Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnalizacja stanu przycisków awaryjnych

jose84 08 Maj 2008 15:56 906 4
 • #1 08 Maj 2008 15:56
  jose84
  Poziom 2  

  Otoz mamy taka sytuacje kilkanascie przyciskow awaryjnych w dosc duzych odleglosciach polaczonych w szereg.W momencie wcisnieta jednego z nich zaczyna sie kociol bo szuka gdzie przerwany zostal obwod.
  Czy spotkal sie ktos moze z rozwiazanami lub ma pomysl jak w dosc tani sposob przerobic taki system aby mozna bylo poinformowac ze np przycisk X zostal uruchomiony.

  0 4
 • #2 08 Maj 2008 17:28
  hefid
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Post był raportowany Reg. pkt 8.3.
  Przeniosłem z: Upload projekty, programy, artykuły

  0
 • #3 08 Maj 2008 18:36
  Mariusz Ch.
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Witam.

  Jakie są parametry zasilania obwodu? Czym on steruje?

  W tego typu obwodach powinny być montowane przyciski awaryjne samoblokujące.

  Pzdr.

  p.s. Na forum używamy polskiej czcionki i stosujemy przyjęte zasady pisowni.

  0
 • #4 08 Maj 2008 21:48
  jose84
  Poziom 2  

  Co do parametrów obwodu jak i większych konkretów to sprawa wygląda tak.Duża maszyna produkcyjna. Przy czym konstrukcja tejże maszyny zajmuje dość dużą powierzchnię.Problem jest tego typu że jak każde urządzenie posiada strefy bezpieczeństwa zabudowania itd Natomiast urzadzenie posiada zabezpieczenia w postaci wyłączników awaryjnych są porozmieszczane jak wcześniej wspomniano daleko od siebie.I może zajść sytuacja że ktoś przez przypadek(nie wiedząc nawet o tym np. niedosiwadczona osoba obsługująca wciśnie jeden z przycisków wówczas maszyna staje.Sugerują że jest to rozwiązanie najprostsze i nieco niekorzystne dla osoby która ma wykryć załóżmy usterkę.Dlatego też pytanie jest nastepujące czy ktoś spotkał się z rozwiazaniami tego typu lub widział rozwiązania przerobienia tego w taki sposób żeby nie było konieczności przysłowiowego biegania i sprawdzania czy czasami któryś z awaryjnych nie został przezprzypadek załączony.Przypsuzczam że bez dodoatkowej ingerencji np. dodatkowe kładzenie przewodów itd nie obejdzie się jednak może ma ktoś inne pomysły.Z góry dzięki za odpowiedz.

  0
 • #5 09 Maj 2008 10:02
  Marian B
  Poziom 35  

  Nie wiadomo pod jakim napięciem pracuje system. Aby nie ingerować do systemu, najprostszym rozwiązaniem będzie pod każdym klawiszem zamontować styk zwierny, który uruchomi przekażnik z samopodtrzymaniem, i dodę LED, lub inną kontrolkę włączenia przekażnika. Póżniejsze wyłączenie przekażnika można rozwiązać w najwygodniejszy sposób, np. przez wyłączenie zasilania (dodatkowego) wspólnym przyciskiem.

  0