Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obrotomierz szwankuje Evasion,806

elektr_jar 07 Maj 2008 13:59 3479 5
  • #1 07 Maj 2008 13:59
    elektr_jar
    Poziom 2  

Wstaźnik obrotów silnika czasem działa prawidłowo, a czasem ani drgnie i wskazuje 0, mimo normalnej pracy silnika. Gdzie może być jakieś luźne złącze, czy przy samej desce rodzielczej? Może to nie połączenie między komputerem, a obrotomierzem, tylko złamany (lub przetarty) kabel od czujnika obrotów silnika do kompa, czy możliwy taki wariant? Czy ktoś miał podobne przypadki?
    2.0 HDI 2000r.

0 5
  • #2 07 Maj 2008 14:53
    Michu10
    Poziom 32  

Sygnał o obrotach silnika, pochodzący z centralki elektronicznej sterowania wtryskiem i zapłonem. Zestaw wskażników odbiera taki sygnał i steruje przyrządem licznika kilometrów za pożrednictwem silnika krokowego, obracającego się zgodnie z kierunkiem obrotów zegara, sterowanego z elektronicznego obwodu.
    Poszczególne wskażniki odzyskują kroki ewentualnie utracone przez zestaw wskażników.
    Procedura "powrotu do zera" wskażników następuje przy każdej operacji wyłączenia/włączenia akumulatora. Ponadto ta sama funkcja recovery wykorzystywana jest przy każdej operacji ustawiania kluczyka w wyłączniku zapłonu na "MAR" i na stop.

1
  • #3 07 Maj 2008 15:01
    elektr_jar
    Poziom 2  

Wynikało by z tego, że brak dobrego połączenia elektrycznego jest w samej desce rozdzielczej.

0
  • #4 17 Sie 2010 15:50
    Chris72
    Poziom 8  

Witam, mam podobny problem w citroenie synergie/evasion 2.0 HDi, 2002r. Poprostu obrotomierz od tak przestał pokazywać wartości. Czasem przy zmianie biegu drgnie i przy przygazówce troche się podniesie a tak stale po niżej zera. Pozdłączałem cytryne pod kompa ale program podaje normalne obroty silnika więc problem chyba leży jak u kolegi w samym zegarze. Zegar wymontowałem i rozebrałem ale do samego silniczka nie udało mi się dostać więc nie wiem co tak naprawdę się dzieje. Może któryś z kolegów ma jakiś pomysł? Dodam jeszcze, że pozostałe wskaźniki pracują prawidłowo (wskaźnik paliwa, wskaźnik prędkości, licznik kilometrów-elektroniczny, wskaźnik temperatury zew.) Pozdrawiam

1
  • #5 17 Sie 2010 23:04
    kybernetes
    Poziom 39  

Ten kto robi tablice wymieni ten silniczek na zdrowy.

0