Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co tu się wyrabia w tym Acerze 7276......pomocy !

02 Paź 2002 21:23 1227 2
 • Poziom 23  
  Jak pamiętacie - naprawiałem go już przy pomocy forum raz . Poleciało odchylanie : 2SC4542,Tip47,D669 opór 1ohm i to wymieniłem . Pochodził troche , ale zaczęło po czasie go krzywić po bokach (czasami) ale pracował . Myślałem ,że znowu poleciało to samo , bo objaw ten sam : próbkująca przetwornica - wysokie jest . Wylutowałem w/w tranzystory i wszystkie dobre ... a spalił się mały 1/2 wata opornik R338 - wymieniłem go i wszystko dobrze ale po chwili niebieskie tło biosu z załączonego kompa od prawej strony zaczęło mieć powiększający się fioletowy obszar - wyłączyłem monitor - chyba nie działa...no właśnie co ?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 23  
  Próbkująca przetwornica a wysokie jest??? Coś mi tu nie gra!!! Jak nie ma zasilania, to jak może być wysokie?
  Co do fioletowego brzegu obrazu to albo Ci się maska odkleja w kineskopie, albo się kinolek namagnesował :). Prędzej to drugie. Jeśli go wyłączysz i włączysz po 10 min to powinno być OK. Co do szarpania obrazu, to w Acerze często pada ceramik 220pF obok wtyku cewek. To może być przyczyną uszkodzenia odchylacza.
 • Poziom 23  
  Przekaźnik przy pozystorze miał pękniętą ścieżkę . Nie było rozmagnesowania . Nie załączał się z menu degaus . Zakolorowałem go lutownicą specjalnie , bo chciałem sprawdzić czy to się samo rozmagnesuje ale nie chciało ... bo pozystor nie dostawał napięcia i nie dawał na cewkę - nie widziałem tej przerwy na ścieżce wcześniej . Jak pada w tym modelu odchylanie - to wysokie jest . To są dwa osobne tory zasilania . Dzieki za pomoc wszystkim .
  to do następnej awarii - baj !