Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cdx-4240r - radio i wyświetlacz nie działa

usnar 09 Maj 2008 07:53 1584 4
  • #1 09 Maj 2008 07:53
    usnar
    Poziom 9  

Witam.

Mam problem z radiem.
    1. Na wyświetlaczy prawie nic nie widać. Wyświetlany tekst jest ledwo widoczny. Co to może być?

2. Nie działa radio. Antena jest podłączona prawidłowo. CD-działa OK. Częstotliwości też są prawidłowo jest tylko szum.

Proszę o pomoc.

0 4
  • #2 09 Maj 2008 09:47
    SlaweK
    Poziom 43  

To tak jak bym zapytał "nic nie widzę w swoim pokoju", to jakie odpowiedzi bym otrzymał ? Włącz światło, wyczyść okulaty, weź latarkę....

Jak chcesz to naprawić to popatrz uważnie czego mu brakuje bo może się okazać że usterka wyświetlacza pozornie nie ma wpływu ma odbiór a może mieć. Zwykle zaczyna się od pomyślenia i poszukania schematu...

SławeK

0
  • #3 09 Maj 2008 10:31
    usnar
    Poziom 9  

Ok.

Schemat mam, tylko prosze o pomoc od czego zaczac.
    Opisze problem troche dokladniej.
    Litery i cyfry ktore powinny byc na wyswietlaczu LCD sa niewidoczne (trzeba sie mocno wpatrzyc aby cos zobaczyc). Czy sa tam jakies diody, czy cos sie stalo z samym wyswietlaczem. Ten problem nie ma wplywu na dzialanie radia poniewaz wczesniej nie bylo problemu z radiem. Radio mi nie dziala od tygodnia. Antene sprawdzalem. Z CD wszystko jest OK.

0
  • #4 09 Maj 2008 11:13
    SlaweK
    Poziom 43  

No to skoro masz schemat to popatrz na niego co podświetla wyświetlacz i dlaczego to nie działa. My przecież nie widzimy tego radia a zwrot "nic nie widać" nic nie mówi czy nie ma treści czy brakuje podświetlania... Minimum wysiłku umysłowego jest wskazane.

SławeK

0
  • #5 08 Lip 2008 09:04
    usnar
    Poziom 9  

Witam.

Radio nie działa ponieważ było awarcie i spaliły sie dwa tranzystory:
    Q610 2SA1037K-T-146-S oraz
    Q603 2SA1515S-R-TP.

Mam problem z ich kupieniem.

Czy jest możliwość zastosowania jakiś bardziej dostępnych w sprzedaży zamienników?

Q610 chciałbym zamienić z SMD na zwykłą obudowę czy będzie dobry 2SA933?

0
  Szukaj w 5mln produktów