Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator - czy można cos naprawić?

08 Maj 2008 18:12 8417 3
  • Poziom 16  
    Witam!
    mam w autku akumulator Centra plus od ok 3,5 roku i nagle przestał na nim kręcic rozrusznik
    tydzien czasu autko nie bylo używane na alarmie w stanie czuwania
    ok 2 dni bylo ok (autko paliło bez problemu ) az tu nagle rano wsiadam i koniec rozrusznik tylko zachehłal
    sprawdziłem napiecie bylo ok 10.5 v
    zalozylem prostownik i podalem mu ok 13 v ladowalem przez 4 godziny i pozniej niby chwule chodzil ale rano sprawa sie powtorzyla
    Mam aerometr i pokazuje jedna cele na czerwono i w momencie ladowania w niej nie gazuje
    Czy mozna cos zrobic czy tylko kupić nowy?
    Podrawiam
  • Poziom 10  
    Teraz nikt już się nie bawi w naprawę akumulatorów...polecam sprawdzić ładowanie alternatora, akumulator zalać elektrolitem i dobrze naładować najlepiej małym prądem. Jak to nie przyniesie skutku, kupić nowy...
  • Poziom 12  
    I przez tą jedną celę akumulator masz złom,a tak na marginesie wymieniałem ostatnio też centre plus która miała 14-miesięcy czyżby spadek jakości tego produktu do tej pory uważałem że to dobre baterie.
  • Poziom 20  
    Polecam tez sprawdzic ladowanie"Domowym" sposobem mozesz to sprawdzic tak- Najlepiej dwie osoby- Odkrec korki i popatrz w momencie rozruchu czy w tej celi w ktorej miales wskazania na czerwonym polu nie gotuje sie elektrolit (sprawdzanie wskazane jest wowczas jak rozrusznik nie moze juz krecic silnikiem -wtedy przytrzymac go ok 2-3 sek dluzejChodzi o to zeby aku byl pod obciazeniem)Jesli gotuje w jednej celi a w innych nie aku do wyrzucenia Zaznaczam ze to "domowy" sposob ale bardzo skuteczny Pozdrawiam