Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

canon MP360 jak ominąc czyszczenie głowicy??

tafit 08 Maj 2008 20:20 2975 8
  • #1 08 Maj 2008 20:20
    tafit
    Poziom 14  

Witam.

Pytanie moje jak w temacie.

Problem w mojej drukarce(urządzenie wielofunkcyjne) canon mp360, polega na tym, że po naciśnięciu przyscisku drukuj z drukarki, dochodzi odgłos przeskakującej zębatki w miejscu gdzie znajduje się karetka, która wogóle sie nie rusza, nawet po zainicjowaniu wymiany tuszu na nowy(tusze nie wyjeżdżają na środek). Po rozebraniu urządzenia okazało się że przyczyna tkwi wewnątrz urządzenia dokującego karetkę, w plastykowej ośce która pod wpływem zębatki napędzającej owom oś wygina(materiał zmęczony) się powodując opisany wcześniej nieszczęsny odgłos przeskakiwania ząbków. Ośka uruchamiana jest tylko w przypadku czyszczenia głowicy.
    Domyślam się że ośki takiej nigdzie nie kupie, naprawa jej jest raczej nie możliwa, pozostaje tylko jakoś wyłączyc procedure czyszczenia głowicy, tylko jak ominąc ten krok w procesie drukowania. Dodam że czyszczenie głowicy odbywa sie zawsze po podłączeniu drukarki od prądu.

Jak napisałem coś nie jasno to prosze pytac.

Pozdrawiam

0 8
  • #2 08 Maj 2008 23:49
    leeart

Poziom 34  

Samej ośki nie kupisz. Cały moduł to około 150 zł netto. Ale ja znalałem lepsze rozwiazanie. Mianowicie kup drukarkę canona i450:i455 S300 s330 (np.na allegro z uszkodzoną głowicą) i podmień zespół czyszczący. Wtych drukarkach jest różnica tylko kawałka plastiku który można pilnikiem spokojnie podpiłować. i wtedy koszt może wyjść tylko 20zł Acha procedury czyszczenia nie obejdziesz.

0
  • #3 09 Maj 2008 00:31
    tafit
    Poziom 14  

Juz kupiłem drukarke z allegro uszkodzonom, właśnie do takiego celu co napisałeś. Koleś w aukcji napisał że drukarka nie drukuje tylko w kolorze, jak sie okazało drukarka miała dokładnie taka samą wade jak moja-przeskakujące zębatki w stacji dokującej:/ wiecej juz nie zaryzykuje i nie kupie uszkodzonej drukarki.

0
  • #5 09 Maj 2008 00:38
    tafit
    Poziom 14  

leeart napisał:
    Daj temu kolesiowi negatywa. sprzedał Ci inną drukarkę twoja miała nie drukować w kolorże.

tzn jeden dzien drukowala dobrze, wystawilem komentarz-pozytyw, a potem kicha:/ była specjalnie tak przygotowana żeby podrukowała jeden dzień:). Wiecej nie dam się namówic.

0
  • #7 09 Maj 2008 22:22
    tafit
    Poziom 14  

leeart napisał:
    Więc pozostaje Ci zakup całego modułu czyszczącego koszt około 150 zł netto HM1-0723-000 PURGE UNIT

a gdzie takie coś kupic??

0
  • #8 10 Maj 2008 19:44
    leeart

Poziom 34  

Np. u mnie na zamówienie. Jak się zdecydujesz to sprawdzę dokładnie cene i termin realizacji. Ślij na info co dalej na "pw"

0