Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nietypowy kształt skrzynki do auta... proszę o opinie

przemo.t 08 Maj 2008 09:35 1089 9
  • #1 08 Maj 2008 09:35
    przemo.t
    Poziom 27  

Witam
    W dziedzinie audio czy carAudio jestem zupelnie zielony wiec prosze zorientowanych w temacie o opienie skrzynki przedstawionej ponizej.

Chodzi o zabudowe do auta typu Cabrio, konkretnie Audi B4 Cabrio. Jak sie dowiedzialem od ludzi montujacych skrzynki w bagazniku jest on b.dobrze wytlumiony i prawie nic nie przechodzi do kabiny. Sciana od kabiny do bagaznika ma jakies 40cm :D W związku z tym wymyslilem sobie skrzynkę której częsc miescilaby sie w bagażniku a część (tunel BR) wychodziła przez schowek na narty do kabiny auta. Sam głośnik ze względu na to iż tunel na narty ma jakies 18 cm szerokosci (mozna by tam wstawic jedynie jakis 165mm skierowany membrana do kabiny) zostalby umieszczony w troche wiekszej skrzynce w kufrze, mysle tu o glosniku basowym 200-250mm w cenie do 100-150zł jakis alphard na przyklad.

Ponizej szkic przedstawiający ogólną konstrukcje. Podane wymiary muszą być zachowane ze wzgledu na wymiary tunelu na narty. Co do reszty czekam na Wasze pomysly

Pozdrawiam

0 9
  • #2 08 Maj 2008 10:59
    twister4
    Poziom 13  

ja mam podobny problem z tym ze zrobie skrzynie closed z glosnikiem w kanapie lub bandpass .... w twoim przypadku wez pod uwage to iz twoja skrzynka gra glosnikiem i br, wiec nie wiem jaki bedzie efekt grajacej samej br w kabinie ... jak juz to spobuj zrobic bandpass :)

0
  • #3 08 Maj 2008 11:33
    przemo.t
    Poziom 27  

twister4 napisał:
    ja mam podobny problem z tym ze zrobie skrzynie closed z glosnikiem w kanapie lub bandpass .... w twoim przypadku wez pod uwage to iz twoja skrzynka gra glosnikiem i br, wiec nie wiem jaki bedzie efekt grajacej samej br w kabinie ... jak juz to spobuj zrobic bandpass :)

Jak zrobie bandpass to i tak bedzie gralo samym BR w kabinie... Przy zwyklym BR watpie zeby bylo slychac ten glosnik z bagaznika.
    Najchetniej tez wladowalbym glosnik w tunel na narty i gral nim w kabinie.. ale najwiekszy jaki tam zmieszcze to 165mm -> watpie ze z tego da sie wydobyc jakis bass.
    Chociaz jesli ktos ma propozycje takiego glosniczka to chetnie sie zastanowie

0
  • #4 08 Maj 2008 11:52
    crazy_88
    Poziom 42  

Czy ten fundusz twój jest już ostateczny?

0
  • #5 08 Maj 2008 11:56
    przemo.t
    Poziom 27  

crazy_88 napisał:
    Czy ten fundusz twój jest już ostateczny?

Moglbym sie zastanowic nad czyms drozszym... co proponujesz?

Tak mysle ze moze bym zmiescil w miejsce zaslepki tunelu na narty (podlokietnik) 2x 165mm jeden nad drugim + tunel do bagaznika?
    np GMS 960
    Rejestrując się na forum, zaakceptowałeś regulamin panujący tutaj:
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    Sprawiasz wrażenie , że go nie czytałeś ...poczytaj zanim napiszesz następny post , skup się na pkt. 10 w szczególności pkt 10.11 .[Sylwek]

0
  • #6 08 Maj 2008 12:37
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

straszne kiepskie głośniki wybierasz

poszukaj np. " raptora "

ps. czym chcesz je wykarmić ?

0
  • #7 08 Maj 2008 12:48
    przemo.t
    Poziom 27  

pan dan napisał:
    straszne kiepskie głośniki wybierasz

poszukaj np. " raptora "

ps. czym chcesz je wykarmić ?

Moze i kiepskie, jak wspomnialem na pozcatku jestem zielony w tej kwestii.

Hmm raptora znalazlem za 400zł... planowany budżet na glosnik to 150zł :|

Co do wzmacniacza to poki co skupmy sie na skrzynce i glosnikach :) jesczze nikt mi nie odpowiedzial czy taka konstrukcja skrzynki ma sens.

0
  • #8 08 Maj 2008 12:49
    crazy_88
    Poziom 42  

A może intertechnik mds6?

0
  • #9 08 Maj 2008 12:59
    przemo.t
    Poziom 27  

crazy_88 napisał:
    A może intertechnik mds6?

Nie moge ich nigdzie znalezc, MDS08 owszem sa za jakies 250zł. Podejrzewam ze MDS06 beda tansze. W modelu jest rozmiar w calach?? 6''?

Co myslisz o konstrukcji skrzynki w pierwszym moim poscie?
    Czy moze lepiej bedzie 2x165mm lub 1x165mm posrodku kanapy i tunel 200x180x400 do bagaznika?

0
  • #10 10 Maj 2008 09:00
    twister4
    Poziom 13  

przemo.t napisał:

Jak zrobie bandpass to i tak bedzie gralo samym BR w kabinie...

bandpass wlasnie gra samym br wiec jezeli poprowadzisz go do tunelu na narty to bedzie idealny efekt i w twoim przypadku braku miejsca wlasnie ten sposob polecam ... najlepiej zrob port prostokatny dopasowany mniej wiecej do tunelu na narty zajmie on duzo mniej miejsca niz sam glosnik w obudowie closed ... a obudowe z br odradzam, gdyz to nie bedize dobry pomysl.

0