Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka drukarka igłowa do naklejek na paczki pocztowe

Nawigator 08 Maj 2008 20:43 3536 4
  • #1 08 Maj 2008 20:43
    Nawigator
    Poziom 33  

Proszę o poradę i wymianę doświadczeń, jaką drukarkę byście mi Koledzy polecili do samokopiujących żółtych naklejek adresowych Poczty Polskiej naklejanych jako adresowe na paczki.
    Jest to składka z bocznymi dziurkami i kilkoma warstwami papieru samokopiującego, więc pewnie wskazana by była drukarka igłowa.
    Z kolei jakość tych nalepek jest dość marna i pisząc mocno długopisem trudno czytelnie przebić ostatnią kopię. Igły muszą być więc solidne.
    Wydajnosć potrzebna to kilka sztuk dziennie więc nie chodzi o nic przemysłowego.
    Z góry dziekuję a na forum nic na ten temat konkretnego nie znalazłem.
    Pzdr. N.

0 4
  • #2 08 Maj 2008 21:52
    laserjack

Poziom 31  

OKI 9 igłowa 320. 3320, lub jakaś OKI 24 igły np.390/z polskimi znakami/ lub 3390.

0
  • #3 10 Maj 2008 13:56
    Nawigator
    Poziom 33  

Dzięki za wskazówki, a czy masz drukowanie na tej składce pocztowej wypraktykowane czy tylko wiesz że oki będzie dobre?
    Czy do pozycjonowania napisów potrzebny jest jakiś specjalny program?
    Część napisów bedzie stała a część wpisywana więc przydałby się jakis edytorek.
    Pzdr. N.

0
  • #4 27 Gru 2008 15:11
    arekzmarek
    Poziom 9  

Cześć,

Mam OKi 320. Też chciałem drukować etykiety Poczty. Jednak etykiety są za grube i drukarka nie chce ich przesuwać.

Jeżeli ktoś ma inny model i przesuwa etykiety to proszę o informację.

Program do wydruku np. Asystent V5

0
  • #5 29 Gru 2008 01:44
    gosp
    Spec od drukarek

laserjack napisał:
    OKI 9 igłowa 320. 3320, lub jakaś OKI 24 igły np.390/z polskimi znakami/ lub 3390.

W zasadzie zgadzam się z Kolegą, ale nie do końca
    Do etykiet, kopert, listów przewozowych (także samokopiujących) polecałbym drukarki igłowe OKI 320 FLATBED ; OKI 390 FLATBED ;
    OKI 6300 FLATBED. Tu przykład : http://www.allegro.pl/item515683528_oki_320fb_do_drukow_pocztowych_fvat_promocj_dr15.html
    Podobne rozwiązania prowadzenia papieru oferuje także EPSON min: LQ-630 ; LQ-680 ; DLQ-3500 ; PLQ-20/20M
    Słowo "FLATBED" odznacza wersję specjalną od standardowych drukarek OKI - gdzie papier prowadzony jest po linii prostej przez wnętrze drukarki - co ma wpływ na zapobieganie zacięć przesuwu wykorzystywanego medium (grube i sztywne materiały).
    Podobny efekt pracy bez zacięć papieru można uzyskać na standardowej 332x itp. pod warunkiem że posiadamy do niej specjalny "oddolny" podajnik papieru (doczepiany "dolny traktor") takie opcjonalne doposażenie umożliwia podawanie papieru (oczywiście od dołu drukarki) po linii prostej.

Pozdrawiam.

0