Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie odnośnie kondesatora.

trance84 06 Maj 2008 21:29 908 9
  • #1 06 Maj 2008 21:29
    trance84
    Poziom 28  

Witam .
    Tym razem ja zwracam sie z pytaniem.
    Mam radio Pioneer DEH40MP i chcę się zapytać czy można dać kondensator elektrolityczny równolegle na zasilanie tego radia.

Tzn. chodzi mi o to aby wpiąć ten kondensator między kable z aku a radio.

Poprostu tak jak wpina sie kondensatory 1F między aku a wzmiacniacz.

Czy po wpięciu tego lub paru kondensatrów ( rodzaj baterii z kondensatrów) przestanie przygaszać wyświetlacz w radiu i polepszy się jakość i głośność muzyki w aucie?

0 9
  • #2 06 Maj 2008 21:58
    maxrider
    Poziom 20  

na pewno coś to da dużo zależy od pojemności jaką chcesz podpiąć oczywiście bateria jak najblizej radia i może najlepiej dodatkowo przez mocną diodę podpięta żeby prąd nie "szedł" wstecz do instalacji wtedy na radiu będziesz miał wyładowywana całą energie z kondensatorów

0
  • #3 06 Maj 2008 22:01
    tplewa
    Poziom 38  

Jak dla mnie to bez sensu, przy koncowkach stosowanych w radiach niewiele to da...

0
  • #4 06 Maj 2008 22:05
    trance84
    Poziom 28  

właśnie o to mi chodzi tylko jak można to niech mi ktoś powie jakie będzie optimum.
    Oczywiście bez przesady :D:D

Nie będę kupował kondensatora 1F tylko dla radia.
    Poprostu pomyślałem sobie przeglądając tutaj tematy że skoro montują kondensatory do wzmacniaczy domowych to do auta też można.

Myślałem nad np : 4x4700 uF 50V czy to będzie dobre.
    Poprawicie mnie jeżeli się mylę...

Dodano po 2 [minuty]:

tplewa no ale coś tam podniesie moc na wyjściu z radia.
    Bo nie wierzę że nie napewno nie o 10W ale może wreszcie przestanie mi przygasać to radio.

Kiedyś miałem tak podpięte radio ale to już do systemu audio ze wzmakiem i subem.

I po podpięciu pod kondensatro 1F przestało mi przygasać.

0
  • #5 06 Maj 2008 22:09
    AndreE_16
    Poziom 13  

Kondensator na pewno pomoże, ale na początek, dałbym porządne kable zasilające. Fabryczne zasilanie często jest słabiutkie, szczególnie w starszych samochodach, gdzie producent przewidział radio ze wzmacniaczem 2x6,5W.

0
  • #6 06 Maj 2008 22:11
    trance84
    Poziom 28  

Kable zasilające to radio to 4mm2 puszczone z aku prosto do radia wiec mają może z 1.5m długości....

0
  • #7 06 Maj 2008 22:23
    AndreE_16
    Poziom 13  

Może to wina konstrukcji radia? Ja miałem kiedyś Philipsa i też przygasał, potem 2 JVC i te nie przygasały nigdy, nawet przy graniu na fula. Wszystkie pod fabryczną kostką.

0
  • #8 06 Maj 2008 22:27
    trance84
    Poziom 28  

Może chociaż nie wierze bo możliwość ustawienia wyjścia tylnych głośników jako wzmak do suba.

Pewnie marne 20W ale za to ma filtr aktywny w radiu więc jakiegoś małego subika wysteruje.

Więc pozostaje zamontować kondensatory na zailaniu.

0
  • #9 06 Maj 2008 22:31
    domino987
    Poziom 20  

Kondensator pomaga ale bez przesady, poprawi Ci sie minimalnie dźwięk, u mnie sie polepszył ale kond ma 100 000uF.
    Ale proponuje Ci sie przesiąść na zewnętrzny wzmacniacz bo to inna bajka i małe pieniądze.

0
  • #10 06 Maj 2008 22:34
    trance84
    Poziom 28  

Przesiąde się na wzmacniacz ale musze kasy uzbierać na system audio.

A na razie musi zostać gołe radio więc chcę mu pomóc kondesatorami.

0