Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Becker Europa 2000 BE1100

tomcio450 08 Maj 2008 09:32 1561 2
  • #1 08 Maj 2008 09:32
    tomcio450
    Poziom 9  

Witam. Mam radyjko jak w temacie podarowane od znajomego. Oczywiście brak kodu ale z tym sobie poradziłem. Po zaprogramowaniu pamięci radio było głuche, na proc i pamięć szło coś ok. 3,3v, wiem że powinno być ok 5. Zacząłem więc poszukiwania i natrafiłem na układ stabilizacji na LP2951. Po analizie układu i podaniu na odpowiednią nóżkę napięcia radio ożyło ale...
    Napięcia podałem bezpośrednio z zasilacza więc usterka gdzieś siedzi. Można wpisać kod, stroić tuner, wszystko działa oprócz pogłaszania. Nie wiem czy na wyświetlaczu podczas pogłaszania coś się powinno pokazać (cyferki). Końcówki są głuche (napięcia do nich dochodzi i same są sprawne). Może ktoś wie o co chodzi? Schematu oczywiście nie mam a to ułatwiło by sprawę. Już nie wiem gdzie szukać - po prostu radio zgubiło gdzieś napięcie. Może ktoś miał już taki problem?

0 2
  • #2 08 Maj 2008 19:05
    djlj24
    Spec od car audio

Głośności nie wyświetla. Brak 5V zdarza się w tym radiu i zwykle nie jest to stabilizator ale coś po drodze.

0
  • #3 09 Maj 2008 07:07
    tomcio450
    Poziom 9  

Stabilizator jest sprawny. Napięcie podałem na wejście stabilizatora. Brak dźwięku spowodowany był brakiem napięcia wyłączającego "mute". Po podaniu odpowiedniego napięcia także bezpośrednio z zasilacza obudziło radio do końca. Pociągnąłem dwa przewody od włącznika: jeden do stabilizatora a drugi do końcówki. Proste rozwiązanie i na razie wystarczające i co najważniejsze skuteczne:D

0
  Szukaj w 5mln produktów