Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner w Konica Minolta 7222 - 7228 instalacja

Axellius 09 Maj 2008 11:11 20815 26
  • #1 09 Maj 2008 11:11
    Axellius
    Poziom 9  

Witam,
    mam maszynkę Konicaminolta 7222 z standardową kartą sieciową oraz modułem druku IP-424, zakładka SCAN wyświetla dostęp do menu ustawień skanera ale nie wiem jak go skonfigurować, żeby ściągnąć pliki na kompa.
    Ktoś podpowie co z tym zrobić??

0 26
  • #2 03 Lip 2008 16:57
    DREAM77
    Poziom 17  

podłączam sie pod temat tyle że maszyna 7145

0
  • #4 18 Lip 2008 10:37
    santer
    Poziom 9  

Tylko nie ma dostępu do tego forum. Uprzejmie proszę o wklejenie jeszcze raz. :-)

Pozdrawiam serdecznie!

0
  • #5 21 Lip 2008 19:41
    Erni1
    Poziom 20  

- włączyć obsługę PC SMB w kopiarce (jeśli jest wyłączona)
    - na dysku w kompie założyć katalog np. SKANY i udostępnić do w obydwie strony (tak aby był pełny dostęp)
    - wejść "do kopiarki" przez przeglądarkę (trzeba wpisać jej adres IP) (potrzebna JAVA)
    - zakładka ADRES BOOK
    - hasło (zazwyczaj 0000)
    - zakładka PC(SMB) (na górze)
    - w name wpisać jak ma się nazywać skrzynka w kopiarce np SKANY
    - Character to serch - pod jakim indeksem na być ta skrzynka
    - Host Name - pełna nazwa komputera na którym założyliśmy katalog SKANY
    - Folder - wpisujemy nazwę katalogu na kompie (SKANY)
    - User Name - nazwa uzytkownika który loguje sie do windowsa
    - password - podajemy tylko wtedy kiedy jest hasło na profilu
    - No. - podajemy jakiś nr np 1, przy kolejnej skrzynce np 2 itd.
    Zatwierdzamy ENTRY

Prościej chyba się nie da. Jest szansa że po błędnym wpisaniu wywali kod N32 lub N35 i trzeba będzie jeszcze trochę powalczyć.
    Uwaga na zapory programów antywirusowych czasem trzeba wpisać wyjątek lub wyłączyć zaporę.

W przypadku trudności pisać na pewno pomogę

2
  • #6 22 Lip 2008 18:49
    santer
    Poziom 9  

Uprzejmie dziękuję za dokładny opis. Wcześniej robiłam to dokładnie wg. zaleceń. :-)

Niestety mój problem zaczyna się trochę dalej. Protokół SMB chodzi na wszystkich systemach (2000, XP Home, Knoppix) oprócz XP Professional. Trzeba tutaj trochę pobawić się z uprawnieniami dostępu do folderów, włączyć w połączeniu sieciowym NetBios, ale co dalej? System nie odpowiada na zapytanie drukarki w sieci. Może ktoś już się bawił i ma trochę czasu żeby się podzielić?

Wiem, że problem nie leży bezpośrednio w maszynie, tylko w systemie, więc nie wiem czy to odpowiednie forum. Kopiarka wyrzuca oczywiście N-32 podczas próby komunikacji. Jeśli jednak ktoś ten problem rozwiązał, uprzejmie proszę o pomoc..

Pozdrawiam!

----

W końcu znalazłam przyczynę. XP Pro niektórych edycji ma zablokowaną tą usługę. Trzeba pozmieniać trochę w rejestrze. Jakby ktoś miał podobny problem to służę pomocą. :)

0
  • #7 07 Sty 2009 13:58
    - = DEMO = -
    Poziom 9  

mam właśnie ten problem co zrobić ?? N35

0
  • #8 06 Maj 2009 14:21
    PIOTR1MOROZ
    Poziom 9  

Pytanie do SANTER
    napisałeś, że rozwiązałeś problem poprzez ustawienie rejestrów.

Czy możesz nakreślić bliżej co zrobiłeś?

Mam kopiarkę Konica 7145 z IP432. Pzry próbie transmisji ze skanera wysyła błąd N32 lub N33 (przy zdjęciu programu antywirusowego)

Pozdarwaim

0
  • #9 04 Gru 2009 10:15
    lukastd
    Poziom 9  

Witam.
    Proszę o pomoc, gdyż nie wiem jak włączyć usługę PC(SMB) w Konica 7145.
    Pozdrawiam

0
  • #10 21 Gru 2009 08:09
    PIOTR1MOROZ
    Poziom 9  

Witam
    Jeśli masz połaczenie poprzez LAN to wejdź do koparki.
    Będziesz Miał do wyboru kilka opcji m.in. Network Setup tam wejdź
    Z pośród opcji, które pojawią się w górnej częśći wybierz PC(SMB) Configuration
    Zaznacz Enable PC (czasami zartwierdza się hasłem Zwykle jest to 7145)
    Pozdrawiam
    Piotr

0
  • #11 19 Sty 2010 15:15
    marek003
    Poziom 40  

Stary temat ale, że nie zamknięty dodam słowo dla wyjaśnienia bo chwilę sam się męczyłem.
    Przed chwilą w końcu udało mi się (głównie przy pomocy instrukcji kolegi Erni1) przetestować skaner (konica 7228 [IP-424])

Co prawda wcześniej (dla potrzeb uruchomienia drukarki sieciowej z tej konicy) ustaliłem stały numer IP Konicy w mojej sieci dzięki czemu bez trudu udało mi sie wejść poprzez przeglądarkę na jej ustawienia.

Założyłem w kompie katalog "Skan" (najlepiej bezpośrednio na c: ) i udostępniłem go z włączona opcją "Zezwalaj użytkownikom sieciowym na zmianę moich plików"

Po pierwszym ustawieniu wykazywało mi błąd N32. Jak się okazało mój komputer w sieci był widziany (Host Name) jako marek a nie mareczek i stąd błąd. Po poprawieniu nazwy wszystko ruszyło (w nazwie użytkownika podałem swój login i hasło do kompa z XP)
    Następnie postanowiłem poeksperymentować.
    Okazało sie, że w parametrach User Name musi być wpisany jakiś user ale jaki (przynajmniej w moim przypadku) to wszystko jedno. A czy było wpisane hasło czy nie nie miało znaczenia. wszystko działało bez zarzutu zarówno na XP hom jak i na XP Prof. Przy czym na obu systemach nie mam włączonej opcji prywatnych folderów. Ale myślę że założenie wtedy katalogu bezpośrednio na C przy niezaznaczaniu opcji "uczyń ten folder folderem prywatnym" powinno załatwić sprawę i wszystko powinno śmigać.

Na koniec jeszcze raz skałdam dzięki koledze Erni1 za info.

0
  • #12 23 Mar 2010 20:55
    Draxter
    Poziom 11  

Takze chcialbym podziekowac Erni1.
    Jedna 7222[IP-424] udalo misie dzieki temu skonfigurowac.
    Co ciekawe podczas konfiguracji 2-giego identycznego urzadzenia non stop wywala (i co ciekawe) bledy N-32 i N-35 na zmiane.
    FV wylaczony a nawet AV wylaczylem. Oczywiscie FV z Windowsa takze wylaczony i lipa.
    Ma ktos jakies podpowiedzi ?

0
  • #13 23 Mar 2010 22:49
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

brak dostępu do folderu

0
  • #14 23 Mar 2010 22:56
    Draxter
    Poziom 11  

ABLublin napisał:
    brak dostępu do folderu
    Udostepniony poprawnie

0
  • #15 23 Wrz 2010 10:59
    TBARNI
    Poziom 9  

Witam
    mam pytanko czy konfigurował już ktoś ta konice w win 7
    mam mianowicie problem taki ze wyrzuca mi N 33
    niby nazwa użytkownika lub hasło niepoprawne ale wszystko jest poprawne
    co możne jeszcze być przyczyną
    pozdrawiam :)

0
  • #16 06 Gru 2010 15:59
    odtrutek
    Poziom 10  

SMB nieraz sprawia kłopoty. Proponuję skanowanie na serwera FTP. Jest na sieci sporo darmowych. Ułatwienie są wtedy komunikaty serwera FTP.

0
  • #17 25 Mar 2011 14:54
    Jaanczar
    Poziom 2  

Witam serdecznie!

Przepraszam, że odkopuję stary temat, jednak mam duży problem z ustawieniem SMB pod win7. Pod win Xp wszystko działało znakomicie, ale po zmianie systemu skanowanie do folderu po prostu nie działa. Próbowałem wszystkiego. Na zmianę wyskakują błędy: N-32 lub N-35 na jednym komputerze lub N-33 na drugim.
    Bardzo proszę o pomoc! pozdrawiam..

0
  • #18 12 Lip 2011 16:26
    elkmig
    Poziom 1  

jak sprawdzić IP kopiarki?

W konice 7222 mam wszystko ustawione lecz nie wiem jak wejść do kopiarki przez przeglądarkę?

0
  • #19 30 Sty 2012 17:41
    mati_zmc
    Poziom 11  

witam, by nie zakładać nowego tematu, czy skaner zadziała bez modułu druku IP-424?

0
  • #21 27 Cze 2012 13:13
    pablos5
    Poziom 2  

Witam

Mam problem ze skanowaniem SMB na 7228 na jednym kompie działa bez problemu, a na drugim wywala na zmianę błędy n33 albo n35.
    Czy ktoś wie jakie mogą być tego przyczyny?

0
  • #22 27 Cze 2012 14:06
    ABLublin

Na win 7-ce ?

0
  • #23 29 Cze 2012 08:46
    pablos5
    Poziom 2  

Na jednym kompie działa z Windowsem XP, u siebie próbowałem ustawiać na Viście i nie działało ale kolega tez próbował ustawić na Windows XP i też nie działało. Dziwna sprawa, może to coś z siecią albo zaporą ale wszystko jest ustawione tak samo na tym kompie co działa. Próbowaliśmy też ustawić e-maile SMTP na nowszej Konnicy udało się a na tej tez nie działa. Mogę skanować na ten komp co działa ale to nie jest rozwiązanie problemu bo musi być włączony.

0
  • #24 11 Wrz 2012 14:34
    elkmar1
    Poziom 1  

Witam

Miałam podobny problem N-32 i N-35 ze skanowaniem dokumentów, co dziwne na dwóch komputerach w firmie działa bez problemu, a na trzecim wyskakuje. Ale przy wyłączonej zaporze i antywirze skany przechodzą, co trzeba zmienić w ustawieniach aby przy włączonym anty wirusie również przechodziły?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Kinga

0
  • #25 11 Wrz 2012 20:45
    ABLublin

Dodać wyjątki

0
  • #26 13 Lis 2012 23:34
    Szpadel83
    Poziom 12  

Witam,

Z tego wątku nie wynika jednoznacznie jak ogarnąć ten skaner (głównie błedy N33 itp.), więc napiszę jak ja sobie poradziłem - problemem jest uwierzytelnianie nowych Windows'ów, a więc:

1. Pod Windows (przetestowane na 2008 R2):
    - włączamy konto gościa
    - ewentualnie włączamy udostępnianie folderów bez haseł (Vista/7)
    2. Udostępniamy folder do zapisu dla wszystkich lub dla gości.
    3. Najlepiej zrobić szybki test w postaci:
    - wejść na zasób
    - mapuj jako dysk -> użyj innych poświadczeń i tu wpisać jako login konto które nie istnieje (musi wpaść pod gościa, bo jak istnieje to będzie próbowało się uwierzytelnić co nie zadziała)

I jak to nam działa to reszta tak jak pisał Erni1 +AV/firewall'e, jak nie działa to coś źle zrobiliśmy i na skanerze na 200% nie zadziała ;)

0
  • #27 09 Sie 2014 22:46
    arnow81
    Poziom 1  

Witam,

Sprawa skanowania PC(SMB) w Windows 7 (i Win 8 chyba będzie podobnie) wygląda tak, że trzeba kilka rzeczy ustawić - więcej niż w XP. Przede wszystkim chyba najwygodniej jest konfigurować kopiarkę przy pomocy kompa, a nie z menu kopiarki.

Przechodzimy na stronę kopiarki i w ustawieniach sieci (Network Setup) włączamy obsługę PC(SMB).
    Następnie przechodzimy do zakładki książki adresowej (Address Book) i w niej znów wybieramy PC(SMB) u góry strony.
    Wybieramy sobie któryś rekord na liście i klikamy EDIT
    W polu NAME wpisujemy dowolną nazwę - będzie ona widoczna po stronie kopiarki (to jest coś jak nazwa profilu)
    W polu CHARACTER TO SEARCH można pozostawić domyślną wartość
    W polu HOST NAME podajemy pełną nazwę komputera - można ją znaleźć we właściwościach komputera
    W polu FOLDER podajemy ścieżkę do folderu, w którym będą się zapisywały nasze skany. I tutaj uwaga: w Win 7 najlepiej jest podać ścieżkę do folderu publicznego np. JAN\Users\Public. Niestety w moim przypadku wskazanie folderu udostępnionego w obu kierunkach (np. D:\Skany) nie dało pożądanego efektu. Pewnie podobna historia jest w Win 8
    W polu USER NAME podajemy nazwę konta Użytkownika, który loguje się do systemu, np. Jan
    W polu PASSWORD podajemy hasło Użytkownika lub pozostawiamy pole niewypełnione w przypadku braku hasła

I to już prawie wszystko. Jeszcze tylko w Centrum sieci i udostępniania trzeba udostępnić folder publiczny, pliki i drukarki i co ważne: przestawić Połączenia Udostępniania Plików z opcji 128-bitowego na 40- lub 56-bitowe szyfrowanie

Przy takich ustawieniach u mnie działa na Win 7 i kopiarce KM 7145 ,

0