Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie znaleść sterownik Bluetooth do koncentratora Logitech?

08 Maj 2008 13:36 5687 7
 • Poziom 16  
  Witam.
  Posiadam system Windows Vista Home Premium (64 bit) i mam problem ze sterownikami bluetooth do koncentratora firmy Logitech, a w zasadzie ich brakiem. Może zacznę więc od początku starając się wszystko streścić.
  Otóż ostatnio zakupiłem zestaw Logitech MX5500 (klawiatura+myszka). Łączność w tym zestawie jest na bluetooth. Sparowanie myszki i klawiatury z nadajnikiem przebiegło bez żadnego problemu. Wszystko działało i zresztą działa do dnia dzisiejszego bez problemów i nie ma przerwy pomiędzy połączeniem ( jak się to nieraz zdarzało w modelu MX5000), ale działa poprawnie za wyjątkiem jednej rzeczy. Zainstalowałem sobie najnowszą wersję oprogramowania SetPoint dostarczonego przez producenta do zestawu. Problem pojawił się wtedy, gdy chciałem podłączyć telefon (Nokia N95) poprzez bluetooth. Uruchomiłem nadajnik bluetooth w trybie koncentratora za pomocą wspomnianego oprogramowania. Sparowanie przebiegło bez większych problemów i telefon stał się widoczny na komputerze. Niestety nie udało się jednak znaleźć sterowników do koncentratora. Pojawia się kreator aktualizacji, który próbuje wyszukać sterownik Bluetooth Peripheal Device w zasobach Microsoftu, lecz bezskutecznie. W dostarczonym oprogramowaniu Logitech też nie ma tego sterownika. Pewnie się zastanawiacie, dlaczego robie problem z niczego, skoro telefon jest widziany przez komputer poprzez bluetooth i można przeglądać jego zasoby. Otóż już piszę dlaczego. Mianowicie dlatego, że za każdym razem, kiedy uruchamiam komputer, wyskakuje mi monit o ten sterownik. Musze wcisnąć ok. 4 razy anuluj, żeby komunikat zniknął z ekranu. Po jakim czasie jednak pojawia się on znowu. A jest to dla mnie irytujące, bo jak mam za każdym razem wciskać anuluj, to wolałbym zainstalować ten sterownik i mieć to z głowy. Pytanie tylko, gdzie go szukać. Szukałem poprzez Google i niestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Dzwoniłem też do Logitecha na infolinie, ale zbyli mnie tym, iż to nie ich problem, tylko Microsoftu. W zasobach Microsoftu nie ma niestety powyższego sterownika. Pojawia się więc błędne koło.
  Mam więc pytanie, czy ktoś wie, gdzie można znaleść sterownik bluetooth do koncentratora firmy Logitech (od zestawu MX5500), żeby go zainstalować?
  Z góry dzięki za info.
  Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  A może wywal te sterowniki od logitecha i zainstaluj sterowniki widcomm, tam chyba jest nawet obsługa klawiatury, myszki, i wiele wiele innych funkcji
 • Poziom 16  
  Ale ja nie mam sterowników do Logitecha, tylko oprogramowanie SetPiont do zarządzania obsługą klawiatury i myszki.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Jak ktoś ma jakiś pomysł w tym temacie, to czekam na info.
 • Poziom 16  
  Zrobiłem tak, ale niestety to nie pomogło. Windows cały czas wyświetla monit o brakujący sterownik bluetooth.
 • Pomocny post
  Admin grupy komputery
  Wczoraj instalowałem sterowniki do koncentratora Bluetooth od klawiatury DiNovo i podobnie jak i u ciebie nie mogłem zainstalować sterowników BT , odinstalowałem wszystko ponownie po czym zainstalowałem SetPoint440 i wszytko zainstalowało się prawidłowo .
  Obecnie w Menadżerze urządzeń mam to na liście jako Bluetooth wireless Hub , oraz drugie urządzenie - Moduł wyliczający Bluetooth firmy Microsoft .

  Tak to wygląda :

  Gdzie znaleść sterownik Bluetooth do koncentratora Logitech?Gdzie znaleść sterownik Bluetooth do koncentratora Logitech?


  Z tego co wiem to są nowsze sterowniki pisane właśnie pod Vista .
  http://www.logitech.com/index.cfm/433/3481&cl=gb,en?osid=13
 • Poziom 16  
  Witam. Też tak zrobiłem, czyli odinstalowałem i ponownie zainstalowałem najnowszą wersję programu SetPoint, lecz niestety sterowników jak nie było, tak nadal nie ma. Innymi słowy nic to niestety nie dało. :-(
  Jeżeli ma ktoś jakiś pomysł, jak rozwiązać ten problem, to czekam na info.
 • Poziom 16  
  Witam ponownie.
  Bogatszy o wiedzę zamieszczam instrukcje postępowania w przypadku bezprzewodowego połączenia telefonu z komputerem za pomocą zestawu klawiaturowego bluetooth firmy Logitech. Niniejsza instrukcja nie wymaga znalezienia sterownika Bluetooth Peripheal Device i co najważniejsze - rozwiązuje problem.

  1. Odpalamy program SETPOINT do obsług zestawu klawiaturowego Logitech --> NARZĘDZIA --> ASYSTENT POŁĄCZENIA BLUETOOTH, a następnie wybieramy zakładkę POŁĄCZ INNE URZĄDZENIA.
  2. Pojawi się ASYSTENT POŁĄCZENIA BLUETOOTH. Klikamy zakładkę DALEJ. Po niedługim czasie oczekiwania klawiatura i myszka powinny zostać sparowane z koncentratorem Logitech na nowo.
  3. Pojawi się kreator dodawania urządzeń Bluetootch. Zaznaczamy pole MOJE URZĄDZENIE JEST USTAWIONE I GOTOWE DO ZNALEZIENIA. Następnie włączamy bluetooth w telefonie. Pamiętajmy, żeby w telefonie (Nokia) pole DOSTĘPNOŚĆ MEGO TELEFONU ustawić na PUBLICZNY.
  4. Po znalezieniu naszego telefonu zaznaczany go, wybieramy DALEJ --> WYBIERZ DLA MNIE KLUCZ DOSTĘPU. Można też ustanowić SWÓJ KLUCZ. Wpisujemy następnie taki sam klucz w telefonie.
  5. Na przykładzie Windows Vista pojawi się komunikat: SYSTEM WINDOWS MUSI ZAINSTALOWAĆ OPROGRAMOWANIE STEROWNIKA DLA URZĄDZENIA BLUETOOTH PERIPHERAL DEVICE. Klikamy kilka razy ANULUJ. Wyświetli się komunikat o nie pomyślnej instalacji sterownika.
  6. Wchodzimy w PANEL STEROWANIA --> URZĄDZENA BLUETOOTH i USUWAMY sprzęt będący przyczyną problemu. Na moim przykładzie jest to Nokia N95. Jak ktoś ma telefon innej firmy, to robi tak samo.
  7. Komunikat uporczywie wyświetlany przez Windows o braku sterownika Bluetooth Peripheral Device powinien wreszcie zniknąć.
  8. Mając cały czas włączony bluetooth w telefonie odpalamy aplikacje PC Suite/ew. program do obsługi udostępniony poprzez swojego producenta telefonu.
  9. Parujemy telefon poprzez bluetooth za pomocą programu PC Suite/swojego producenta telefonu. Gdy już to zrobimy, to proponuje ustawić w komórce połączeniez komputerem jako AUTORYZOWANE. Wówczas telefon nie będzie nas pytał o każdorazowe potwierdzenie połączenia z komputerem poprzez bluetooth.
  10. Po pomyślnym sparowaniu obydwu urządzeń powinny zostać zainstalowane właściwe sterowniki telefonu na kompie. Denerwujący komunikat o braku sterownika Bluetooth Peripheral Device NIE BĘDZIE SIĘ JUŻ POJAWIAŁ.
  11. Od tej pory można już pomyślnie korzystać z połączenia telefonu z komputerem za pomocą zestawu klawiaturowego bluetooth firmy Logitech. :-)
  Mam nadzieje, że się przydało. :-)