Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus P4P800-X świeci się tylko zielona dioda, nic więcej...

wilq696 08 Maj 2008 10:45 2393 7
  • #1 08 Maj 2008 10:45
    wilq696
    Poziom 10  

hej mam problem z tą płytą a mianowicie komp działał i w pewnym momencie zgasł i już nie chce się odpalić, na płycie zauważyłem ze jeden z goldpinów który trzyma radiator na chipsecie odpadł, czy to możliwe że od zrobił zwarcie na płycie a może chipset poprostu juz był źle chłodzony, prosze o rady

0 7
  • #2 08 Maj 2008 12:28
    jacknn

Poziom 21  

Możliwe, ale nie koniecznie, podpinaj wszystko od płyty i spróbuj wtedy wystartować kompa. Zrób też reset biosu, jak nie wiesz gdzie jest zwora to wyjmij baterię i zewrzyj końcówki na kilka sekund (oczywiście wszystko to robisz na odłączonym zasilaniu), jeżeli te zabiegi nic nie dadzą to podmień sobie zasilacz i zobacz czy wtedy wystartuje.

0
  • #3 08 Maj 2008 18:38
    wilq696
    Poziom 10  

bios zresetowany, pamięć, dysk HDD i zasilacz są dobre, w dalszym ciągu żadnego odzewu, procesor też wygląda na sprawny, na chipsecie widać ślady przepocenia, dodam ze już wcześniej były problemy z uruchamianiem a mianowicie parę razy sie resetował zanim zaczął działać, wyglada więc na to ze w końcu się wykończył

Dodano po 28 [sekundy]:

pozostało chyba wymienić płytę ;///

0
  • #4 09 Maj 2008 10:42
    deviator
    Poziom 14  

Witam a co z zasiłką?

0
  • #5 09 Maj 2008 11:41
    jacknn

Poziom 21  

Kolega twierdzi, że jest sprawna, skoro tak twierdzi to zapewne inną podpinał...

0
  • #6 09 Maj 2008 12:42
    jajco72
    Poziom 20  

Witam, kolega wilq696 nie napisał czy poodpinał wszystko :( dla mnie odpięcie "wszystkiego" to odpięcie zasilania, od hdd, floppy, cd-rom/dvd-rom... itp, oraz odpięcie taśm od płyty.... one też czasem "wariują", i po tym jeszcze raz zmiana zasilacza i test...
    dziwne jest to, że "kilka razy się resetował" i to na starcie! więc gdzie tu przegrzanie?
    jak sprawdziłeś proca? wpinałeś do innej płyty?
    Wilq popatrz też na kondensatory... czy nie spuchły...
    pozdrawiam
    jajco72

0
  • #7 10 Maj 2008 14:13
    Hik
    Poziom 15  

Witam,
    mam nadzieję, że znalazłeś brakującą część mocowania tego radiatora, pewnie w kształcie litery U. Te złośliwe bestie przeważnie(w obudowie midi- tower) spadają na kartę grafiki, dochodzi do zwarcia i to ona w pierwszej kolejności ulega uszkodzeniu. Należało by sprawdzić samą płytę z procesorem, pamięcią i głośniczkiem, brak grafiki będzie "bip" w zależności od biosu, potem dołożyć jakąś inną sprawną grafikę i zobaczyć jaka będzie reakcja. Jeśli żadnej reakcji to niestety obstawiam chipset na płycie.
    pozdrawiam.

0
  • #8 10 Maj 2008 14:33
    71523
    Usunięty  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo