Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalony jeden kanał końcówki ADS 1400.

JasiekPe 09 Maj 2008 10:17 2975 14
  • #1 09 Maj 2008 10:17
    JasiekPe
    Poziom 10  

Witam!
    Na imprezie przez nieuwagę spaliłem jeden kanał ADS 1400. Oddałem do naprawy i fachowiec usunął usterkę wymienił mosfety i zapłaciłem za całość 250 zł. Niestety po 5 graniach końcówka się znowu spaliła – po prostu nawet nie zagrała poszedł kanał i koniec. Podejrzewam że spalone jest coś więcej i że kolejna taka naprawa nie ma sensu. Co z tym można zrobić?

0 14
  • #2 09 Maj 2008 11:44
    Michał_wa
    Poziom 20  

Najlepiej wysłać do serwisu ads

0
  • #3 09 Maj 2008 12:15
    JasiekPe
    Poziom 10  

ba! Ale ile to kasy pochłonie - sama przesyła w obydwie strony jak dla mnie porażka

0
  • #4 09 Maj 2008 12:16
    Michał_wa
    Poziom 20  

Ja jak mi sie ads spalił to go odrazu sprzedałem bo nie opłacało sie naprawiać , poleciał najpierw jeden kanał potem drugi

0
  • #5 09 Maj 2008 13:18
    JasiekPe
    Poziom 10  

No właśnie tak mi się wydaje że naprawa tu nie wyjdzie - dzięki za informacje. Trzeba zakupić nowy koniec mocy.

0
  • #6 09 Maj 2008 13:30
    Michał_wa
    Poziom 20  

Lx-ów sporo jest spalonych mi sie w sumie chyba 3 spaliły i nie chodziły obciażone mocno , w serwisie stwierdzili ze już sie poprostu skończyły , dlatego wyszedłem z ADS z serii lx

0
  • #7 09 Maj 2008 13:33
    JasiekPe
    Poziom 10  

No mój 6 lat śmigał bez zarzutu w lokalach i w plenerze aż nadszedł jego kres. Chociaż jeden kanał jest ciągle do wykorzystania póki i on nie skona.

0
  • #8 09 Maj 2008 13:40
    Michał_wa
    Poziom 20  

U mnie 5 lat , i padł jeden kanał nie cały miesac później drugi , serwis chyba 700 zł chciał , teraz mam jolly trogery i mam spokuj a i serwis jest tani i szybki , dzwoniłem do producenta i pytałem

0
  • #9 09 Maj 2008 22:38
    DjMapet
    Poziom 43  

Koledzy, doradzam częstsze czyszczenie wnętrza końcówewk. Nawet niewielkie zabrudzenie może doprowadzić do przegrzania i zwarć. Często czyścić filtry pyłowe i radiatory. Najlepiej po kilkunastu godzinach pracy. Ja gruntownie czyszczę wzmacniacze po 40-50 godz. pracy. Miałem różne i jeszcze mi żaden nie padł. Harrison śmiga u mnie ponad dwadzieścia lat - tego nigdy nie sprzedam.

Pozdrawiam.

0
  • #10 09 Maj 2008 23:06
    Michał_wa
    Poziom 20  

Moje adsy czyszczone były raz na 3 imprezy wiec wystarczająco , obciążae były na 4 r na kanał

0
  • #11 10 Maj 2008 16:24
    nok47
    Poziom 16  

ja powiem tak. jest jeden koleś który koncówke adesa naprawi!! koles ma wade że trzeba czekać i czekać. bo jest zawalony robotą. ja dałem mu 2 adesy do napraty. zapłaciłem w sumie chyba coś 350zł. za trzy spalone kanały. było to z rok temu. koncówki od tej pory zagrały możee z 20 razy na pełnym obciążeniu i nie mam żadnego kłopotu. co nie zmienia faktu że jak bedzie kasa to przejde na serie plx. ale lxów nie sprzedam, tylko zostawie na stanie bo to naprawde fajne koncówy. mam w sumie 7szt.

0
  • #12 11 Maj 2008 10:58
    JasiekPe
    Poziom 10  

A namiary do tego zacnego człowieka? Bedę wdzięczny za informacje.
    Ja i tak zakupię nową końcówkę mocy to na ADS-a mogę poczeka, a jakby naprawa nie była droga miałby wzmacniacz jeszcze pograć to warto.

0
  • #13 19 Maj 2008 21:06
    tobiasz1
    Poziom 18  

Witam.
    Ja zadzwoniłbym do ads-a. Kilka lat temu miałem podobny problem i również naprawiał mi miejscowy elektronik po naprawie wytrzymała jedną imprezę. W końcu zadzwoniłem do firmy ads, opisałem problem i zapytałem o wstępny koszt naprawy. Okazało się że zapłaciłem tyle samo co za wcześniejszą naprawę i z tego co pamiętam firma miała umowę z jakimś kurierem i przesyłka wyniosła grosze.

Ostatecznie: koszt naprawy nie wielki a wzmacniacz pracuje do dziś a minęło chyba z 5 lat.

0
  • #14 20 Maj 2008 10:21
    dj arq
    Warunkowo odblokowany

Nie wiem czy to dobry pomysł oddawanie takich końcówek do miejscowych serwisów - jak się spalą końce to przecież tranzystory trzeba parować a wątpię czy taki pierwszy lepszy elektronik jak ma wymienić 10 tranzystorów w końcu to musi wybrać z jakiś x raza więcej, załóżmy że 40-50 jak ma szczęście. A jak sparuje tak sobie to później jedna impreza i koniec znów leci...

0
  • #15 20 Maj 2008 15:53
    Sound Wave
    Spec od akustyki

albo naprawiaj sam albo jak nie umiesz oddaj do ads'a (zakładam że nie masz zaprzyjaźnionego specjalisty bo już byś miał problem z głowy)

0