Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik wysokotonowy pod radio , jedwabny

09 Maj 2008 11:01 2605 11
  • Poziom 13  
    W moich focalach przeszkadza mi tweeter (metalowy), proszę o polecenie mi tweetera nie ostrego w cenie około 300-500 (lepiej bliżej 300), tweeter będzie grał pod radiem clarion 778 podpięty pod aktywną wbudowaną zwrotnicę. Reszta systemu zasilana jest przez wzmacniacz. Myślałem o Vifa d20nc.
  • Moderator CarAudio
    uDimension pro XT2
    detalicznie ,a przy tym zero "ostrości"
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Polecam Ci PHD MF 1,3 TW zaopatrzyłem sie w takie i "wciągnęły" Focalowe "ziaraniaki" z zestawu power nosem a to niewysoka linia PHD . Gdzies przewijała mi się ;) oferta na uDimension pro xt 2 coś koło 300 zł właśnie też je mocno wszyscy zachwalają . Vifa również jak najbardziej słuszna . I ostatnia sugestia w tej "klasie'"sprzętu jak wiadomo zalecany osobisty odsłuch to nidgy nie to co "suche" polecenia innych . Powodzenia .
  • Poziom 13  
    Myślałem nad μ-Dimension Pro XT2 ale z powodu że tweeter będzie jako jedyny głośnik zasialny z radia odpada... Czekam na inne jeszcze propozcyje , może coś z TEC ? signat?
  • Poziom 17  
    Czemu tweeter będzie zasilany z radia, przy tej klasie sprzętu jest to conajmniej dziwne. I czemu w takim wypadku wogóle odpada XT2, tylko nie mów że z powodu 6 ohm'ów? Wysłałem jedną ofertę na PW.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W takim razie "brniesz" w błędne koło , bo przetworniki aspirować mają do wyższego pułapu "odsłuchowo-cenowego" a w takim przypadku zasilanie ich czym innym niż wzmacniacz "detaliczny" czyli również wyższych "lotów" mija się z celem z całym szacunkiem dla firmy clarion . Kupienie "niższych" adekwatnych do zasilania z radia nie podejdzie do reszty systemu , uwierz mi dobre "gwizdki" potrafią zupełnie inaczej zagrać pod dobrym wzmacniaczem niż napedzane koncówką mocy z radia . Pocieszające jest to , że do tweterów nie potrzeba żadnych mocnych wzmacniaczy .
    Szczerze nie mam pojęcia co Ci polecić widzę to (słyszę uszami mej wyobraźni :D ) dokładnie jak napisałem .
    powodzenia
    P.S. zainteresowałbym sie tymi uD .
  • Poziom 13  
    Sytuacja z moim systemem wygląda dokładnie tak:

Przód focal access a1 (więc nie jakieś super głośniki) ale z wooferów jestem bardzo zadowolony - ciągle mnie zaskakują na plus. zaś tweetery do pewnej głośności są ok ale potem jest sieczka w głowę...

Wzmacniacz (i tu jest cały problem) Sony XM-5540F naprawdę supcio wzmak (podziekowania dla powalla) ale niestety w 4 kanałówce 2 kanały mi padły i mogą one tylko pracować poprawnie na mostku typu mono. (czyli mogę zasilić tylko suba) , 2 pozostale kanały zasilają woofery. Koniecznie chce mieć system trójdrożny aktywny

Tył Sub JL 10w1v2 150rms (wg mnie mimo wszystko wzmak pw. jest w mostku troche za słaby)

I sterująca clarion 778 z opóźnieniem czasowym i trójdrożna aktywną zwrotnicą.

Gdyby mi działały wszystkie kanały to sprawa jest prosta bo kupuje średniej klasy wzmak 2 kanałowy do suba a resztę zasialam XM

a tak kupić wzmak nowy który dorówna xm to spory wydatek.. nawet nie wiem jaki (ale z 1600 pewnie minimum)

Nie ukrywam że trochę się w tym gubię co dalej zrobić i poprawić nie wrzucając kolejnych 2,5 tysia.

Pewnie ktoś zapyta czemu do tego systemu chce drogiego tweetera za 500zł - uznałem że teraz kupuje już tylko sprzęt przyszłościowy (czytaj jakościowy) bo wcześniej za dużo kasy wydałem na półśrodki
  • Moderator CarAudio
    Na znanym portalu masz "pół Twojego XMa" czyli xm5520 za 199zł ............... nie zastanawiaj się .

PS: za 130zł masz 3040 ........ Jezu powariowali z tymi cenami :-) ............toż to tanie jak barszcz .

Kupując xm3040 dałbyś go na 2 mostki i podłączył 2 wofery ,suba masz na mostku z xm5540 i na tweetery miałbyś te dwa "dobre" kanały z xm5540 . Dlaczego takie kombinacje .........3040 na mostkach miałby 2x90w rms .......zasilisz tym każdy przód i to w dobrej jakości brzmienia .
  • Poziom 38  
    a tam powariowali i za 100zl szlo kupic :) A wzmaki naprawde bardzo fajnie i nie ma co porownywac do koncowek z radia.

Natomiast faktycznie nie ma sensu kombinowac z jakims fajnym tweeterem i zasilac go z radia. Tutaj by wystarczyl jakis fajny jedwabny z podstawowych zestawow. Inna sprawa kupujac osobno tweeter zwlaszcza dobrej jakosci czeka cie wystruganie zwrotnic. A przy fajniejszym tweeterku nie ma sensu tego robic od tak na "pale" :) Na aktywce z radia to tak srednio to poprostu widze :) Inna sprawa jak ci "proc" zrobi reset to szkoda upalic tweeterki za pare stowek...
  • Poziom 13  
    Dobra tweeterki już kupione... Morel mt-23... 6ohm i 130rms...
    więc tak napewno kupuje jeszcze jakiś wzmak i napewno to też będzie sony xm... bo ich naturalność bardzo mi odpowiada... i teraz pytanie czy 55rms z 5540f wystarczy czy lepiej to w mostku dać w tym xm lub innym zakupionym?
  • Poziom 17  
    Bez przesady z tą aktywką w radiu nie będzie tak źle. I zawsze można dać kondzia na wszelki wypadek, zresztą ja jeździłem z bezpośrednim podłączeniem przez pół roku i jakoś żyją tweeterki, jak idzie reset to się ustawia 8khz na zboczu 24. Konrador naprawdę przecież Ci mówiłem nie przejmuj się tak tą mocą, szczególnie na tweeterach da radę te 55 W.
  • Poziom 13  
    stefciob... te szumy na clarionie które słyszałeś... podłączyłem dzisiaj alpine i nie było ich ani trochę, więc zwróciłem dzisiaj clariona i teraz czekanie tydzień na nówkę sztukę (mam nadzieje że nie będzie już szumić)... jeju jeżdzenie bez audio jest takie dziwne...