnik że się nie załańcza wentylator albo co mam jeszcze sprawdzić proszę o pomoc i pozdrawiam.

• Fibaro
  • #2 06 Maj 2008 17:55
    grabek
    Poziom 11  

Witam , mozesz miec uszkodzony czujnik temperatury w chlodnicy/// pozdrawiam

• #3 06 Maj 2008 18:34
    bohun555
    Użytkownik obserwowany

Czujnik jest tu:

przekażniki są tu:
    który jest który jest tu:

• Fibaro
  • Fibaro
  • #5 06 Maj 2008 21:44
    bohun555
    Użytkownik obserwowany

A po Bolka trampki chyba. Fenę włącza czujnik na chłodnicy za pośrednictwem przekaźników.
    Ps-zdjęcia robiłem dziś, zlecenie usługi-brak pracy wentylatora.
    Vectra 2.0 DTL, z klimą.

• #6 07 Maj 2008 16:09
    Stiwen1
    Poziom 21  

Witam mam pytanko czy ten czujnik jest niebieski czy to jest ten drugi wyżej, ten niebieski mam 3 przewody, a ten drugi nie sprawdzałem. Jak sprawdzić czy ten czujnik jest walnięty czy kupować odrazy nowy czy ktoś by mi to wytłumaczył troszkę prościej. Pozdrawiam. Jeszcze jedna rzecz chyba ważna niedawno ładowałem klimę i nie chodził też wiatrak od klimy po prosty był zakleszczony, ale po jakimś czasie włączył się wiatrak od chłodzenia wody, i tak został. Chodził jakieś 15 min i nie miał zamiaru wyłączyć się aż odłączyłem ten 1 przekażnik i przestał się kręcić. Przekażnik sprawdzałem jest dobry bo u kolegi się załańcza ale u mnie jest czarny i ma więcej nóżek niż 4, a na zdjęciu jest zielony.

• #7 07 Maj 2008 16:12
    bohun555
    Użytkownik obserwowany

jeden jest of feny, drugi to wyłaczający sprzęgło klimy jak zbyt wzrosnie temp. chłodnicy

• #8 08 Maj 2008 17:17
    Stiwen1
    Poziom 21  

Witam a jak sprawdzić czy ten czujnik od wody jest sprawny.pozdrawiam.

• #9 08 Maj 2008 17:20
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Zewrzeć kawałkiem druta bolce z masą.

• #10 08 Maj 2008 18:22
    Autospec666
    Poziom 10  

To zależy ile masz przewodów na kostce od czujnika wody w chłodnicy...jeżeli tylko dwa to wystarczy drutem zmostkować kostkę...wtedy o ile wentylator jest sprawny, przekaźniki i bezpieczniki też to nie ma możliwości żeby wentylator nie zaczął sie obracać...Jak masz kilka przewodów to oznacza to, że są np. dwa biegi prędkości...znajdź masę na kostce i połącz z którymś przewodem prądowym w kostce.

• #11 10 Maj 2008 08:11
    Stiwen1
    Poziom 21  

Witam z sprawą wentylatora już poradziłem sobie dzięki wszystkim za podpowiedzi, ale jeszcze mnie interesują te bezpieczniki wysyłam zdjęcie od czego te bezpieczniki są, właśnie wyżej pisałem o nich. Przesyłam zdjęcie. Pozdrawiam.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson