Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS F5 - ciągła praca wentylatora

08 Maj 2008 09:26 17740 18
  • Poziom 13  
    Witam, kupiłem jak mi sie wydawalo po marce fajna maszyne ASUS F5V.
    Niestety po jakimś czsie pracy przeważnie z 15 minut załącza się wentylator na większe obroty co jest męczące. Jest jakaś łatka albo sposób na obejście tego? Mam wgrany najnowszy BIOS i nic.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 17  
    Po pierwsze.
    Sprawdź temperaturę procesora.
    Po drugie.
    Regulatory obrotów są od zawsze.
    Lenistwo w szukaniu też zawsze było :)
  • Poziom 13  
    Ha ha ha :D ale gdzie sa te regulatory obrotów. PowerforGear mam ustawione na Office. I to niczym nie owocuje. Temp. proc do 46 stopni, i juz nie wiem czy poprostu ten typ tak ma?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 12  
    Trzeba sobie w biosie ustawić przy jakich temperaturach procesora jakie mają być obroty wentylatora. Zapewne przydatne będzie przeczytanie (przejrzenie) instrukcji od płyty głównej. A jak ustawienia biosowe będą niesatysfakcjonujące można zastosować zewnętrzny regulator obrotów (sprzętowy lub programowy).
  • Poziom 21  
    Fn+spacja na Quiet i nie działa? Odpal główne okno P4G i sprawdź ustawienia profili. Jak temperatury rozpędzania są "rozsądne" to albo padł pomiar temperatury, albo masz coś nie tak z chłodzeniem.

Co masz odpalone na kompie w tym czasie?
    Jakie jest obciążenie procesora?

vvvv EDIT vvvv

Sprawdź to obciążenie. Jak ci coś siedzi w tle i doi 100% CPU, to grzać się będzie. Antywira/antyszpiega dobrego masz? I nie mam tu na myśli Nortona dołączanego do tych asusów...
  • Poziom 13  
    Nic nie mam odpalonego, same okienka bez żadnej aplikacji. Obciążenia nie sprawdzałem. Hmmm wchodziłem w główne okno P4G ale nie wiem gdzie szukać temp. Jedynie EVEREST jest źródłem moich informacji.
    W BIOS nie ma żadnych opcji od włączania wentyli przecież to laptop.
    Szukałem a jakże mimo to i nie ma nic, wgrałem nowszy BIOS potem straszy, potem znowy ten nowszy i za każdym razem nic.

Dodano po 7 [minuty]:

Antyvir to avast4.8 O.K sprawdze jak wróce z pracy to obciążenie, no dobrze ale jeżeli będzie żadne to co wtedy??
    On tak ma ten model? Na forum ASUSa żadnych odpowiedzi na ten temat
  • Poziom 14  
    Witam kup sobie regulator obrotów pentagrama za 10 zł i wymień pastę termoprzewodzącą. Ewentualnie tylko to już większy koszt zamontuj chłodzenie pentagrama. Po założeniu 120Cu temperatura wszystkich elementów spadła o 20 celcjuszy!!!
  • Poziom 21  
    @deviator - Jakim cudem założyć coś takiego do laptopa?

@VOGCTB - avast jest cośkolwiek kiepski. Ja polecam AVG, inni bitdefender, ale co do dzurawości avasta to sporo ludzi ma podobne zdanie. Jak procesor się nudzi - to znaczy że coś jest nie tak z chłodzeniem.

Core2... hm... to się nie powinno tak grzać. Ale płyta na SISie, to ja nie wiem. Zobacz jeszcze jakie temperatury CPU i płyty(jak jest) podaje ci diagnostyka. I najlepiej nie tylko Everest, ale i jakiś inny program. (Asus już własnego pomiarowca nie daje, prawda?)
  • Poziom 13  
    No mozna spróbowac Asus Probe ale to raczej marne wskazania daje. Dzieki zmienie na AVG

Dodano po 2 [godziny] 48 [minuty]:

Co może jeszcze nie tak być, niby nowy ale może powietrzem przedmuchać wentylator??
  • Poziom 21  
    To zależy. Powietrze z wentylatora bardzo gorące, czy zwyczajnie ciepłe? Dmucha normalnie, czy dziwnie słabo?
  • Poziom 13  
    Normalnie ciepłe a dmucha tak sobie prawie nie czuc
  • Poziom 14  
    Witam. Oczywiście tak to jest jak się nie doczyta człowiek głupoty wypisuje:)
  • Poziom 21  
    A jak pomiar temp. CPU?
    Bo skoro dmucha, że prawie nie czuć, to albo jest problem z przepływem powietrza, albo po prostu procesor się NIE grzeje. F5V nie robiłem, tylko F5M i F5RL. Może ten model ma za niski próg startowania wentylatora?
  • Poziom 13  
    Temperature sprawdzałem miał po 3 godzinach męczenia 51 stopni max. Jak można zmienić ten próg?
    Kontaktowałem się z innymi osobami które kupowały ten model i mają całkowita ciszę tak jak powinno być w laptopach Asusa
  • Poziom 12  
    Jeżeli w biosie nie ma żadnych ustawień odnośnie temperatur i chłodzenia to znaczy, że jest automat, który winien działac a skoro nie działa lub mimo działania wentylator jest głośny to pozostaje jedynie chyba reklamacja. Możesz spróbować programowo ustawić obroty np programem SpeedFan.
  • Poziom 21  
    A nie ma tego gdzieś w ustawieniach Power4Gear?

Ew, jak jest na gwarancji to idź do serwisu.
  • Poziom 13  
    No na szczescie jest i po niedzieli wysylam. Na szczescie no nie bardzo bo to nowy sprzet i juz serwis. Ale trudno sie mowi.........................wazne ze ma gwarancje, czekam tylko na nadanie RMA i poszedł :D
  • Poziom 13  
    No i niestety te laptopy tak maja że to badziew. Już 3 razy był na gwarancji i nie ma poprawy, no może po wymianie płyty jest niewielka.
    Ogólnie bardzo zmieniłem zdanie o firmach takich jak ASUS czy TOSCHIBA.
    A Panowie z infolinii firmy ASUS przechodzą sami siebie w odpowiedziach na forum czy też w rozmowie telefonicznej.
  • Poziom 1  
    witaj, mam ten sam problem z temp i wentylatorem,
    znalazles moze rozwiazanie tego irytujacego problemu ?