Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zabezpieczenie przed kradziezą.

adam_aa22 09 May 2008 07:48 1761 2
    adam_aa22
    Level 11  
    Chciałbym zamontować w swoim aucie zabezpiecznie przed kradzieżą, oczywiście w jakimś niestandardowym miejscu. Układ z ukrytym wyłącznikiem "pchełką" jestem w stanie sam wykonać i zamontować, ale włączanie przycisku za każdym razem jest uciążliwe i może być zauważalne przez pasażerów. Zeby tego uniknąć dobrym rozwiązaniem jest tzw. wyłącznik bez obsługowy który załącza układ kiedy w pobliżu jest nadajnik identyfikacyjny, np taki jak ten http://
    Chciałbym coś takiego sam wykonać, układ nie musi to mieć wielu niepotrzebnych funkcji takich jak "migające diody" "antynapad", itp, wystarczy żeby działał kiedy w pobliżu jest nadajnik. proszę o jakichś schemat, lub pomoc w zbudowaniu takiego wyłącznika. Z góry dziękuję!
    tadzmierz
    Level 17  
    Witam. Mam schemat takiego układu, ale w języku rosyjskim. Jeżeli Jesteś zainteresowany to prześlę na Twój e-mail. Tadzmierz
    adam_aa22
    Level 11  
    Dziękuję kolego, jeśli możesz to wyślij mi na ten adres adi12(malpa)interia.eu Jeśli nie znajdę innego to spróbuję przetłumaczyć twój i podzielę sie z innymi użytkownikami elektrody. Pozdrawiam!