Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przymocować Skrzynie "subwoofer" ?

Gruby_Terrorysta 08 Maj 2008 22:42 8776 13
  • #1 08 Maj 2008 22:42
    Gruby_Terrorysta
    Poziom 9  

Dobry wieczór :) moi drodzy forowicze mam do was pytanie Jak przymocować subwoofer żeby nie latał po całym bagażniku jak biorę ostro zakręty lub jadę bokiem :P Nie chce żebym bardziej obiła sie skrzynia od suba :cry:
    Może macie ten sam problem co ja
    Proszę o pomoc o jakaś dobra rade pomysł :D
    " Ja naprawdę z czałym szacunkiem panie klóczó francuzki (nie mam pojecia jak to napisać poprawnie) ale prócz tzw. ozdobników w tytule co tak Cię razi w tym temacie? Kolega ma problem jak zamocować a Ty się przypinasz do tego , że napisał "subwoofer" a nie skrzynkę z subwooferem i uważasz , że to kolejny temat który powinien wylądować w koszu bo akurat Ty masz wiedzy pochłonietej za całe forum i dla Ciebie zamocowanie skrzynki nie stanowi problemu. Mam dobrą radę ... odejdź z tego forum , wyjdzie wszystkim na zdrowie !!!
    Do autora ozdobniki w ilości nadmiernych 3 pytajników usunałem [Sylwek]

Nie wiem o co chodzi :/ jeżeli źle zadałem pytanie to proszę mi napisać na pw . Myślałem ze mi na tym forum pomożecie ale chyba muszę iść na inne
    Forum , w końcu to forum gdzie sie zadaje sie pytania i liczy sie na odpowiedzieć ... Ale widzę ze tu chyba nie można zdawać pytań ani sie pomylić z pisownia :| wybaczcie mi że się pomyliłem
    Nie chodzi o to , że ktos nie chce Ci pomagać ale w regulaminie forum masz podpunkt , że nie możesz użyc ilosci pytajników w liczbie większej niż 1 co stanowi juz stanowi o formie pytającej , każdy następny pytajnik to niedozwolony tzw. "ozdobnik" którzy użytkownicy mają prawo raportować a moderator musi na raport zareagować albo poprawic post , albo zwrócic uwage userowi , albo moderator moze całkowicie usunąc post z czego czesto i gęsto potem musi sie tłumaczyć dlaczego . Taki jest regulamin forum elektroda i każdy musi się do niego stosować z mojej strony tylko usunąłem Twoje pytajniki i zwróciłem Ci uwage ,że nie mozna ich na przyszłość stosować
    Spoko już więcej nie popełnię tego błędu
    Dziękuję pozdrawiam"

0 13
  • #2 08 Maj 2008 23:00
    Tremolo
    Poziom 43  

A myślałeś o pasach meblarskich? Standardowo używa sie pasów tak jak w przypadku normalnych pakunków; jak piszą strony internetowe. Można tez przecież wypełnić bagażnik starymi pościelami.

-1
  • #3 08 Maj 2008 23:04
    VVisnia
    Poziom 23  

Niestety kolego, musisz wiedzieć, że popełniłeś poważne wykroczenie nie przymocowując od początku skrzyni :D
    Mówię poważnie - przy zderzeniu czołowym to może przebić tylnią kanapę i zaatakować Cię od tylca.

Mocuj koniecznie i bezwarunkowo. Jeżeli nie szkoda Ci blachy to do blachy :D

Ale jak pogrzebiesz to na pewno znajdziesz coś do czego można. Coś poświęcić musisz, może jakieś elementy z tworzyw sztucznych są po bokach?

zajrzyj a na pewno coś rzuci Ci się w oczy

jaki samochód?

0
  • #4 08 Maj 2008 23:04
    Gregor2600
    Poziom 17  

pomysł ze starymi pościelami mi się podoba - muszę zastosować :-)

0
  • #5 08 Maj 2008 23:13
    VVisnia
    Poziom 23  

ta stara pościel to trochę hardcore :D
    Ale to mi o czymś przypomniało - kolega kiedyś suba po bokach przed ruchem zabezpieczył takimi grubymi gąbkami ładnie obitymi (coś jakby materace z WF'u tylko oczywiście rozmiar inny). Wizualnie było przyjemnie.
    Ale tu zaznaczam, że to był samochód nieduży i po włożeniu suba miejsca pozostawało już niewiele czyli te maty miały co najwyżej 30 - 40 cm szerokości. Nie wyobrażam sobie ciągnięcia tego przez długość bagażnika kombi. Więc zależy jaki masz samochód.

0
  • #6 09 Maj 2008 09:58
    Gruby_Terrorysta
    Poziom 9  

Samochód to Golf III Hatchback

Stare pościele dobry pomysł ale odpada ponieważ mamę zabieram na zakupy , a zakupy zawsze lądują w bagażniku :P pasami Można przypiąć ale do czego ?
    Kolega mi radził żebym przyspawał Lub przykleił do płyty bagażnika trójnik czy kątownik (nie wiem jak to sie nazywa) w literę "L"

Tez musi mieć jakieś wygląd no i szybki demontaż tego być bo czasem trzeba rozłożyć siedzenia z tylu i przewieść jakaś większa rzecz Np: Komodę , pustaki lub coś innego

0
  • #7 09 Maj 2008 11:28
    bufu4
    Poziom 17  

mzoe jakies rzepy ?? do tapicerki zlapiesz i skrzynki jak masz obita to tez zlapie i sie bedize trzymac

0
  • #8 09 Maj 2008 12:20
    pawelgr
    Poziom 10  

A dużą masz tą skrzynkę?
    Jeśli chcesz mieć możliwość szybkiego demontażu i żeby nie spawać ani przykręcać żadnych kątowników to albo tak jak pisał kolega bufu4 zastosować jakieś rzepy (ale to po kilkukrotnym oderwaniu i przypięciu skrzynki mogą przestać trzymać) albo moim zdaniem lepszym sposobem byłoby zastosowanie tak jak pisze kolega Tremolo takich małych pasów z tzw. grzechotką do ściągania. Pas ma około 3cm szerokości a grzechotka ze 4x10cm (nie wiem dokładnie). A co do przymocowania to możesz zrobić w wykładzinie dwa nacięcia nożem szerokości pasa (nawet nie będzie ich widać) i przeciągnąć przez to pas i od góry na skrzynce spiąć grzechotką.
    Później można to szybko zdemontować a i nawet coś innego w to miejsce przymocować jak będzie taka konieczność. I będziesz miał równą podłogę.
    Wykładzina jest dość gruba więc powinna wytrzymać. Dosuń skrzynkę do siedzenia a nacięcie zrób równo po obu jej stronach. Wydaje mi się że lepiej będzie zamontować pas tak żeby przechodził równolegle do dłuższej krawędzi. A można na upartego dać drugi w poprzek.

0
  • #9 09 Maj 2008 12:41
    Gruby_Terrorysta
    Poziom 9  

pawelgr dobry pomysł myślę ze wykładzina wytrzyma to żeby sie nie wyrwało bo skrzynia trochę swoje ważny
    jeszcze trzeb wliczyć w to pewne siły które oddziały wuja na skrzynie
    Skrzynia to Soling Cp 123

0
  • #11 10 Maj 2008 15:10
    Sno_ul
    Poziom 12  

Ponoć dobrym sposobem jest naklejenie rzepa na skośną ściankę suba jeśli ktoś ma tył siedzeń z materiału odpowiadającemu przyczepność owego rzepa.
    pozdro

0
  • #12 25 Maj 2008 12:30
    aduski
    Poziom 12  

ja miałem kiedyś zamontowane 4 wkrętami do tapicerki w escorcie . . .
    wykręciłem głośnik i od środka . . .tak po prostu i ładnie wyglądało i było wytrzymałe a rzepy owszem są dobre ale podstawa !! jakieś konkretne i dobrze zamocuj

0
  • #13 25 Maj 2008 13:37
    djerry73
    Poziom 10  

Dobrym pomysłem jest zamocowanie kilka uchwytów podłogowych w formie takich wgłebień z oczkiem , po czym możesz zamontować subwofer za pomocą pasów zawsze istnieje możliwość łatwego demontażu skrzyni w celu przewiezienia innych rzeczy a uchwyty można wykorzystać do zapinania gumami przeróżnych rzeczy w bagażniku .pozdrawiam

0
  • #14 25 Cze 2008 08:29
    dominik_85
    Poziom 17  

Są rzepy z tworzywa sztucznego , z plastiku. Sztywne. Nie takie jak w kurtce. Spotkałem się z takimi w sklepie Reserved. Sciany kartonowo-gipsowe są mocowane na te rzepy. Można w każdej chwili je oderwać. A najlepiej to jakieś 2 lub 4 kontowniki i do siedzenia ją dokręcić. Jak coś to tylko tylnia kanapa cię uderzy podczas chamowania lub stłuczki

0