Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz LED do USB - jaki układ?

autre 07 Maj 2008 14:54 1199 4
 • #1 07 Maj 2008 14:54
  autre
  Poziom 9  

  Witam, poszukuję układu, za pomocą którego mógłbym (w prosty sposób) podłączyć wyświetlacz LED do USB. Wyświetlacze są 4 znakowe, 7 segmentowe.
  Jeżeli znacie taki układ, to proszę o jego nazwę.

  0 4
 • #2 07 Maj 2008 21:38
  Jaś Kula
  Poziom 32  

  Witam.
  W jakim celu chcesz podłączyć siedmiosegmentowe wyświetlacze LED do portu USB w komputerze? Co miałyby one pokazywać. USB to skrót od Universal Serial Bus. Więcej informacji o USB znajdziesz tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/USB Reasumując: do portu USB możesz (po spełnieniu pewnych warunków) podłączyć urządzenie (np. termometr elektroniczny), którego jednym z elementów jest wyświetlacz siedmiosegmentowy LED. Samego wyświetlacza po prostu się nie da. No bo co on by nam pokazywał? Przepływ danych? :wink: Myślę że Moderator nie przeniesie tego tematu do "Na wesoło" :?: :D :wink:

  Pozdrawiam.

  0
 • #3 08 Maj 2008 07:26
  autre
  Poziom 9  

  Chciałbym z PC wysyłać do niego dane i wyświetlać je na nim.

  0
 • Pomocny post
  #4 08 Maj 2008 09:48
  hefid
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Przeniosłem z: Układy scalone

  0
 • Pomocny post
  #5 08 Maj 2008 09:49
  Jaś Kula
  Poziom 32  

  autre napisał:
  Chciałbym z PC wysyłać do niego dane i wyświetlać je na nim.

  Jak pisałem już wcześniej nie wystarczy do tego sam wyświetlacz. Wyświetlacz jest tylko ostatnim stopniem, niejako ekranem monitora jeżeli można to obrazowo tak ująć. Poza tym musisz wiedzieć co wyświetlane cyfry (znaki) oznaczają - jakie dane sobą reprezentują: czy pokazują na przykład wartość mierzonej częstotliwości, temperatury ... ? Można oczywiście podłączyć jeden, kilka lub wszystkie segmenty wyświetlacza pod zasilanie które jest w gnieździe USB ale wtedy te podłączone segmenty będą świeciły cały czas o niczym konkretnym nie informując (no chyba tylko o tym że w gnieździe USB jest zasilanie :wink: ). Na Forum jest kilka tematów o budowaniu różnych urządzeń i podłączaniu ich do komputera poprzez port USB i nie tylko. Znalazłem dla Ciebie takie które mogą Ci się moim zdaniem przydać i w których znajdziesz też odnośniki do innych tematów:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic490262.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=713266
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=338161
  Jeżeli będziesz cierpliwy i sam poszukasz to znajdziesz o wiele więcej.

  0