Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes c220 Diesel 2.2 rocznik 1996 r. od czego zacz±ć

grzesnow 08 May 2008 23:03 5235 7
    grzesnow
    Level 10  
    Witam wszystkich próbuję odpalić autko mercedes c220 od czego zacz±ć po pierwsze silnik kręci z tego co widzę nie działa pompa bo po wykręceniu wtryskiwacza nie podaje paliwa po przekręceniu stacyjki pal± sie wszystkie kontrolki na desce oprócz kontrolki podgrzewania swiec żarowych i mrygaj± dwie kolorowe lampki pod lusterkiem nie wiem co to oznacza czy to jest imobilajzer , pilotem można otworzyć centralny zamek , z tego co mogłem sprawdzic komputer ma zasilanie brakowało dwóch czujników jeden od temperatury zasysanego powietrza ale drugiego nie ma i narazie nie zlokalizowałem od czego jest wtyk.
    luki1979
    Level 14  
    a co się działo z tym autem, że kostki były powypinane?
    Twój problem rzeczywi¶cie jest zwi±zany z immobilizerem. Spróbuj innym kluczykiem uruchomić pojazd.
    grzegorzpiotrowski77
    Level 13  
    niestety ale nawalił immobilajzer , kontrolka od ¶wiec jest też kontrolk± immobilajzera a lampki pod lusterkiem sygnalizuj± przyzwolenie na uruchomienie silnika. na pocz±tek proponuję rozebrać pilota i przelutować go jeżeli to nie pomoże , to tylko podł±czenie pod komputer , sprawdĽ też bezpieczniki
    grzesnow
    Level 10  
    auto przyjechało na lawecie było uszkodzone z przodu nie jest założona chłodnica , żeczywi¶cie problem jest bardzo złożony nie wiem od czego zacz±ć ale centralny z pilota działa a powracaj±c do tych mrygaj±cych kontrolek pod lusterkiem informuj± o uszkodzeniu czego imobilajzera , jak jeszcze można to odblokować , spróbuje przelutować pilota , a gdzie znajduje sie sterownik imobilajzera może gdzie¶ brakuje zasilania , w komorze silnikowej jest sterownik od silnika i abs po stronie pasażera ,widzę że chyba bez podł±czenia kompa za dużo nie dowiem się
    luki1979
    Level 14  
    grzesnow wrote:
    może gdzie¶ brakuje zasilania , w komorze silnikowej jest sterownik od silnika i abs po stronie pasażera

zrób to co wyżej napisane, a także sprawdĽ bodajże pierwszy ze sterowników umieszczonych niedaleko nadkola. Lubi± się tam robić zimne luty, a także na podstawce nieraz ¶niedziej± styki. Nie wiem jak jest w C-klasse - w W210 jest to pierwszy po prawej stronie komory silnikowej (najbliższy reflektorowi).
    Tony J.
    Level 20  
    Wrzuć go na kompa szkoda czasu na grzebanie po omacku
    luki1979
    Level 14  
    Tony J. wrote:
    Wrzuć go na kompa szkoda czasu na grzebanie po omacku

no to się zdziwisz jak nie zobaczysz żadnego błędu, a z immo problem będzie dalej.
    Oczywi¶cie zdiagnozować testerem nie zaszkodzi.
    Tony J.
    Level 20  
    jak nie zobaczy immo diagnozowac sprzet ma ktos kiepski albo sie nie zna