Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zalany laptop odzyskanie danych z dysku twardego

mcdusiol 07 Maj 2008 12:03 23312 16
  • #1 07 Maj 2008 12:03
    mcdusiol
    Poziom 2  

Witam mam taki problem jak w w temacie czyli musze odyskac dane ze zepsutego laptopa. (Dysk nie powinien byc uszkodzony.) Moze ktos wie jak to mozna zrobic? czy jest jakas mozliwos wymontowania dysku i podlaczenia do innego laptopa za pomoca jakiegos kabla czy czegos w tym rodzaju? Wielkie dzieki za odpowiedzi i z góry dzieki!!!!

0 16
  • #2 07 Maj 2008 12:13
    krzychS
    Poziom 29  

Dysk z laptopa można bez problemów wyjąć. Następnie podłączyć do innego laptopa lub PC i odczytać dane :)
    Rodzaj kabla zależy od rodzaju dysku.

2
  • #3 07 Maj 2008 12:48
    forumelektronika
    Poziom 15  

Jak był zalany to go dobrze wyszusz ny elektronika dobrze działała i potem coś rób.
    Zaden program ci nie pomoże bo nie ma takiej opcji, odzyskiwanie plików z zalanego dysku.
    Najlepiej wszystko wymocz w spirytusie i potem dobrze wysusz i jeśli będzie miało działać to będzie.
    Jeśli nie to możesz sobie wszustko do kosza wrzucić.
    Żaden producent sprzętu elektronicznego nie przewidział pływanie jakiegokolwiek sprzętu bezpośrednio zanurzonego w cieczy.
    Takie pytanie to do hydraulików a nie na elkę.:D

-2
  • #4 07 Maj 2008 12:51
    vankonrado
    Poziom 15  

Sprawa jest prosta: od spodu obudowy masz pokrywkę, czasem kieszeń z boku zależy od modelu i producenta. (bywa też kilka z reguły jest pod największą - będziesz miał w instrukcji gdzie jest) Tam jest dysk - odkręcasz śrubki wyjmujesz dysk. Kupujesz np na allegro przelotkę do dysku 2,5/3,5 cala podłączasz do PC i załatwione. Gorzej jak zalałeś też dysk.
    Jeżeli masz uszkodzoną elektronikę dysku - można ją wymienić. jeżeli dysk w środku też zalany to możesz probować firmy typuLink usunięto.ale to koszt w tyś złotych.

Moderowany:

Zabronione jest reklamowanie firm zewnętrznych na forum Elektroda. Udzielam koledze upomnienia, kolejny taki post zakończy się OSTRZEŻENIEM!

0
  • #5 07 Maj 2008 12:52
    mcdusiol
    Poziom 2  

dzieki za odpowiedzi :) np jakie sa rodzaje kabli i gdzie je mozna kupić? czy np jest jakas opcja zeby podlaczyc pot port usb bo nie chialbym otwierac calkowicie nowego laptopa. pozdrawiam

0
  • #6 07 Maj 2008 12:59
    vankonrado
    Poziom 15  

na allegro dostaniesz bez problemu kabelek ide 2.5 cala/3,5cala i sata do usb koszt ok 30 zł

0
  • #7 07 Maj 2008 13:26
    mcdusiol
    Poziom 2  

a no to super!!!! juz tak sie tym nie stresuje:) dzieki za szybka odpowiedz!

1
  • #8 07 Maj 2008 13:40
    whats_upp
    Poziom 18  

mruwkaz11 napisał:
    Sprobuj programem HDD REGENERATOR

a spróbuj jak chcesz sobie jeszcze doprawić dysk.

Dokładne suszenie + cierpliwość to podstawa i pasowało by użyć środka chemicznego o ile woda fizycznie dotarła do elektroniki na HDD

A kolegę mruwkaz11 odsyłam do LEKTURY

0
  • #9 07 Paź 2008 17:17
    kikamizu
    Poziom 2  

Witam, nie chciałam otwierać nowego tematu wiec podpinam się pod ten.

Także mój dysk w laptopie ma błąd (prawdopodobnie jest uszkodzony). Czy odzyskam dane podłączając dysk z laptopa do PC przez przejściówkę 2,5" na 3,5"

Czy w tym wypadku nie ma szans?

-1
  • #10 07 Paź 2008 17:31
    Jack14
    Poziom 38  

Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz czy coś jeszcze da się odzyskać bo nic nie napisałeś co jest powodem (też zalanie?) uszkodzenia HDD.

0
  • #11 08 Paź 2008 10:32
    kikamizu
    Poziom 2  

Jeśli to do mnie.
    To dysk nie jest zalany. W BIOS’ie jest komunikat, że dysk uszkodzony. Mianowicie gdy się włącza laptopa to wszystko działa do logo Vista. Później następuje czarne tło, wiec jakiekolwiek manewry nie są w stanie do wykonania. Dlatego też czytałam o tej przejściówce i liczę, że to cos pomoże.

Dziękuję.

0
  • #12 25 Paź 2008 02:57
    SQ5EKY
    Poziom 12  

Odnośnie tego zalanego i odpalonego dysku pod warunkiem ze chodzi i nic sie z nim nie dzieje ( chodzi mi o to ze sie dziwnie nie zachowuje - wyje - stuka) tak mozesz i nawet powinienes to co na nim masz zgrac a jesli chodzi o naprawe tego dysku ciezka sprawa jesli fizycznie uszkodzily sie talerze masz problem. Najlepiej po podpieciu do innego kompa przeskanuj dysk Chkdiskiem albo podobnym programem. Jest takie cos jak HIREN's Boot CD myślę, że nie problem go ściagnąc z sieci ( w tej chwili nie mam linka ) ale tam masz wiele programów do skanowania i usuwania błedów dyskowych. Aczkolwiek z Pod innej Windy też Ci pokaże czyt dysk ma błędy czy nie.

Pozdrawiam

Moderowany przez Nirvanowiec:

Ostrzeżenie za szkodliwe porady i propagowanie piractwa komputerowego

1
  • #13 25 Paź 2008 05:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 08 Lis 2008 20:29
    mk6815
    Poziom 2  

okzo napisał:
    Polecajac cos najpierw kolego SQ5EKY pomyslji czy twoja porada nie stanie sie zabojcza dla dysku pytajacego o pomoc -> poczytaj jak sie moze skaczyc zabawa z chkdsk w takich sytuacjach (chkdsk nie jest dla naprawy diagnostyki dyskow )
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1125908.html
    osobiscie SQ5EKY polecam zwrocic uwage na to ->
    Cytat:
    Ustawiłem na noc skanowanie powierzchni dysku Windows’owym scandiskiem.Rano obudziło mnie stukanie dysku. Dysk nie jest rozpoznawalny w biosie.

A co do linku ktorego nie masz pod reka, to mysle forum przerzyje bez linka do strony ktora roprowadza pirackie oprogramowanie .

SQ5EKY chciał pomoc, a widzę ze tylko został zrugany.
    A Szanowny Pan "OKZO" sam mógłby pomoc jak zna temat zamiast przemadrzac sie. Widze, ze co niektórym to woda sodowa do głowy uderza w związku z czym wywyższanie sie jest ich chlebem powszednim.

Moderowany przez jankolo:

I słusznie został zrugany, bo udzielił szkodliwej porady oraz zaproponował posłużenie się pirackim oprogramowaniem. Natomiast kolega za obrażanie kolegi OKZO zostaje ukarany ostrzeżeniem

0
  • #16 06 Sty 2009 14:47
    SQ5EKY
    Poziom 12  

Powiem tak, radzić każdy może, nie każdy pomaga. Nie temu hołd kto daje rady tylko ten co skutecznie pomaga. A żeby coś naprawić, niestety czasem trzeba coś popsuć inaczej nikt by niczego nie naprawił. Poza tym nie jest powiedziane, ze w tym przypadku tez BIOS NIE ROZPOZNA dysku twardego czy możne masz inne informacje na ten temat KOLEGO ??

Z wyrazami Szacunku

SQ5EKY

0
  • #17 06 Sty 2009 15:40
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto