Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook PTE 92 - nie grzeje wody(grzałka sprawna)

Bosstar2 07 Maj 2008 22:18 5374 5
  • #1 07 Maj 2008 22:18
    Bosstar2
    Poziom 12  

Witam.Dostałem zgłoszenie naprawy pralki Mastercook PTE 92,objawy-nie grzeje. Klient -elektryk ,jak się przedstawił,sprawdził grzałkę miernikiem i wychodzi na to że jest sprawna.Czy ktoś z kolegów miał może do czynienia z obwodem grzejnym tej pralki,lub może dysponuje schematem?
    Chodzi mi głównie o typ zabezpieczenia grzałki i zbiornika -czy bezpiecznik z czujnikiem NTC w jednej obudowie jak w PFE 1100E,czy może zastosowano zabezpieczenie innego typu.Pytam głównie dlatego że z braku części zamiennych przy sobie,będę miał darmowy przelot około 45 km-w jedną stronę. Bardzo dziękuję za cenne wskazówki i pozdrawiam.

0 5
  • #2 08 Maj 2008 05:35
    jmk
    Poziom 28  

Niekiedy daje się go "zresetować" ale trzeba go częściowo rozebrac- nie ma przecieżżadnego przyciski- I SŁUSZNIE-mam nawet tekiego ożywieńca ze sobą- ale nie zapomnij USUNĄĆ przyczyny jak drozność przewodów hydrostatu- wszystkich!

1
  • #3 08 Maj 2008 06:34
    Bosstar2
    Poziom 12  

Wiem że daje go się zresetować po otworzeniu obudowy(chodzi o zespół bezpiecznik-czujnik NTC) tylko czy taki tam występuje ?,i trzeba na pewno odkamienić grzałkę.Pozdrawiam!

0
  • #4 08 Maj 2008 07:23
    bronek1806
    Poziom 22  

Cześć!
    w tej pralce jest grzałka z bezpiecznikiem wbudowanym, oraz czujnik NTC, jeżeli grzałka rzeczywiście sprawna (i niema przebicia do masy) to do sprawdzenia NTC programator i przewody.

0
  • #5 08 Maj 2008 10:15
    Bosstar2
    Poziom 12  

Dzięki, tak myślałem że jest czujnik NTC oddzielnie,-znalazłem w częściach zamiennych -"Czujnik NTC do PT....",ale chciałem się upewnić.Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam - wiem z czym walczę.

0
  • #6 07 Cze 2008 21:51
    marecekk
    Poziom 16  

Witam . Mam taki sam problem. Grzałka sprawna, ntc ok. 12kohm przy temp ok. 20 stopni, przekaźnik ok, tranzystor sterujący ok, lecz brak sterowania z procesora. Hydrostat podaje napięcie na grzałkę, po zwarciu styków przekaźnika, grzeje. Piszecie o resecie, jak to zrobić. Proszę o pomoc.

3
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo