Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B1184

koral_82 08 Maj 2008 22:36 2063 6
  • #1 08 Maj 2008 22:36
    koral_82
    Poziom 9  

W RADIU FIRMY KENWOOD PEKL MI TAKI MALY KWADRACIK CZARNY Z NAPISEM B1184 I RADIO NIE DZIALA;-( MOZE MI KTOS POWIEDZIEC CO TO JEST?CZY JEST JAKIS ZAMIENNIK I GDZIE GO KUPIC DZIEKUJE ZA POMOC

0 6
  • #2 08 Maj 2008 22:54
    SlaweK
    Poziom 43  

A może kolega by przeczytał regulamin forum i włączył minimum myślenia bo te kwadraciki to są figury płaskie a nie bryły przestrzenne. Oczywiście że są zamienniki ale są też katalogi i internet. Kolega pewnie nie wie że wymienia się to gorącą rurką z pręcikiem i dodaje tego srebrnego w druciku i żółtego w bryłkach.

SławeK

0
  • #3 08 Maj 2008 23:19
    koral_82
    Poziom 9  

nie chodzi o to czy to przestrzenne jest czy nie ale oto co to za czesc

0
  • #4 09 Maj 2008 02:02
    SlaweK
    Poziom 43  

A co ma trzy nogi i i lubi się palić a nie świeci ? ;) Tranzystor, kolego. Ale z takim podejściem to nie naprawiaj lepiej tego radia bo to tylko jeden ze skutków. Naprawa polega na zrozumieniu działania układu, umiejętności zlokalizowania wszystkich uszkodzonych kwadracików, kółeczek i wymiany ich na nowe a potem sprawdzeniu poprawności działania. Śmiem podejrzewać że to nie jedyny uszkodzony element i obawiam się że naprawiając podniesiesz tylko koszt późniejszej, poprawnej naprawy radia.

A tak na marginesie to na forum staramy się pisać poprawną polszczyzną z zastosowaniem zasad ortografii i interpunkcji a nie jak w chlewie na ścianie...

SławeK

0
  • #5 09 Maj 2008 08:30
    koral_82
    Poziom 9  

troszkę zgryźliwie ale dzięki tylko czy mogę gdzieś znaleźć jakiś zamiennik ?bo tej części nie mogę kupić w żadnym sklepie

0
  • #6 09 Maj 2008 09:07
    binis
    Poziom 22  

Widocznie w tych sklepach pracują osobnicy ze znajomością rzeczy podobną do Twojej. Jest to tranzystor 2SB1184 typu PNP.
    60v, 3A, 15W. Kumający elektronicy znajdą przynajmniej garść tych prostokącików w swoich zasobach więc lepiej z tym do fachowca.

0
  • #7 09 Maj 2008 11:39
    koral_82
    Poziom 9  

dziekuje ślicznie ratujesz mi życie mam nadzieje ze bedzie ok pzdr

0
  Szukaj w 5mln produktów