Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka whirlpool adg 6370, nie płucze , nie suszy,

kasia_s6 07 Maj 2008 23:36 4999 6
  • #1 07 Maj 2008 23:36
    kasia_s6
    Poziom 9  

Witam:)
    Mam problem ze zmywarką. Nie suszy, nie płucze i nie wylewa do końca wody. Naczynia są mokre, pozostaje na nich ociekająca piana. Jeśli nie otworzę od razu to wyschną, ale pozostają zacieki.(i to nie takie po czystej wodzie) Nie wylewa do końca wody, nie wiem czy to tak powinno być, że pozostaje trochę wody na dnie i w wężu?
    Wiem że czas podany w tabelach do odpowiednich programów jest teoretyczny, ale czy to możliwe że praktycznie co mycie to się zwiększa, np. program szybki, zamiast 30 minut, pokazuje mi już 40:) Czy można ją jakoś zresetować , żeby te programy wróciły do normy, bo jeszcze trochę to z szybkiego mycia zrobi mi się najdłuższe.

0 6
  • #2 08 Maj 2008 09:06
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Wyjmij płytę sterującą wysusz wkładając do piekarnika 120°C na pół godziny jak nie pomoże to wymiana na nową.

2
  • #3 08 Maj 2008 19:53
    Jasxx
    Poziom 21  

A na ile zdrowasiek ma ją włożyć do tego piecyka??

To oczywiście żart, bo po raz pierwszy o czymś takim słyszę.

Nie patrz na czasy podane w tabelech i te co masz na wyświetlaczu. Zmywarka się uczy i jak jest w miarę nowa, za każdym razem będzie Ci pookazywać inny czas mycia. Zauważ sama, że jest to uzależnione między innymi temperaturą wody w sieci.

To, że zmywarka nie suszy zapewne poznajesz po mokrych naczyniach i masz rację, jednak jakiego programu wtedy używasz??
    Po czym poznajesz, że nie płucze? Czy masz tak jak ja zmywarkę podłączoną do komputera i na wykresie widzisz co właśnie robi? Są przecież programy, które tylko na płukaniu polegają.
    masz rację, nie wylewa wody do końca. Czyba nie chcesz, by zapachy z kanalizacji przedostały sie do Twoich delikatnych nozdży po otwarciu zmywarki. Zawsze pozostaje w niej trochę wody, tak gdzieś na połowę sampa.
    Ociakająca piana pozostaje zawsze po programie płukania. Zmywa wtedy nabłyszczacz ze zbiornika zmywarki i bardzo się pieni.
    Masz rację. Te zacieki to właśnie po tym nabłyszczaczu.
    Nie mart się o te 40 minut. Znaczy to jednak, że tego właśnie programu często używasz. Polega on na umyciu wstępnym w temperaturze 40 st, myciu zasadniczym w zimnej wodzie, a następnie na wypłukaniu w temperaturze około 50 st. Nie ma nic o suszeniu. Natychmiast po wylaniu wody daje sygnał o zakonczeniu mycia.

Moje zalecenie: zmień program.

0
  • #4 09 Maj 2008 07:37
    kasia_s6
    Poziom 9  

Nie mam wykresu i nie pokazuje mi co robi w danej chwili, myślałam że tylko program zmywanie wstępne nie ma funkcji suszenia, natomiast nie uwierzę w to że ten program również nie płucze, a po otwarciu piana ocieka nawet po naczyniach na górnym koszyku.
    To że pozostawia wodę to ok, tak sobie pomyślałam.
    A można gdzieś znaleźć opisy poszczególnych programów?

0
  • #5 09 Maj 2008 17:46
    Jasxx
    Poziom 21  

Raczej opisów dokładnych programow nie znajdziesz.

Zapomniałaś jednak o tym, że napisałem iż program 40 st ma płukanie jednak w temperaturze ok 50 st. Nabłyszczacz działa jednak przy znacznie wyższej temperaturze nie mówiąc już o kostkach tzw 3 w 1. Zapewne zacieki, o których piszesz nie powstają w programie 50 lub 70 st.

Możesz przeprowadzić eksperyment i zobaczysz, że nabłyszczacz bardzo pieni się w zimnej wodzie. W ciepłej pieni się już mniej. Tylko nie poparz rączek bo potrzebne jest prawie 70 st. Dlatego jest on dodawany na końcu mycia w trakcie maksymalnej temperatury.

Sprawdź jeszcze ilość dozowanego nabłyszczacza. Fabrycznie jest ustawione na 4 i tak powinno być. Gdy jednak używasz tylko programu 40 st zmień na 2.

0
  • #6 14 Maj 2008 12:16
    kasia_s6
    Poziom 9  

ok, faktycznie na innym programie jest w porządku, ale i tak mi się wydaje że z tą 40 jest coś nie tak, nabłyszczacz mam ustawiony na 1, a to naprawdę nie pozostaje trochę piany tylko dużo

0
  • #7 15 Maj 2008 07:02
    Jasxx
    Poziom 21  

Czyli wszystko jest OK. Przypominam, że istnieje możliwość pozostawiania nabłyszczacza z poprzedniego mycia (zimna woda go nie wypłucze). A do tego ważna uwaga - do końca otwieraj drzwi. To powoduje odblokowanie zasobnika najpierw na proszek, a poten na nabłyszczacz. Nie otwarcie drzwi do końca powoduje, że razem z proszkiem podawany jest nabłyszczacz, a przy płukaniu po raz kolejny lany jest do zmywarki..

0
  Szukaj w 5mln produktów