Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnalu modem kablowy i tv - śnieżenie w tv

witux 07 Maj 2008 19:56 3503 14
  • #1 07 Maj 2008 19:56
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda

Potrzebuję podłączyć drugi TV ale do tego kabla co idzie w kierunku modemu kablowego ( inaczej nie mam możliwości ).
    Schemat instalacji przedstawiłem w linku nr 1. W miejsce zaznaczone czerwonym "X" wstawiłem rozdzielacz taki zwykły - niestety internet śmiga, a w TV (drugim) lekkie śnieżenie sie pojawia.
    Jaki rozgałęźnik muszę wstawić na tej linii by TV nie śnieżył ?
    W linku nr 2 przedstawiłem również zdjęcie i kierunki rozgałęźnika którego zamontowali mi z TV Kablowej.

LINK 1 http://img73.imageshack.us/img73/3364/schematsc1.jpg

LINK 2 http://img229.imageshack.us/img229/864/spliterpo8.jpg

0 14
  • #2 07 Maj 2008 20:10
    CHACA
    Poziom 43  

A nie masz opcji podłączenia TV2 do istniejącej instalacji TV1?

0
  • #3 07 Maj 2008 20:14
    witux

_OBCY_ napisał:

Niestety nie :( - musiałbym przez okno drzeć przewód. Jeśli się nie da to tak zostawię jak jest z lekkim śnieżeniem.

0
  • #4 07 Maj 2008 21:07
    CHACA
    Poziom 43  

Prawdopodobnie to lekkie śnieżenie pochodzi od sygnału internetu.

0
  • #5 07 Maj 2008 22:18
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Wystarczy przyjrzeć się rozgałęźnikowi.

Lewe wyjście to dwa pasma:
    5-60MHz ze wzmocnieniem 2dB
    80-1000MHz ze wzmocnieniem 10dB

Prawe wyjście to jedno pasmo i z mniejszym wzmocnieniem:
    80-1000MHz ze wzmocnieniem 2,5dB

Jak widać, pasmo 80-1000MHz ma różne wzmocnienia i prawdopodobnie to jest przyczyną.

Czy kupno wzmacniacza antenowego (wysokiej częstotliwości) rozwiąże problem?

0
  • #6 07 Maj 2008 22:27
    witux

A czy zamiast tego rozdzielacza co dała kablówka można zastosować zwykły, a dopiero w miejsce X wstawić ten ich ?

Chyba że wystarczy kupić rozdzielacz taki jak oni mają "ze wzmocnieniem"

0
  • #7 07 Maj 2008 22:41
    krzysiek
    Poziom 27  

_OBCY_ napisał:
    Prawdopodobnie to lekkie śnieżenie pochodzi od sygnału internetu.
    Gratuluję wiedzy.
    witux zapraszam na PW dokładnie ci wyjaśnie co i jak

Dodano po 3 [minuty]:

andrzejlisek napisał:
    Wystarczy przyjrzeć się rozgałęźnikowi.

Lewe wyjście to dwa pasma:
    5-60MHz ze wzmocnieniem 2dB
    80-1000MHz ze wzmocnieniem 10dB

Prawe wyjście to jedno pasmo i z mniejszym wzmocnieniem:
    80-1000MHz ze wzmocnieniem 2,5dB

Jak widać, pasmo 80-1000MHz ma różne wzmocnienia i prawdopodobnie to jest przyczyną.

Czy kupno wzmacniacza antenowego (wysokiej częstotliwości) rozwiąże problem?

Nie!!! Mylisz pojęcia wzmocnienia z tłumieniem.
    Proponuję zaprosić techników sieci będzie szybciej lepiej i taniej.

0
  • #8 08 Maj 2008 17:24
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Pewnie już kolega "krzysiek" wyjaśnił.

Ze swojej strony tylko napiszę, że nie wolno rozgałęziać sygnału na torze DANE - czyli do modemu. Jeżeli zablokujesz sobie internet - ok, jeżeli Twój tv zakłóci sygnał innym i będziesz miał wizytę - możesz za to zapłacić.

W zależności jaki masz poziom sygnału- w miejsce zwrotnicy możesz wstawić rozg. 1/2 (prawidłowo zaciskane F-ki) na wyjściu do tv dodatkowo filtr kanału zwrotnego. Przed modem wstawiasz zwrotnicę (przenosisz) i to wszystko.

Nie wiem jednak jak do takich przeróbek podchodzi Twój operator - generalnie - nie wolno.

pzdr

0
  • #9 08 Maj 2008 19:04
    krzysiek
    Poziom 27  

Tak jak kol kasprzyk napisał,swoją drogą tłumienie zwrotnicy multimedialnej to 10 dB nie będę pisał po co tłumi sie dowstream bo nie o to w tym chodzi, wpisz w przeglądarkę kliknij adres http://192.168.100.1 i wklej to co się wyświetli aha przedtem wróć do oryginalnej instalacji zobaczymy jaki masz poziom tv.I zobaczymy co dalej.

0
  • #10 08 Maj 2008 22:16
    witux

Czy założenie takiego czegoś rozwiąże sprawę ?

Mam na myśli tam gdzie sygnał jest słaby.

Ps. zmieniłem foto w linku 2 ponieważ pomyliłem wyjścia tv z modemem i już jest OK :)

Niestety link musiałem skasować. Regulamin pkt. 10.11. [_OBCY_]

0
  • #11 08 Maj 2008 22:43
    krzysiek
    Poziom 27  

Wiesz,raz że podawanie linków do allegro jest zabronione na forum,dwa że to co pokazujesz nie nadaje sie do rozwiązania Twojego problemu,po trzecie zadzwoń do swojego operatora zgłoś problem nieważne jaki wymyśl coś,chłopaki zrobią to szybciej lepiej i na pewno taniej.

0
  • #12 09 Maj 2008 06:15
    witux

krzysiek napisał:
    Tak jak kol kasprzyk napisał,swoją drogą tłumienie zwrotnicy multimedialnej to 10 dB nie będę pisał po co tłumi sie dowstream bo nie o to w tym chodzi, wpisz w przeglądarkę kliknij adres http://192.168.100.1 i wklej to co się wyświetli aha przedtem wróć do oryginalnej instalacji zobaczymy jaki masz poziom tv.I zobaczymy co dalej.

Tak jest oryginalnie.

Downstream
    Freq/Power: 722.000 MHz -9 dBmV
    Signal to Noise Ratio: 32 dB
    Modulation: QAM256
    Upstream
    Freq/Power: 53.008 MHz 38 dBmV
    Channel Type: DOCSIS 1.x (TDMA)
    Symbol Rate: 2560 kSym/sec
    Modulation: QPSK

Status
    System Uptime: 0 days 9h:24m:24s
    Computers Detected: 2
    CM Status: Docsis-AC Power Iso OFF Data Reg Complete
    WAN Isolation: OFF-Access to WAN is allowed
    Time and Date: FRI MAY 09 04:14:28 2008

0
  • #13 09 Maj 2008 21:11
    krzysiek
    Poziom 27  

Downstream
    Freq/Power: 722.000 MHz -9 dBmV

Widać że sygnału tv nie jest za dużo,co prawda parametry modemu mieszczą sie w normie ale na tzw styk,z telewizją podobnie na granicy normy,prawdopodobnie dlatego jak tylko zabierzesz kilka dB plus być może marnej jakości kabel masz efekt śnieżenia,nie kombinuj ze wzmacniaczami wydasz niepotrzebnie pieniądze zrób tak jak napisałem.

0
  • #14 12 Maj 2008 12:45
    witux

A jakby na początku zastosować rozgałęźnik małostratny z przenoszeniem prądu zasilania i dopiero później ten co dała kablówka ?
    Chodzi o to że linia do TV1 będzie szła z tego małostratnego i linia też z niego będzie szła do tego co dali z tv kablowej, a z niego do modemu kablowego i TV2.

0
  • #15 12 Maj 2008 15:16
    kamloot
    Poziom 14  

witux napisał:
    _OBCY_ napisał:

Niestety nie :( - musiałbym przez okno drzeć przewód. Jeśli się nie da to tak zostawię jak jest z lekkim śnieżeniem.
    Witam co to znaczy DRZEC przewód l? , może wystarczy otwór w ścianie i rozgałężnik w przewód TV1 , albo sender uhf , zamiast grzebac w nie swojej instalacji zaproś operatora postaw piwo i po problemie . pozdrawiam

0