Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm IRED CM-3R (podłączenie czujki)

markode 09 Maj 2008 19:11 3186 6
  • #1 09 Maj 2008 19:11
    markode
    Poziom 23  

1)Dostałem nowy alarm problem polega na tym ze nie mam pytanie odnośnie czujek są 2 sztuki podłączyłem je jako zasilanie +- w czujce sa jeszcze 3 miejsca na podłączenie w tej chwili dioda działa w czujce jest reakcja jeśli wejdę w okolice czujki widze jak w niej dioda sie zapala ale alarm nie pracuje czy musze dodatkowo połączyć jeszcze cos w czujce z centrala

0 6
  • #3 09 Maj 2008 22:16
    markode
    Poziom 23  

Tam w czujce są oznaczenia 2 razy KK i S zaśilanie mam juz podłaczone gdzie mam podpiąćw centrali linię dozorowa i jak oznaczona jest w czujce K czy S
    Opis wyprowadzeń centrali

- Ucz + wyjście zasilania czujników zabezpieczone bezp. 0,5A
    - Op + wyjście zasilania sygnalizatora optycznego ,bezp. 1A
    - Ak + wyjście zasilania sygnalizatora akustycznego ,bezp. 1A
    M, Nap. wejście linii antynapadowej NC, zacisk M - masa
    M,L3 wejście linii parametrycznej L3, zacisk M - masa
    M,L2 wejście linii parametrycznej L2, zacisk M – masa
    M,L1 wejście linii parametrycznej L1, zacisk M – masa
    - Led + wyjście led sygnalizującej stan pracy centrali
    + Buz - wyjście OC do sygnalizacji stanu centrali przy pomocy

0
  • #4 09 Maj 2008 22:46
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Poszukaj w szukajce tematów o podłączaniu czujek. W Twoim przypadku najprawdopodobniej stykami alarmowymi będą oba kontakty KK i je musisz podłączyć do zacisków liniowych M,Lx. Sprawdź, czy czujka jest typu NO, czy NC i w zależności od tego podłączasz rezystancję parametryczną linii (10 kohm):szeregowo - dla czujki NC, bądź równolegle dla NO - tutaj typ linii to EOL.
    Amen.

M.

0
  • #5 09 Maj 2008 23:55
    markode
    Poziom 23  

Niestety nie ma żadnego opisu ale będę próbował podłączyć jak kolega opisuje z czujki od złączy KK połączyć z centrala L1 i masa

0
  • #6 11 Maj 2008 08:10
    markode
    Poziom 23  

Mam pytanie do kolegi w czujce jest zworka są 2 opcje NO i NC teraz mam załączone NO mam pytanie jeśli jest w tej pozycji jak mam dać rezystor szeregowo czy równolegle? i jeśli chcę zastosować tylko 1 czujkę czy na pozostałych wejściach L2 i L3 musze założyć rezystor

0