Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Mastercook PTE 92 - nie grzeje wody(grzałka sprawna)

Bosstar2 07 May 2008 22:18 7921 5
Relpol
 • #1
  Bosstar2
  Level 12  
  Witam.Dostałem zgłoszenie naprawy pralki Mastercook PTE 92,objawy-nie grzeje. Klient -elektryk ,jak się przedstawił,sprawdził grzałkę miernikiem i wychodzi na to że jest sprawna.Czy ktoś z kolegów miał może do czynienia z obwodem grzejnym tej pralki,lub może dysponuje schematem?
  Chodzi mi głównie o typ zabezpieczenia grzałki i zbiornika -czy bezpiecznik z czujnikiem NTC w jednej obudowie jak w PFE 1100E,czy może zastosowano zabezpieczenie innego typu.Pytam głównie dlatego że z braku części zamiennych przy sobie,będę miał darmowy przelot około 45 km-w jedną stronę. Bardzo dziękuję za cenne wskazówki i pozdrawiam.
 • Relpol
 • #2
  jmk
  Level 28  
  Niekiedy daje się go "zresetować" ale trzeba go częściowo rozebrac- nie ma przecieżżadnego przyciski- I SŁUSZNIE-mam nawet tekiego ożywieńca ze sobą- ale nie zapomnij USUNĄĆ przyczyny jak drozność przewodów hydrostatu- wszystkich!
 • #3
  Bosstar2
  Level 12  
  Wiem że daje go się zresetować po otworzeniu obudowy(chodzi o zespół bezpiecznik-czujnik NTC) tylko czy taki tam występuje ?,i trzeba na pewno odkamienić grzałkę.Pozdrawiam!
 • #4
  bronek1806
  Level 22  
  Cześć!
  w tej pralce jest grzałka z bezpiecznikiem wbudowanym, oraz czujnik NTC, jeżeli grzałka rzeczywiście sprawna (i niema przebicia do masy) to do sprawdzenia NTC programator i przewody.
 • #5
  Bosstar2
  Level 12  
  Dzięki, tak myślałem że jest czujnik NTC oddzielnie,-znalazłem w częściach zamiennych -"Czujnik NTC do PT....",ale chciałem się upewnić.Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam - wiem z czym walczę.
 • #6
  marecekk
  Level 16  
  Witam . Mam taki sam problem. Grzałka sprawna, ntc ok. 12kohm przy temp ok. 20 stopni, przekaźnik ok, tranzystor sterujący ok, lecz brak sterowania z procesora. Hydrostat podaje napięcie na grzałkę, po zwarciu styków przekaźnika, grzeje. Piszecie o resecie, jak to zrobić. Proszę o pomoc.