Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio AD 185 M - problem z mechaniką magnetofonu

dariuszm2 06 Maj 2008 20:02 1042 3
  • #1 06 Maj 2008 20:02
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Radio AD 185 M - problem z mechaniką magnetofonu, a konkretnie gość wyciągał kasetą na siłę i wyleciała sprężyna od docisku rolki i głowicy (taki podgięty drucik). Może ktoś wie gdzie ją zainstalować, albo ma takie radio i jest w stanie zrobić fotkę mechaniki.
    Mechanika jest taka jak tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...t=ad185m&sid=d00cef8f37db49d017d43c19be65bc10
    - niestety nie widać na zdjęciu tej sprężynki.
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 06 Maj 2008 21:29
    djlj24
    Spec od car audio

Głowice dociska blaszka w kształcie rozpłaszczonego V. Jest duża, czarna i mocowana oczkiem z plastiku nad samą głowicą.
    Ta sprężynka o której piszesz to pewnie ta z góry na białym plastiku - pierwszy obrazek z podanej strony na prawo od prostokąta opisanego jako 6.

0
  • #3 10 Maj 2008 11:55
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Na tym plastiku (od mechanizmu wkładania kasety) jest oryginał, płaska blaszka przy glowicy też jest na miejscu, jednak po włożeniu kasety nic nie dociska rolki i glowicy. Ta moja sprężynka to drut dlugości ok 5 cm zagięty w środku pod kątem 130 stopni. Nie bardzo mi on gdziekolwiek pasuje.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 02 Cze 2008 22:25
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.

Znalazłem miejsce założenia.
    Trzeba było odkręcić mechanikę.
    Drut założony był w rogu przy napinaczu paska - opierał się o brzeg chassis i drugim końcem o sprężynę dociskającą samą głowicę (tą szeroką).
    Temat więc uważam za zamknięty.
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów