Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm Punto II FL, rozbraja się dopiero po minucie.

07 May 2008 11:09 1763 3
  • Level 12  
    Mam problem z alarmem w Punto II FL. Auto odkupiłem z zainstalowanym alarmem Eurosec codeperfect. Po uszkodzeniu jednego pilota wymieniłem alarm na Bastion mini ponieważ taki miałem zakupiony kiedyś do innego auta. Alarm podłączyłem do istniejących już przewodów po poprzednim alarmie I tutaj pojawił się problem. Po wyłączeniu alarmu i otwarciu drzwi alarm rozbraja się dopiero po ok. 1 min. Wcześniejsze zamknięcie drzwi powoduje ponowne zazbrojenie alarmu. Centralka jest sprawna, bezpośrednie podanie masy na wejścia czujników rozbraja alarm natychmiast. Do starego alarmu na wejścia czujników były podłączone 2 przewody, jeden od drzwi i klapy bagażnika i drugi klapy silnika, separacja diodami nie pomaga. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
  • Level 41  
    z tego co rozumiem to musisz czekac minute zanim wejdziesz do auta bo alarm sie uzbraja mimo otwarcia drzwi.Jezeli podasz mase na wejscie centrali jest ok(nie wiem tylko czy sprawdzałeś to na stole czy w aucie?).Proponuje wziąć próbnik żarowkowy( tak zeby zaroweczka pobierała max 150 mA) i w aucie przy alarmie sprawdzić czy na wejściu lini drzwi pojawia się masa w momencie otwarcia drzwi(zwłaszcza kierowcy)
  • Level 12  
    Wyraziłem sie trochę nieprecyzyjnie. Alarm z pilota się wyłącza ale po otwarciu drzwi nie zozbraja się całkowicie -dioda szybko pulsuje. Całkowite rozbrojenie następuje gdy drzwi są otwarte ponad minutę, wcześniejsze zamknięcie powoduje ponowne załączenie alarmu i zamknięcie centralnego zamka. Masę podawałem bezpośrednio na wejście alarmu zabudowanego w aucie.
  • Level 41  
    moze być ze dioda sygnalizuje o ponownym uzbrojeniu alarmu i jezeli nie zostana otwarte drzwi to załączy sie ponownie