Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat centralny zamek nie działa

08 Maj 2008 21:21 4898 6
 • Poziom 10  
  Witam!
  Mam problem z centralnym zamkiem w VW Passat `93
  tzn. pompka od centralnego nie załączała się, szyberdach też nie działał.
  Znalazłem uszkodzony przewód zasilający - skleiłem. Szyberdach chodzi, a centralny zaczął wariować tzn. zamyka się, otwiera kiedy chce albo pompka cały czas chodzi i żeby ją wyłączyć, to muszę od niej kostkę odpiąć.
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 13  
  sprawdź przewód powietrzny czy nie jest gdzieś pękniety bo wtedy pompka sie nie wyłaczy
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 10  
  Przewody sprawne. Może być elektronika pompki ale nie jestem pewien.
 • Poziom 10  
  Sprawdź czy może gdzieś na przejściu między kabiną a drzwiami przewody nie są uszkodzone i nie robią jakiegoś zwarcia z masą lub ze sobą. Albo może przy tym szyberdachu coś nie łączy.
  Co do elektroniki to możesz rozebrać pompkę i zobaczyć czy nie jest pokryta jakim nalotem lub rdzą bo czasem się tak zdarza jak do pompki dostanie się jakaś wilgoć.
 • Poziom 10  
  Przewody ok. Jak mogę sprawdzić "na sucho" pompkę.
 • Poziom 10  
  Najszybszym i najprostszym chyba sposobem to byłoby podłączenie innej pompki z działającego centralnego i wtedy byś od razu wiedział czy szukać przyczyny w pompce czy w reszcie instalacji. Albo podłącz Twoją pompki do innego samochodu.
  Co do sprawdzenia samej pompki to chyba trzeba by podłączyć zasilanie bezpośrednio do niej i musiałbyś sprawdzić jakimś miernikiem w których przewodach (na których stykach) pojawia się napięcie w momencie otwierania i zamykania drzwi i przez krótkie ich dołączenie powinna pompka zadziałać, ale nie wiem czy tak wystarczy, bo jak sprawdzałem w golfie III to na kilku przewodach było cały czas napięcie. Musiałbyś się trochę pobawić z tym.
  A jak nie to musisz dokładnie obejrzeć płytkę z pompki czy nie ma żadnych zwarć na niej, i sprawdzić czy wszystkie siłowniki w drzwiach są sprawne bo może któryś się uszkodził lub zaciął i stąd takie cyrki się dzieją. Możesz odłączyć kostki we wszystkich drzwiach i klapie i wtedy podłącz kostkę w pompce, nie powinna działać. A potem podłączaj drzwi po kolei (najpierw te od kierowcy) i zobaczysz czy któryś zamek nie jest uszkodzony.
  Jeśli pompka po odłączeniu wszystkich drzwi będzie cały czas chodziła to jest prawdopodobnie uszkodzona.
  I przeczyść dokładnie styki w kostkach, zwłaszcza w tej od pompki.
 • Poziom 10  
  Płytka pompki była zabrudzona, zasiarczona. Oczyściłem różnymi środkami i ruszyła, tylko jest mały problem - otwiera normalnie, a przy zamknięciu nie rozłącza jej. Rozłączy dopiero jak cofnę delikatnie kluczyk.

  Przeczyściłem jeszcze raz płytkę i... działa rewelacyjnie. Po kilkunastu minutach bezczynności nie chce się zamknąć tylko cały czas próbuje otwierać. Pobawiłem się kilka razy i znów działa. Po jakimś czasie z powrotem to samo.

  Może się coś nagrzewać na płytce i zaczyna chodzić ?
  Pod lupą nie widać ubytków, ani żadnych "zimnych lutów".