Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włączam PC to świeci się tylko czerwona dioda i dioda z CD ?

karaś15 09 Maj 2008 18:04 1939 3
 • #1 09 Maj 2008 18:04
  karaś15
  Poziom 17  

  Witam.
  Mój problem wygląda następująco:
  gdy włączam komputer to świeci się tylko czerwona dioda i dioda z CD-ROMu.
  Proszę o szybką pomoc

  0 3
 • #2 09 Maj 2008 18:22
  jacknn

  Poziom 21  

  Już było nie raz.
  Poodpinaj wszystkie urządzenia od płyty głównej, wyjmij wszystkie karty rozszerzeń, odepnij zasilania od urządzeń i zobacz co się stanie, czy komputer wyda z siebie radosne pip oznajmiające że rusza, jeśli nie to restart biosu, podmiana zasilacza, to jest podstawa. Twój opis objawów jest minimalny do bólu, w zasadzie może to być objaw każdej awarii.
  Zrób na początek jak pisałem wyżej, jak płyta ruszy to pojedynczo wkładaj i podłączaj elementy sprawdzając po każdym dołożeniu czy rusza płyta w ten sposób znajdziesz awarię lub i nie bo przyczyną mogło byc źle zamontowane lub poluzowane urządzenie.

  0
 • #3 09 Maj 2008 19:04
  karaś15
  Poziom 17  

  No więc ja odłączyłem zasilacz bo jakoś dziwnie chodził i sprawdzilem go na innym komputerze i działał.
  Potem podłączylem wszystko na nowo i dalej to samo, a ja myśle, że może będą ramy zepsute bo nic innego mi nie przychodzi do głowy co by innego mogło byc.
  A co do objawów to są tylko takie nic innego się nie dzieje.

  0
 • #4 09 Maj 2008 20:47
  jacknn

  Poziom 21  

  Ale czy próbowałeś samą płytę z zasilaczem i procesorem bez ramów, grafiki i jakich kolwiek innych urządzeń. Odpięć wszystko i podpiąć to nie tak, odpinasz wzystko, zostawiasz procesor i zasilacz, odpinasz nawet wszystkie kable typu USB przednie lamki itd, włączasz płytę przez zwarcie pinów power, aha zostawiasz głośniczek i po odpaleniu słuchasz sygnałów dźwiękowych, jeśli są wkładasz ram i próbujesz znowu, jeśli masz oznaki piszczenie wkładasz grafikę i patrzysz czy startuje monitor później kolejne urządzenia, wiem że masa z tym zabawy ale tak się diagnozuje.
  Napisz jak to już zrobisz jakie miałeś objawy.

  0