Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włączam PC to świeci się tylko czerwona dioda i dioda z CD ?

karaś15 09 Maj 2008 18:04 1849 3
  • #1 09 Maj 2008 18:04
    karaś15
    Poziom 17  

Witam.
    Mój problem wygląda następująco:
    gdy włączam komputer to świeci się tylko czerwona dioda i dioda z CD-ROMu.
    Proszę o szybką pomoc

0 3
  • #2 09 Maj 2008 18:22
    jacknn

Poziom 21  

Już było nie raz.
    Poodpinaj wszystkie urządzenia od płyty głównej, wyjmij wszystkie karty rozszerzeń, odepnij zasilania od urządzeń i zobacz co się stanie, czy komputer wyda z siebie radosne pip oznajmiające że rusza, jeśli nie to restart biosu, podmiana zasilacza, to jest podstawa. Twój opis objawów jest minimalny do bólu, w zasadzie może to być objaw każdej awarii.
    Zrób na początek jak pisałem wyżej, jak płyta ruszy to pojedynczo wkładaj i podłączaj elementy sprawdzając po każdym dołożeniu czy rusza płyta w ten sposób znajdziesz awarię lub i nie bo przyczyną mogło byc źle zamontowane lub poluzowane urządzenie.

0
  • #3 09 Maj 2008 19:04
    karaś15
    Poziom 17  

No więc ja odłączyłem zasilacz bo jakoś dziwnie chodził i sprawdzilem go na innym komputerze i działał.
    Potem podłączylem wszystko na nowo i dalej to samo, a ja myśle, że może będą ramy zepsute bo nic innego mi nie przychodzi do głowy co by innego mogło byc.
    A co do objawów to są tylko takie nic innego się nie dzieje.

0
  • #4 09 Maj 2008 20:47
    jacknn

Poziom 21  

Ale czy próbowałeś samą płytę z zasilaczem i procesorem bez ramów, grafiki i jakich kolwiek innych urządzeń. Odpięć wszystko i podpiąć to nie tak, odpinasz wzystko, zostawiasz procesor i zasilacz, odpinasz nawet wszystkie kable typu USB przednie lamki itd, włączasz płytę przez zwarcie pinów power, aha zostawiasz głośniczek i po odpaleniu słuchasz sygnałów dźwiękowych, jeśli są wkładasz ram i próbujesz znowu, jeśli masz oznaki piszczenie wkładasz grafikę i patrzysz czy startuje monitor później kolejne urządzenia, wiem że masa z tym zabawy ale tak się diagnozuje.
    Napisz jak to już zrobisz jakie miałeś objawy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo