Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS EVER NET - buczy i co zrobić żeby cicho pracował?

Portal 07 Maj 2008 14:25 2049 3
  • #1 07 Maj 2008 14:25
    Portal
    Poziom 16  

Witam
    Mam UPS firmy EVER z serii NET. Niestety burczy on, a wydziela takie jakby basowe buczenie podczas pracy i drży trochę obudowa. Zdjąłem obudowę i buczenie zanikło, a myślałem ze może to wina tego wielkiego transformatora, ale bez obudowy on wcale nic nie wibruje i nie wydaje żadnego dźwięku - cisza jak trza.
    Co zrobić aby z założoną obudową też działał cicho, a może ktoś z was robił takie coś? Seria NET słynie z buczących UPS-ów...

0 3
  • #2 07 Maj 2008 14:37
    jacknn

Poziom 21  

Ja takie zachowanie się UPS-a potraktowałbym reklamując go, są pewne normy, które mówią jakie dopuszczalne hałasy mają generować urządzenia, a UPS w zasadzie powinien być niemalże bezgłośny. Wiem, że Ever wymienia lub naprawia takie urządzenia, zadzwoń najlepiej do nich, telefon masz w gwarancji i porozmawiaj sobie na ten temat z Everem, zazwyczaj są pomocni.

0
  • #3 07 Maj 2008 14:43
    Portal
    Poziom 16  

jacknn napisał:
    Zadzwoń najlepiej do nich, telefon masz w gwarancji i porozmawiaj sobie na ten temat z Everem, zazwyczaj są pomocni.

Faktycznie no tak ten UPS ma już 4 lata, stał przez dłuższy czas nieużywany i niedawno go uruchomiłem i buczy. Przeszkadza to np. podczas pracy w Wordzie itp. i rozprasza.

0
  • #4 07 Maj 2008 15:40
    jacknn

Poziom 21  

Skoro po zdjęciu obudowy przestaje buczeć, więc gdzieś ona rezonuje, może pomiędzy łączenia śrubowe powkładać np. podkładki takie jak w obudowach komputerowych dodają papierowe. Powinien przestać przenosić się rezonans na obudowę, ewentualnie po jej wewnętrznej stronie coś przykleić, jakąś gumę tak aby ją wygłuszyć.
    Tak robiłem z rezonującymi obudowami komputerowymi i zazwyczaj pomagało.

1