Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa sprężarki do aerografu.

Diesel.Benz 10 May 2008 20:02 85577 90
 • #61
  wielki-szu
  Level 14  
  Mój agregat ma taki problem że czasami jak go włączę to zaskoczy na chwile i sie wyłącza musze go tak pykać aż zaskoczy. Czy to uzwojenie rozruchowe w nim pada czy to coś innego wie ktoś?
 • #62
  _milcek_
  Level 19  
  A jakie ciśnienie wtedy masz w zbiorniku????? Bo często w takich sytuacjach nie startują. Możesz też dorobić zawór zaraz za wyjściem z kompresora by on sam ruszał na biegu jałowym.
 • #63
  lukas.m1
  Level 12  
  Ta butelka po wodzie jest całkiem ciekawa a jak by dal zamiast tego dętka -e
 • #64
  wielki-szu
  Level 14  
  A to podsunołeś mi myśl sądzisz że jak jest 0 ciśnienia to nie chce ruszyć?
 • #65
  _milcek_
  Level 19  
  Sądzę że jak jest ciśnienie większe niż 0 to nie chce ruszyć bo ma za duży opór. Możliwe też że na starcie woli już sie pompować powietrza w butle i lepiej mu chyba dorobić ten zawór pozwalający na start na jałowym biegu.
 • #66
  wielki-szu
  Level 14  
  źle mnie zrozumiałeś on nie chce ruszyć na pustym zbiorniku potem jak zaskoczy to hula
 • #67
  domino156
  Level 11  
  Agregaty od lodówek i zamrażarek mogą mieć wbudowane specjalne zabiezpieczenie i chyba mają wbudowane, które zabezpieczają ten agregat przez zatarciem, gdy nam wyleci z obwodu freon. A jak zaczyna pompować powietrze od zera to jest tak jakby nie było freonu. Takie zabezpieczenia są stosowane w chłodnictwie, to jest zabezpieczenie podciśnieniowe, a są stosone także zabezpieczenia nadciśnieniowe.
 • #68
  wielki-szu
  Level 14  
  No dobra ale ja na rurkach wychodzących z agregatu nie mam nic tylko moja instalacje do butli to z kąt on ma wiedzieć jakie ma akurat ciśnienie.
 • #69
  domino156
  Level 11  
  To zabezpieczenie może być wbudowane w konstrucję całego agragatu i w środku może być podpięcte pod te rórki, które wychodzę na zewnątrz. Nie rozbierałem takiego agragatu nigdy to nieznam dokładnie jego konstrukcji. Wiem, że jak czasami włączałem i wyłączełem lodówkę to to kilku takich cyklach to agregat przestawał pracować i załączał się dopiero po jakimś czasie, zadziałało wtedy jakieś zabezpieczenie.
 • #70
  olinek2
  Level 23  
  To się nazywa włącznik bimetaliczny, i nie siedzi on w środku puszki, a na zewnątrz w pudełeczku :) Musiał po prostu ostygnać, zabezpiecza on agregat przed zbyt dużym obciążeniem.
 • #71
  domino156
  Level 11  
  Być może, ten wyłącznik bimetaliczny może działać jako zabezpieczenie termiczne. Nie zagłębiałem się w kontrukcję tej lodówki, którą się bawiłem. Ale tych agregatach też są chyba jekieś zabezpieczenia wbudowane. W lodówkach jest waszystko zabudowane i poukrywane, nie można dokładnie zobaczyć co gdzie jest schowane. W chłodniach to wszystko jest znacznie większe i wszystko jest na wierzchu lub w kszynkach elektrycznych.
 • #72
  wierzmi
  Level 10  
  Trochę zboczę z tematu, ale nie chcę tworzyć nowego wątku.
  Zainspirowany projektami kompresora z lodówki odszukałem moją sprężarkę (schowaną gdzieś w garażu), tylko, że nie mam układu elektrycznego. Elke przeszukałem i znalazłem takie coś (ale po rosyjsku :-( ) :
  http://masterskie.info/elektroshema.htm
  http://electromaster.ru/modules/myarticles/article.php?storyid=260
  ale to trochę mało konkretne.

  Dysponuje ktoś jakimś prostym schematem układu rozruchowego do agregatu?
 • #73
  Andrzej_01
  Level 11  
  Witam.
  Sam kiedyś szukałem schematu. Znalazłem go w książce. Zamieszczam tu budowę sprężarki z zatartego agregatu. Schemat podłączenia i uruchomienia sprężarki jest taki sam. Sam korzystałem z tego schematu aby sprawdzić czy agregat jest sprawny.
  Oto opis i schemat.
 • #75
  anfel
  Level 10  
  Mam pytanko bo udało mi się zdobyć taki wyłącznik ciśnieniowy. I mam pytanie czy nadaje się do takiego układu ? Jeśli tak to jak to wszystko podłączyć ?

  Budowa sprężarki do aerografu.

  Budowa sprężarki do aerografu.

  Budowa sprężarki do aerografu.
 • #76
  aqq123
  Level 13  
  Budowa sprężarki do aerografu.

  według mnie tam gdzie jest 1 podłączmy się do zbiornika do 2 dochodzi przewód zasilający sprężarkę a 3 regulujemy przy jakim ciśnieniu załączy nam się sprężarka


  ps. przepraszam za jakość rysunku ale i tak powinno być widać o co chodzi
 • #77
  anfel
  Level 10  
  Nie bardzo się orientuję w tych połączeniach więc bardzo proszę dokładnie napisać co z czym połączyć. Na kompresorze mam taką kostkę i takie przewody.

  Budowa sprężarki do aerografu.
 • #79
  anfel
  Level 10  
  Połączyłem już cały układ i niby działa, ale... Pompuje np. do 3 atmosfer wyłącznik wyłącza i przy np 2 atmosferach ponownie uruchamia silnik (tzn słychać buczenie silnika ale nie startuje i nie pompuje) po chwili słychać pstryknięcie w kompresorze (jakby jakiś bezpiecznik/wyłącznik) i dopiero po jakimś czasie znowu jest pstryknięcie i znowu zaczyna pompować ale wówczas już niema ciśnienia w układzie. Czy ktoś ma pomysły co to może być ? Czy może w kompresorze jest coś nie tak. Dodam, że przy podłączaniu samego kompresora niema żadnych problemów ze startem.
 • #80
  xXsilasXx
  Level 10  
  Witam! Ja również buduję podobny kompresor. Znalazłem w domu wyłącznik ciśnieniowy jest na chodzie i wszystko mi pasuje , tylko wyłącznik jest do 5.1 atm. Jak myślicie czy 5.1 atm wystarczy do malowania pistoletem lakierniczym?
 • #81
  Leonhard
  Level 12  
  Witam.
  Dręczy mnie jedno pytanie. Mianowicie czy ktoś sprawdził kiedyś w jakiś sposób wydajność agregatu lodówkowego mam na myśli ile powietrza przetłacza w jednostce czasu? ja jeśli tak to jakie to są wartości i może ktoś sprawdził taki parametr również przy jakiejś kompresji?
 • #82
  User removed account
  User removed account  
 • #83
  _bono_
  Level 14  
  Witam. Odgrzeję tego kotleta. Nie chcę zakładać nowego tematu.
  Robię odsysacz do cyny i mam pytanie. Biały dymek wydobywający się z agregatu, jak zatka się wlot powietrza na około minutę, to mgiełka olejowa, czy agregat się konczy? Zalałem go olejem mineralnym, około 320ml. Agregat pracował na R12 i według informacji z elki powinien tak być olej mineralny.
 • #84
  komandos.91
  Level 10  
  żeby nie zakładać nowego...
  mam niemalże wszystkie części potrzebne do zrobienia "kompresora" jednak nie mogę dokupić nigdzie w mieście reduktora, ktoś wie jaki gwint ma gaśnica proszkowa..? żebym mógł zamówić przez internet... ;) z góry wielkie dzięki za pomoc
 • #85
  _milcek_
  Level 19  
  Gwinty gaśnic zazwyczaj są jakieś nietypowe. Polecam dolutować kawałek rurki do wyjścia i do tego mufkę.
 • #86
  Kisiel2241
  Level 2  
  Witam może zadam głupie pytanie ale co trzeba zrobić zanim przewiercimy gaśnicę lub butlę po gazie ? co zrobić żeby ona nie wybuchła ?
 • #87
  _milcek_
  Level 19  
  Gaśnicę wystarczy opróżnić. Jeżeli chodzi o butlę z gazem to warto wykręcić zawór i napełnić ją wodą która wyprze całą mieszankę ze środka.
 • #89
  Kisiel2241
  Level 2  
  ale jeżeli wykręcę cały gwint od butli to też nie wystrzeli ?
 • #90
  _milcek_
  Level 19  
  Jeżeli chcesz wykręcać gwint z jakiejkolwiek butli to logiczne jest, że musisz wyrównać ciśnienie wewnątrz butli z ciśnieniem atmosferycznym. Wtedy to możesz wykręcać co ci się podoba.